Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: Banan2 »

No właśnie :) Co lepsze, fajniejsze? Grał ktoś może w obie te gry i mógłby zrobić małe porównanie? Dodam tylko, że nie jestem skażony :wink: żadnym uniwersum więc czy WH czy Wikingowie to bez znaczenia. Raczej chodzi o mechanikę, bo towaru (czytaj: figurek i innych bajerów) w obu pudełkach jest dużo.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: Rocy7 »

Na ile osób i jaki czas?

Na 2 Forbidden Stars na 4 Blood Rage na 3 obie gry sa fajne.
Na 4 FS sie dluzy, zaś na 3 Blood Rage ma czasem mieszane opinie.

W Blood Rage łatwiej o comeback FS rzadko wybacza błędy.

Z klimatem roznica nie lezy w tym, które universum bardziej lubisz klimat Blood Rage jest po prostu mniej wyczuwalny (to troche świetnie wydane euro) w FS frakcje samym swoim stylem gry i jednostkami wprowadzaja pewien klimat.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: karawanken »

Ja tam kupię jedno i drugie :D i jeszcze Rebelie i Cry Havoc :D i tak mój post zupełnie nie pomaga :D
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: Banan2 »

karawanken pisze:Ja tam kupię jedno i drugie :D i jeszcze Rebelie i Cry Havoc :D i tak mój post zupełnie nie pomaga :D
Ja pewnie też tak zrobię :D ale chciałem ustalić sobie jakąś hierarchię zakupów.
Rocy7 - dzięki :D
Gdyby ktoś jeszcze chciał coś dorzucić to ja chętnie poczytam.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: zioombel »

Kup to co pierwsze wyjdzie po polsku a potem drugie i masz z głowy ;-)
Tak, też czaję się na obie.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: Bardok »

To jednak zupełnie inne gry - gdzie FS jest jednak o wiele dłuższe i na większą skalę. BR jest szybka i zabójcza - to regularne starcia i walki, a gra kończy się bardzo szybko. Na FS potrzebujesz o wiele więcej czasu....

Także pierwsze bym brał Blood Rage z tego względu, że szybko ocenisz czy ci się podoba czy nie, a potem FS (nawet na zasadzie wymiany za BR jak nie podejdzie).

Ja mam BR, więc wybór prostszy... szkoda, że Galakta stanęła w miejscu i nic nawet nie wskoczyło na status "Płynie" :/
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Mars276
Posty: 11
Rejestracja: 07 maja 2013, 21:28

Re: Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: Mars276 »

Grałem w obie.

Forbidden Stars jest typową grą strategiczną, gdzie operujesz swoją machiną państwowo-wojskową. Gra przypomina mi trochę Eclipse'a, a trochę Grę o Tron, ale naprawia większość błędów tych gier. Nowatorska mechanika walki w tej grze sprawia, że niezwykle ciężko wyeliminować jednostki przeciwnika a walce. Często walki kończą się remisami albo niewielkimi stratami. dzięki temu ciężej o sytuacje, w której jeden gracz został zmieciony z planszy i nie jest stanie dalej grać albo jego gra nie ma zbyt wielkiego sensu (w Grze o Tron i Eclipsie takie sytuacje zdarzają się dość często i właśnie za to tych gier nie lubię). Choć doceniam Forbidden Stars, to mimo wszystko nie jest to gra dla mnie, ale w swoim gatunku muszę uznać ją za wyjątkowo dopracowaną. Niestety gra jest koszmarnie długa.

Blood Rage jest grą twórcy Chaosu w Starym Świecie i rozwinięciem pomysłów tam zebranych. Jest to gra area control z niezwykle ciekawym draftingiem kart i z unikalnymi strategiami wygrywającymi (jedną z nich jest przegrywanie bitew, za które można nakosić masę punktów). Gra jest niesamowicie przyjemna, świetnie się skaluje - grałem na 3, 4 i 5 graczy i choć każda z tych gier była zupełnie inna, wszystkie dawały mnóstwo satysfakcji.

Spośród tych dwóch moim zdaniem wyraźnie lepszą grą jest Blood Rage, choć Forbidden Stars dla osób lubiących ten gatunek również może się okazać grą przyjemną - dla mnie taką nie była.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: Bary »

Mars276 pisze:Grałem w obie.

Forbidden Stars jest typową grą strategiczną, gdzie operujesz swoją machiną państwowo-wojskową. Gra przypomina mi trochę Eclipse'a, a trochę Grę o Tron, ale naprawia większość błędów tych gier. Nowatorska mechanika walki w tej grze sprawia, że niezwykle ciężko wyeliminować jednostki przeciwnika a walce. Często walki kończą się remisami albo niewielkimi stratami. dzięki temu ciężej o sytuacje, w której jeden gracz został zmieciony z planszy i nie jest stanie dalej grać albo jego gra nie ma zbyt wielkiego sensu (w Grze o Tron i Eclipsie takie sytuacje zdarzają się dość często i właśnie za to tych gier nie lubię). Choć doceniam Forbidden Stars, to mimo wszystko nie jest to gra dla mnie, ale w swoim gatunku muszę uznać ją za wyjątkowo dopracowaną. Niestety gra jest koszmarnie długa.

Blood Rage jest grą twórcy Chaosu w Starym Świecie i rozwinięciem pomysłów tam zebranych. Jest to gra area control z niezwykle ciekawym draftingiem kart i z unikalnymi strategiami wygrywającymi (jedną z nich jest przegrywanie bitew, za które można nakosić masę punktów). Gra jest niesamowicie przyjemna, świetnie się skaluje - grałem na 3, 4 i 5 graczy i choć każda z tych gier była zupełnie inna, wszystkie dawały mnóstwo satysfakcji.

Spośród tych dwóch moim zdaniem wyraźnie lepszą grą jest Blood Rage, choć Forbidden Stars dla osób lubiących ten gatunek również może się okazać grą przyjemną - dla mnie taką nie była.
A próbowałeś BR na dwóch graczy?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: CrossSleet »

Mi się super Blood Rage podoba - koncepcja, wykonanie i w ogóle. Nie mam jednak tylu osób do grania, więc zgodnie z waszymi radami zamówiłem Zakazane, bo miałem taki sam dylemat jak autor;) Zobaczymy jak to będzie - na pewno skrobnę jakieś info.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: ptf »

Nie grałem w BR, ale Forbidden Stars jest świetną grą.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: krecilapka »

Wprowadzam równowagę sił:

Nie grałem w Forbidden Stars, ale BR jest świetną grą.

:D
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Blood Rage czy Forbidden Stars (Zakazane Gwiazdy)?

Post autor: Wothan »

Obie gry są tak różne od siebie, że chyba warto mieć obie, co i zamierzam uczynić :D
ODPOWIEDZ