Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: genek »

noowy pisze: Red7 odpada, nawet te kilka zdań po angielsku będzie problemem.
Jak chce ci się bawić to red7 jest wersji print&play, więc możesz sp
siekan pisze:Gram w RFTG i Neuroshimę jak Ty i uwielbiam te gry, grałem też w fillery które podałeś.
- nie kupuj Splendora. Takiego suchara chyba nie widziałem. Równie dobrze zamiast tych obrazków mogłyby być kartoniki z cyferkami na białym tle i nic by to nie zmieniło. W grze każdy gra dla siebie, cisza przy stole, suche liczenie. Męczę się gdy mam w to zagrać...
W każdej grze możesz zrezygnowac z obrazków i wydrukować na kartach same cyfry, ale jednak z grafiką wygladaja lepiej. I są jakieś gry, w których nie gra się dla siebie oprócz kooperacji?
Splendor jest bardzo dobry jako filler i do tego ma fajne żetony wyglądajace jak sztony do pokera :mrgreen:
Ja od siebie polece Gaję. Co prawda nie grałem we 2, ale nie wygląda jakby to miało jakoś dużo zmienić w rozgrywce.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: noowy »

siekan pisze:Napisz jak podpasował Patchwork :)
Bardzo podpasował :) Nie wiem jak sprawdzi się po większej ilości partii, ale na razie gra się świetnie, hit wyjazdu weekendowego obok Splendoru. Splendor też już zamówiłem własny egzemplarz, udało mi się pożyczyć na weekend i po kilku partiach zupełnie nie podzielam niepochlebnych opinii.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: Maxxx76 »

A jak Władcy Wojny? :-)
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: noowy »

Maxxx76 pisze:A jak Władcy Wojny? :-)
Jeszcze nie graliśmy, czas na granie mocno ograniczony, a do tego Patchwork tak bardzo się wszystkim spodobał, że nie wiem kiedy Władcy dostaną swoją szanse...
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: noowy »

Edit: Przymierzam się do poszerzenia swojej kolekcji i mam problemy ze znalezieniem gier. Ostatnio podaliście mi sporo fajnych typów, więc pozwoliłem sobie odświeżyć własny wątek sprzed roku i paru miesięcy. Wymagania się nie zmieniły, interesują mnie głównie gry wydane w przeciągu ostatniego roku.

Na liście zakupowej mam na tę chwilę:
- 7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon
- Poprzez Wieki: Droga do Szaleństwa
- Multiuniversum
- O mój zboże
- Holmes: Sherlock & Mycroft

Najchętniej grane przez nas gry kupione w 2015 to: Patchwork, Poprzez wieki, 7 Cudów: Pojedynek i Jaipur(wydanie PL).

Będę wdzięczny za wszelkie typy.

Szukam gier, które:
- razem z przygotowaniem zajmą max. 30 minut,
- będą świetnie działać na 2 osoby,
- będą bardzo regrywalne, wytrzymają sporo partii dzień po dniu i wystarczą przynajmniej na kilkadziesiąt razy,
- będą w wersji PL lub będą niezależne językowo.
Cena, temat, rodzaj mechaniki nie grają zbyt dużej roli.

Absolutnym mistrzostwem jeśli chodzi o stosunek czasu gry do frajdy z rozgrywki i regrywalności są dla mnie: Race for the Galaxy, Neuroshima Hex i Legendy Blue Moon.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, 18:04 przez noowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: TV3 »

Biblios.

Bardzo dobra gierka (bo, podobnie jak Patchwork, nie gra). Tylko ta cena...
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: noowy »

TV3 pisze:Biblios.

Bardzo dobra gierka (bo, podobnie jak Patchwork, nie gra). Tylko ta cena...
Cena do przełknięcia, gorzej z dostępnością. Dzięki za podpowiedź, bardzo fajnie wygląda ten tytuł. Jak z regrywalnością?


Wkleiłem tekst z początku wątku do mojego poprzedniego postu, bo nie wiem czy osoby tu trafiające czytają pierwszą stronę.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, 18:08 przez noowy, łącznie zmieniany 3 razy.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: Toomek »

+1 dla Holmesa, którego masz na liście zakupowej. Do tego wymieniane wcześniej Red7 - IMHO na dwóch graczy kapitalne.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: noowy »

Toomek pisze:+1 dla Holmesa, którego masz na liście zakupowej. Do tego wymieniane wcześniej Red7 - IMHO na dwóch graczy kapitalne.
Jak polecaliście Red7 ponad rok temu to nie było polskiej wersji dlatego nie brałem pod uwagę, sprawdziłem i teraz już jest po polsku :-) Ląduje jako kolejna gra na liście zakupowej. Holmes jeszcze bardziej się na tej liście umacnia.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: TV3 »

noowy pisze:Jak z regrywalnością?
W porządku sądzę. Jakieś kilkanaście partii na koncie, co jakiś czas wyciągana. Na szybkie, nieskomplikowane pokombinowanie i poblefowanie. Rozgrywka sprawia wrażenie jeszcze mniejszego kalibru niż Patchwork. Bliżej już Listu Miłosnego. Ale to pozór myślę. Bo właśnie delikatny blef i ważenie ryzyka to bardzo fajne aspekty tej gry. Takie małe nic, a wciąga.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: warlock »

