Gierki z polakpotrafi

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Paoski
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2014, 11:45

Gierki z polakpotrafi

Post autor: Paoski »

Witajcie jestem tu nowa!

Mam pytanie, czy kojarzycie portale crowdfundingowe takie jak kickstarter, wspieramto czy polakpotrafi? Tam czasami mozna znalezc niezle gierki. Ostatnio powstala gra iGranie z gruzem, ktorej autorka jest dziewczyna prowadzaca blog chatolandia.pl. Czy ktos gral w te gre? Niestety przegapilam moment i nie zdazylam wesprzec projektu i dorwac gry w niskiej cenie.

Teraz na polakpotrafi jest jedna gierka, ktora wydaje mi sie ciekawa, business play.

Tu macie link:
http://polakpotrafi.pl/projekt/business-play

Myslicie, ze warto rzucic 90 zlotych na te gre? Ktos jeszcze ja kupil?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: Olgierdd »

Jak to śpiewają Bracia Figo Fagot: "Trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami."
Paoski
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2014, 11:45

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: Paoski »

Jeśli nie masz związku z projektem, to jedynie zwrócę uwagę, że to nie ten dział (i tu możesz skończyć czytać, bo reszta jest nie do Ciebie), ale
Sorrki, czy mozecie w takim razie przeniesc to do odpowiedniego dzialu, nie chcialam robic zamieszania. :oops:
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: Bardias »

Z polakpotrafi:
Bogu dzięki dostrzegliśmy jej talent do marketingu, bo bez niej, cytując klasyka, "zginęlibyśmy marnie"
Ach ten talent do marketingu i "sprytne" sztuczki z nowatorskich podręczników wydanych w 92' roku. Żeby chociaż minimum wysiłku w to włożyć i zawczasu napisać kilka postów dla pozorów... :)

A można jak człowiek się przywitać i poprosić o uwagi i opinie.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: pinata »

Oj nie męczcie już dziewczyny. Dopiero się uczy.

A gra oferuje wszystko, czego szukamy w planszówkach
bo oprócz nauki praktycznych zasad biznesowych, ćwiczy też myślenie strategiczne, trenuje predyspozycje zarządcze i uczy zasad poruszania się po współczesnym rynku.
Więc napewno ją kupię, jak tylko skończę grać w "Cashflow" i "Oneupmanship".
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: Bardias »

pinata pisze:Więc napewno ją kupię, jak tylko skończę grać w "Cashflow" i "Oneupmanship".
Trzeba jednak przyznać, że ten "biznes plej" przynajmniej nie dolicza kosmicznego narzutu na produkt z uwagi na "możliwość zarabiania milionów".

Czekam, aż powstanie gra szkoleniowa, w której najprostszą drogą do wygrania będzie stworzenie gry szkoleniowej za kilkaset złotych. Rozważyłbym wtedy poważnie zakup :)
Fuser.exe
Posty: 740
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 25 times
Been thanked: 18 times

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: Fuser.exe »

To forum jest lepsze niz wszystkie polskie kabarety razem wziete :lol: chociaz obawiam sie, ze masonski spisek przeciw 3trollom to szczyt i niczego glupszego dlugo nie bedzie. Mi sie marzy gra w stylu pret-a-porter tylo zamiast sukienek robi sie wlasnie takie gry i objezdza z nimi caly internet.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: schizofretka »

Przykro mi, ale my tu nie gramy w gry, które nie nauczą nas generować nieskończonego strumienia dochodów pasywnych. Szkoda czasu.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4076
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 284 times
Been thanked: 171 times

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: lacki2000 »

nie ma tu się co rozpisywać. To bardziej reklama bloga jest niż tej nowej super gry. Co ciekawe to beznadziejne iGranie zostało sfinansowane i jest łudząco podobne do wspaniałej gry Euro Cash (też się łazi w kółko po ósemce). Ciekawe czy nazwa gry Eurocash nie gryzie się prawnie z siecią hurtowni dyskontowych Eurocash... W każdym razie wywaliłbym cały ten temat bo chyba to forum powinno trzymać jakiś poziom... Albo jakiś dział utworzyć by uświadomić nowych użytkowników, np. pt. "Absolutnie słabe gry, omijaj z daleka!"
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: adam_k27 »

Paoski pisze:Witajcie jestem tu nowa!

Mam pytanie, czy kojarzycie portale crowdfundingowe takie jak kickstarter, wspieramto czy polakpotrafi? Tam czasami mozna znalezc niezle gierki. Ostatnio powstala gra iGranie z gruzem, ktorej autorka jest dziewczyna prowadzaca blog chatolandia.pl. Czy ktos gral w te gre? Niestety przegapilam moment i nie zdazylam wesprzec projektu i dorwac gry w niskiej cenie.

Teraz na polakpotrafi jest jedna gierka, ktora wydaje mi sie ciekawa, business play.

Tu macie link:
http://polakpotrafi.pl/projekt/business-play

Myslicie, ze warto rzucic 90 zlotych na te gre? Ktos jeszcze ja kupil?

Pozdrawiam!
Marketing szeptany jak nic :lol:

Ale mimo to odpowiem:
Myślę że nie warto rzucać w ten sposób pieniędzmi, może lepiej tak rzucić niż wyrzucić w błoto, ale niekoniecznie. Ta gra mnie nie przekonuje pod żadnym względem - ani jako rozrywka, ani jako narzędzie edukacyjne. Plansza brzydka i nudna. Może i nie koszmarnie brzydka ale patrząc na nią po prostu nie ma się ochoty w tę grę grać. Podejrzewam że prędzej i chętniej moje dzieci siadałyby do odrabiania lekcji niż do gry w tą grę. Nie wiadomo jakiej jakości komponenty zostaną użyte do produkcji, a skoro nikt się tym nie chwali to bezpiecznie byłoby założyć, że najtańsze i najgorsze. Myślę że nie warto.

PS. W kwestii planszy to możesz szepnąć pomysłodawcom, że dużo funkcjonalniejsze byłoby podzielenie planszy na planszę główną i osobne planszetki dla graczy :D
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: Fiszu »

adam_k27 jakby to gwaranowało że dzieci chętnie usiądą do lekcji, bo jak nie to będą musiały w to grać, to biorę cały kontener:-)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: Pierzasty »

Fuser.exe pisze:obawiam sie, ze masonski spisek przeciw 3trollom to szczyt i niczego glupszego dlugo nie bedzie.
Skoro jesteśmy przy polakpotrafi i masońskich spiskach, to może nowe Kryształy Czasu? :lol:
http://polakpotrafi.pl/projekt/kc
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: schizofretka »

A jaki tam masoński spisek? Nic nie wiem a by, pohejtował, dawaj ploty!


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Vivo
Posty: 43
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:50
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Gierki z polakpotrafi

Post autor: Vivo »

Dobre :lol:

Tak to jest jak się myśli, że byle sztuczkami napędzi się środki na finansowanie tego projektu a tu niespodzianka :twisted:
Póki co, to na razie cięzko idzie, ale nikt nie powinien się dziwić, w tej krótkiej prezentacji video każdy tam legitymuje się jako "specjalista ds. różnych" :wink:

Rzeczywiście, nic tylko dziękować za odkrycie tego "talentu marketingu", a można się było chyba zająć tą matematyką...
ODPOWIEDZ