Chaos w Starym Świecie+ Rogaty Szczur vs. Bloodrage

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Chaos w Starym Świecie+ Rogaty Szczur vs. Bloodrage

Post autor: Wothan »

To może ja dorzucę swoje 3 grosze. Byłem szczęśliwym posiadaczem Chaosu i Szczura. Byłem, ponieważ sprzedałem go, żeby kupić BR. Nie grałem w BR jeszcze, ale po obejrzeniu/przeczytaniu różnistych recenzji zdecydowałem, że będzie lepszą alternatywą dla Chaosu. Chaos wymaga określonej grupy graczy: najlepiej maniaków Warhammera i miłujących się w negatywnej interakcji. Wydaje mi się, że mechanika BR jest bardziej przejrzysta, a sama gra bardziej uniwesalna i dlatego będzie lepsza do grania z różnymi graczami.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Chaos w Starym Świecie+ Rogaty Szczur vs. Bloodrage

Post autor: Fegat »

Chaos i Bloodrage to są dwie, całkowicie inne gry.
Chaos jest lżejszy, wredniejszy, z mocnym klimatem, Bloodrage więcej liczenia, myślenia nad taktyką i planowania.
Chaos najlepszy na 4 lub 5 osób, a na 3 graczy jest ultra słaby, Bloodrage na 4 dla mnie był dość słaby (zbyt losowy i nieprzewidywalny).
Bloodrage jest lepiej wykonany, Chaos tańszy.
Chaos bez dodatku jest średni/dobry, z dodatkiem bardzo dobrze zbalansowany i dużo ciekawszy.
Bloodrage to bardziej euro, a Chaos typowy ameritrash.
Bloodrage mi się podoba, Chaos'a z dodatkiem uwielbiam i jest to jedna z moich topowych gier ;)
Bloodrage jest symetryczny, Chaos mocno asymetryczny.

Tak na dobrą sprawę, co te gry mają ze sobą wspólnego, że je ludzie ciągle porównują?:D
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Chaos w Starym Świecie+ Rogaty Szczur vs. Bloodrage

Post autor: Rocy7 »

Fegat pisze: Tak na dobrą sprawę, co te gry mają ze sobą wspólnego, że je ludzie ciągle porównują?:D
autora ;)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Chaos w Starym Świecie+ Rogaty Szczur vs. Bloodrage

Post autor: krecilapka »

Stylowo dość podobne to gry są po prostu. Jeśli chce się rozegrać partię ktora nie jest kooperacja, ciułaniem punktów bez interakcji tylko walką i zmaganiami to oba te tytuły się nadają. Obie napchane są nagatywną interakcja. Są figurki ;).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Chaos w Starym Świecie+ Rogaty Szczur vs. Bloodrage

Post autor: Rocy7 »

krecilapka pisze:Nie ma po co toczyć sporu o wyższości świąt wielkiej nocy nad bożym narodzeniem, bo to do niczego nie doprowadzi. Po prostu są gracze którzy kochają losowość kostek i właśnie to, że kultysta rzucił 3 razy pod rząd 6 ubijając wielkiego demona. To są momenty które w pamięć się wryły.
problem w Chaosie nie jest losowosc, ale maly brak kontroli nad nią. Niby masz karty wplywajace na walke, ale 3 bogom podchodzi zaledwie 2 karty na ture, wiec nie zawsze bedzie to karta do walki. Ulepszenie demonic tez jest tylko 1.
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Chaos w Starym Świecie+ Rogaty Szczur vs. Bloodrage

Post autor: Salah Ad-Din »

Chaos się podoba mojej żonce ,a mnie już mniej. Bloodrage średniak
ODPOWIEDZ