Dominion! Genialna gra.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: noowy »

warlock pisze:Dominion! Genialna gra.
Dzięki za typ, ale mam już podstawkę i Intrygę. Fajne recenzje piszesz na blogu.
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: Mir4ge »

Może Battleline?
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: noowy »

Mir4ge pisze:Może Battleline?
Dzięki za typ, ale mam już Schotten Totten.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: Rafalm »

Zerknij może jeszcze na:
1. Hack Trick
2. Haru Ichiban
3. Zaginione Dziedzictwo - dowolna z dostępnych talii

Nie wiem, czy tolerujecie gry real-time, ale jeśli tak to polecam także Ucieczkę: Świątynię Zagłady. Trwa zawsze 10 min (odmierzane ścieżką dźwiękową z CD).
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: noowy »

Rafalm pisze:Zerknij może jeszcze na:
1. Hack Trick
2. Haru Ichiban
3. Zaginione Dziedzictwo - dowolna z dostępnych talii

Nie wiem, czy tolerujecie gry real-time, ale jeśli tak to polecam także Ucieczkę: Świątynię Zagłady. Trwa zawsze 10 min (odmierzane ścieżką dźwiękową z CD).
Dzięki! Hack Trick wydaje się być tym czego szukam, ląduje na liście zakupowej. Haru Ichiban wygląda fajnie, do zastanowienia, muszę jeszcze o niej poczytać. Zagubione Dziedzictwo nie będzie chyba najlepszym wyborem dla 2 osób?
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: Rafalm »

noowy pisze:Dzięki! Hack Trick wydaje się być tym czego szukam, ląduje na liście zakupowej. Haru Ichiban wygląda fajnie, do zastanowienia, muszę jeszcze o niej poczytać. Zagubione Dziedzictwo nie będzie chyba najlepszym wyborem dla 2 osób?
Cześć,

Jedna talia Zaginionego Dziedzictwa jest przeznaczona do gry na 2 osoby, jeśli chcesz grać do 4 osób trzeba zmiksować 2 talie. Każda talia ma trochę inną charakterystykę (inne karty), więc w zależności od decyzji którymi gracie, trochę inne będą możliwości taktyczne.

Grałem zarówno w wersję 2 osobową jak i 4 osobową i bardzo dobrze się skalowało. Oczywiście jest to raczej filler niż duża gra, ale zdaje się, że takich tytułów właśnie szukasz.

Poza wszystkim - jedna talia kosztuje kilkanaście złotych. Za tę cenę można zaryzykować :wink:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: misioooo »

Rafalm pisze:
noowy pisze:Dzięki! Hack Trick wydaje się być tym czego szukam, ląduje na liście zakupowej. Haru Ichiban wygląda fajnie, do zastanowienia, muszę jeszcze o niej poczytać. Zagubione Dziedzictwo nie będzie chyba najlepszym wyborem dla 2 osób?
Cześć,

Jedna talia Zaginionego Dziedzictwa jest przeznaczona do gry na 2 osoby, jeśli chcesz grać do 4 osób trzeba zmiksować 2 talie. Każda talia ma trochę inną charakterystykę (inne karty), więc w zależności od decyzji którymi gracie, trochę inne będą możliwości taktyczne.

Grałem zarówno w wersję 2 osobową jak i 4 osobową i bardzo dobrze się skalowało. Oczywiście jest to raczej filler niż duża gra, ale zdaje się, że takich tytułów właśnie szukasz.

Poza wszystkim - jedna talia kosztuje kilkanaście złotych. Za tę cenę można zaryzykować :wink:
Bzdura. Talia ZD jest do 4 osób. Jak chcesz grać w więcej to mieszasz talie.
Zaginione dziedzictwo działa wg mnie dużo lepiej na dwie osoby niż List Miłosny, ale to nadal gierka, która najfajniej bangla przy komplecie graczy (4). Jednak za te paręnaście złotych wg mnie warto kupić. Jak nie podejdzie to trudno, zostanie na wyjazdy i większą grupę graczy :) ja posiadam 3 talie różne. Każda jest nieco inna. W jednej większy nacisk na eliminację graczy, w innej na ruiny i fazę dedukcji, inna pozwala mocno manipulować kartami na ręku i na stole... Kto co lubi.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: Planszman »

A może Roll for the galaxy?
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: Rafalm »

misioooo pisze:Talia ZD jest do 4 osób. Jak chcesz grać w więcej to mieszasz talie.
Fakt, sprawdziłem. Po prostu zawsze grałem 1 talią na 2 osoby. Nie wiem jak gra sprawdzi się na 4 osoby używając jednej talii, bo trochę mało wtedy kart...

