Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Rocy7 »

Ostatnio naszła mnie ochota na jakąś grę typu moba (multiplayer battle arena), która nie będzie bitewniakiem 2 osobowym.

Krótki opis tego co szukam: „każdy z graczy tworzy własną drużynę złożoną z kilku postaci o różnych zdolnościach, wybiera im zdolności i ekwipunek, obie drużyny mają misje do spełnienia, przy okazji walczą z sobą”.

Wymogi:

1.      bardzo dobry wariant 2 osobowy (opcja na więcej osób mile widziana)
2.      czas gry 90-120 minut
3.      zależy mi na figurkach
4.       każdy z graczy tworzy drużynę (kilka postaci), którą może wyposażać w różnorodny sprzęt i ekwipunek (bardzo ważne)
5.      gra opiera się na realizacji celów misji (bardzo miło widziane scenariusze) a nie tylko wycięciu przeciwnika
6.      nie ma przygotowywania terenu i miarek jak w bitewniakach
7.       plansza mile widziana
8.      Gra jest gotowa do gry po wyjęciu z pudełka (dlatego raczej odpada Mordheim i Malifaux)


 
Z gier tego typu znam:

1.      Rum and Bones
2.      Demigods Rising
3.      Guards of Atlantis
4. Human Interface Nakamura Tower

Niestety dwie pierwsze w wersji nie KS są mniej regrywalne a 3 i 4 gra to niewiadoma.

Podobne tytuły, których nie biorę pod uwagę:

1.      Memoir '44 (za prosta)
2.      Dust Tactics (klimat)
3.      Dungeon Command (brak losowości)
4.      Dreadball (tematyka)
5.      Tannhäuser (problemy z balansem)
6.      Earth Reborn (wykonanie + za dużo trwa opanowanie mechaniki)
7.      Alien vs Predator (mechanika – brak balansu)
8.      Imperial Assault w trybie skirmish (mam dostęp)
9.      Level 7 Omega Protocol (dungeon crawler, skopane zasady LOS)
10. Infinity (klimat mi nie podchodzi)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2016, 10:33 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: misioooo »

Zainteresuj się grą Duel of Ages II
Są modularne plansze. Są cele/misje. Są dwie drużyny i dziesiątki postaci do wyboru. Jest ekwipunek dla postaci, umiejętności etc.
Nieco losowości (karty zamiast kostek). Mnóstwo humoru! (neandrtalczyk na rowerze z karabinem laserowym goniący mackowatego kosmitę na koniu...).
Mechanicznie dosyć złożone, ale misje "tutorialowe" świetnie wprowadzają kolejne mechaniki (od ruchu, przez walkę wręcz, potem strzelanie, linia wzroku etc, potem misje/klucze/labirynty...). Zabawa może trwać do ustalonego czasu (gracze decydują) albo do ustalonej ilości rund (gracze decydują) :)

Podsumowując:
1. Świetne na dwie osoby, można zagrać drużynowo (np 2 vs 2)
2. 90-120min - żaden problem. Wedle uznania.
3. Nie ma figurek... Można osobno sobie jakieś zakupić :)
4. Jest dokładnie jak piszesz - każda strona tworzy sobie drużynę kilku postaci. Jest ekwipunek, bonusy etc.
5. Jest dokładnie jak piszesz - misje do realizacji.
6. Nie ma miarek, są hexy. Teren - cóż... Trzeba mapę przed grą złożyć z 3-4 elementów ;P
7. Jest plansza (modularna)
8. Po wyjęciu z pudełka trzeba rozpakować karty, żetony etc. Poza tym - wyciągasz, rozstawiasz i grasz.