Niezależnie od tego moim zdaniem warto zaryzykować, bo cena jest naprawdę przystępna, a gra sprawdza się doskonale na wyjazdy ze znajomymi.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: noowy »

Planszman pisze:A może Roll for the galaxy?
Uwielbiam Race i uwielbiam kostki, więc wziąłem w ciemno jak tylko ruszyła akcja z polską wersją na wspieram.to. Byłem niesamowicie nagrzany, ale niestety nie załapało :( Zagraliśmy trzy 2-osobowe partie i jak na razie nie mamy ochoty wracać. Kombosy jakieś takie meh, kostki często potrafią rozwalić cały plan, nie wiem może trzeba będzie spróbować jeszcze kilku partii...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: Gromb »

Galaxy of Trian
Pośród Gwiazd
7 cudów: Pojedynek
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dla 2 osób; Max. 30 min; Duża regrywalność

Post autor: noowy »

Gromb pisze:Galaxy of Trian

Pośród Gwiazd

7 cudów: Pojedynek
Dzięki za sugestie.
Galaxy of Trian - wydaje się bardzo fajne, szczególnie, że mam ogromny sentyment do Carcassonne, do zastanowienia.
Pośród Gwiazd - już myślałem na tą grę, ale 1) wydaje mi się, że 2 osoby to nie jest optymalna liczba graczy 2) niestety chyba nie ma szans na kolejny dodatek po polsku
7 cudów: Pojedynek - mamy i bardzo lubimy. Przepraszam, dawno nie uaktualniałem listy gier na BGG z mojego podpisu.

Udało mi się sporo poczytać o wszystkich grach, pooglądać gameplaye, z własnych poszukiwań dołożyłem kilka tytułów, lista się wyklarowała i uporządkowała, dzięki za pomoc:

Do kupienia od razu:
Mr Jack - pożyczyłem na weekend i rewelacja, niepotrzebnie zawsze odrzucałem tę grę przez identyczne rozstawienie początkowe i złe doświadczenia z WP:Konfrontacją, do tego w tym roku wyszło wydanie jubileuszowe
Red7 - wyszła polska edycja więc must have, polecaliście mi ją już rok temu
Hack Trick - wydaję się bardzo prosta i boję się o regrywalność, ale jak widzę gameplay to mam ochotę chwycić karty i grać, ma coś w sobie
Holmes: Sherlock & Mycroft - po obejrzeniu filmików z zasadami i rozgrywką mój zapał mocno ostygł, nie jestem już pewien tej pozycji, ale zostaje na liście.
Potwory do Szafy - wymagań nie spełnia :wink: , ale będzie to pierwsza prawdziwa planszówka dla moich 3-letnich pociech

Do kupienia w przedsprzedaży / jak tylko wyjdą:
Poprzez Wieki: Droga do Szaleństwa - niby niewiele się zmieniło, ale będzie urozmaicanie
7 Cudów - Pojedynek: Panteon - obowiązkowy dodatek
Ptaszki Ćwierkają - bardzo dobrze się zapowiada, szkoda, że przegapiłem akcję na wspieram.to

Do kupienia/wymienienia się, ale mniej pilne:
Na grzyby - chyba jednak damy szansę tej grze, szczególnie przy tej cenie, Jaipur mimo obaw o regrywalność dobrze u nas zaskoczył, a na grzyby wydaje się być bardzo podobne do Jaipura
Serce Smoka - zawsze odrzucałem, bo wydawało się zbyt proste i płytkie, rozegrałem kilka partii na BGA, dostałem ostry wpieprz, mam ochotę dalej próbować, ale już na żywo
Multiuniversum - po wgłębieniu się w temat nadal wygląda fajnie, ale nie aż tak fajnie, żeby pilnie kupować

Do kupienia, ale problemy z dostępnością (w sklepach, w których kupuję):
Biblios - nie ma prawa się nie spodobać
Dolina Kupców - jak wyżej, mechanika dominiona, 6 różnych tali, kolejne 6 w drodze

Do zastanowienia:
Ashes: Odrodzenie z Popiołów - wydaje się idealną pozycją, tylko czy da się zamknąć partię w 30 minut?
Haru Ichiban - na razie Hack Trick wydaje się miodniejszy
O mój Zboże - po obejrzeniu filmików i wczytaniu się w forum BGG gra wyleciała na razie z listy zakupowej
Siedem - nie jestem pewien, zapowiada się fajnie, ale są skrajnie opinie od "rewelacja" do "zepsuta"
Galaxy of Trian - mam ogromny sentyment do Carcassonne, muszę się wgłębić w temat
ODPOWIEDZ