DoA jest to typowa arena z celami do wykonania (za które punktujemy) :) Nawet świat gry to... arena niczym z filmu Igrzyska Śmierci (tylko celem nie jest wybicie przeciwników). Świat "wirtualny" zarządzany przez sztuczną inteligencję. Postacie biorące udział w zabawie to realni ludzie, ale z wgranymi wspomnieniami etc innych, historycznych i przyszłościowych osobników (nie koniecznie ludzi)...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Rocy7 »

A Rice of the Kage (tez KS)?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8797
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2705 times
Been thanked: 2385 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Curiosity »

Arcadia Quest
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Patyk »

Rum&Bones czy jakoś tak
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Rocy7 »

Curiosity pisze:Arcadia Quest
Nie podchodza mi figurki za bardzo anime.
Patyk pisze:Rum&Bones czy jakoś tak
Gra duzo traci w wersji bez dodatkow, z dodatkami cena zniecheca.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: rattkin »

Athlas: Duel for Divinity
Zwierzaczek
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2016, 10:48

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Zwierzaczek »

rum bones jest jak najbardziej ok :D
quzdrowieniu.pl
genialna sprawa
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: misioooo »

rattkin pisze:Athlas: Duel for Divinity
To stricte dwuosobówka, ale ma fajny tryb "kampanii" i ulepszania jednostek pomiędzy poszczególnymi pojedynkami.
Drużyny jako takiej się nie wybiera, ale za to wybiera się rodzaje jednostek, jakie w trakcie gry można przywoływać. I te jednostki samemu się konfiguruje (wyposaża w umiejętności/czary/sprzęt).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Rocy7 »

rattkin pisze:Athlas: Duel for Divinity
Dzieki kojarzyłem ta grę, ale nie moglem sobie tytułu przypomnieć.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Chaaber »

Zgadzam się z Misiooo, Duel of Ages 2, powinno podpasować zawodowo. Grasz wesołą napierdzielankę na arenie, ale samo zabijanie przeciwnika nie zapewni Ci zwycięstwa. Trzeba dodatkowo, przejmować labirynty, infiltrować bazę wroga. Trochę kombinacji jest. Oczywiście jak tłuczesz wroga dość skutecznie, to on nie ma szans Ci podskoczyć, ale po to masz drużyny złożone z 8 postaci, żeby nie wszystkie padły naraz. No i to że możesz biegać Winnetou i strzelać z pistoletu laserowego, kosmitą z łukiem albo mieć za chowańca małego raptora robi swoje. Gra ma super klimat moim zdaniem. Jedyny minus to grafiki na kartach postaci i dość wysoki próg wejścia.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: misioooo »

Chaaber pisze:Jedyny minus to grafiki na kartach postaci i dość wysoki próg wejścia.
Zgadzam się - grafiki bardzo nierówne. Jedne to zdjęcia hostorycznych postaci a inne... jakby 2-latek coś nabazgrał.
Próg wejścia - jak pisałem. Dla mnie misje tutorialowe pięknie to załatwiają :) W jednej używamy tylko walki wręcz (banał). W kolejnej - tylko broni dystansowych (i tu już ciekawiej - LOS jest... do opanowania ;P ). To trzeba po prostu zagrać, trudno wyjaśnić.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Rocy7 »

misioooo pisze:
Chaaber pisze:Jedyny minus to grafiki na kartach postaci i dość wysoki próg wejścia.
Zgadzam się - grafiki bardzo nierówne. Jedne to zdjęcia hostorycznych postaci a inne... jakby 2-latek coś nabazgrał.
Próg wejścia - jak pisałem. Dla mnie misje tutorialowe pięknie to załatwiają :) W jednej używamy tylko walki wręcz (banał). W kolejnej - tylko broni dystansowych (i tu już ciekawiej - LOS jest... do opanowania ;P ). To trzeba po prostu zagrać, trudno wyjaśnić.
Tylko, ze podobnie jest w ER a tam jest przerost formy nad trescia - mało komu chce sie przez 5 scenariuszy uczyć zasad by dopiero za 6 gra zagrać w pełni.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: rattkin »

To jest częsty argument przeciwko ER, który nieco rozmija się z prawdą. Nikt nie każe grać scenariuszy wstępnych - można po prostu przeczytać podręcznik i wskoczyć do gry na najwyższym poziomie - tylko kto będzie w stanie? Scenariusze służą przećwiczeniu i zinternalizowaniu sobie poszczególnych zasad - i spełniają tę rolę znakomicie, ja się dobrze bawiłem. Zasady są natomiast tak modularne, że jak jakiś moduł nam nie pasuje, to decydujemy, że gramy bez niego i już. Gra się nagle nie załamie / nie zepsuje.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Rocy7 »

rattkin pisze:To jest częsty argument przeciwko ER, który nieco rozmija się z prawdą. Nikt nie każe grać scenariuszy wstępnych - można po prostu przeczytać podręcznik i wskoczyć do gry na najwyższym poziomie - tylko kto będzie w stanie? Scenariusze służą przećwiczeniu i zinternalizowaniu sobie poszczególnych zasad - i spełniają tę rolę znakomicie, ja się dobrze bawiłem. Zasady są natomiast tak modularne, że jak jakiś moduł nam nie pasuje, to decydujemy, że gramy bez niego i już. Gra się nagle nie załamie / nie zepsuje.
Grałem w ER i zlozonosc rozgrywki, dosc utrudnia wskoczenie od razu do scenariusza 6, a ogranie ich po kolei jest przede wszystkim czasochlonne.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: misioooo »

Z Duel of Ages nie widzę tego problemu... Ja bez kłopotu zagrałem "normalnie". Z małżonką pyknęliśmy trening 1 - przez 2-3 koleki... Potem trening 2 (walka wręcz) - i to samo... Po dwóch kolejkach stwierdziła, że to dziecinnie proste... Jak ktoś nie grywa w gry za dużo - to mu treningi pomogą sukcesywnie wszystko zrzumieć. Jak ma się jakies doświadczenie - nie widzę przeciwskazań do zagrania normalnego scenariusza (w przypadku DoA).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: arqueek »

Ale gdzie tu w 2016 roku duel of ages znalezc?

@misiooo, powiadasz, ze z malzonka grasz? Nie przeszkadzaja jej takie bitwy? :) Czy jest moze jakas opcja unikania walki, badz sprowadzenia jej na dalszy plan?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Nataniel »

A próbowałeś Heroclixów? Nawet był zestaw z figurkami z DOTA2.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: misioooo »

arqueek pisze:Ale gdzie tu w 2016 roku duel of ages znalezc?
Jak to gdzie...
Mają w magazynach dostępne od ręki: rebel, planszomania
Ceny też przystępne - zwłaszcza w rebelu o dziwo ;P
Za to Master Set do tego - to jakaś paranoja... pół tysiaka przynajmniej za dodatek ;P (choć zawiera kilkakrotnie więcej elementów niż podstawka).
arqueek pisze:@misiooo, powiadasz, ze z malzonka grasz? Nie przeszkadzaja jej takie bitwy? :) Czy jest moze jakas opcja unikania walki, badz sprowadzenia jej na dalszy plan?
Tak, grywam z małżonką. Ona generalnie nie lubi gier, w których nie może komuś (czyli mi najczęsciej) dokopać i skopać leżącego ;) I nie, w DoA raczej nie unikniesz konfrontacji. Możesz zawsze zmienić partnerkę! (choćby do grania w Duel of Ages)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Gra typu moba (dwie drużyny+konfiguracja)

Post autor: Błysk »

Nataniel pisze:A próbowałeś Heroclixów? Nawet był zestaw z figurkami z DOTA2.

Ten heroclix jest interesujący. Szkoda, że nigdy nie widziałem tego w akcji i nie mam pojęcia jak to ugryźć, kiedy do wyboru jest milion "światów" Dota, Lotr, komiksowi bohaterowie, Mage Knigt... :D
ODPOWIEDZ