Alternatywa dla Stone Age

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Tvisty
Posty: 22
Rejestracja: 10 gru 2015, 09:15
Has thanked: 3 times

Re: Alternatywa dla Stone Age

Post autor: Tvisty »

Gizmoo pisze: Tvisty zainteresowała mnie "niedostępność" Stone Age'a .......
Rzeczywiście w tej chwili pojawiła się w kilku sklepach internetowych, w momencie gdy tego szukałem wszystko co znalazłem było "niedostępne". Co do wersji niemieckiej jeśli jest możliwość kupna taniej w Polsce byłbym wdzięczny za namiar.
Gizmoo pisze: ...ale... Osobiście nie polecam. Jeżeli worker placement to dla mnie Lords of Waterdeep deklasuje absolutnie Epokę Kamienia. A jak szukasz gry familijnej - to polecam Łowców Skarbów. I jeszcze przestrzegam przestrzegam przed Colt Express. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, ale dla mnie ten tytuł to jedno wielkie nieporozumienie. ;)
Lords... będę miał na oku, nie wiecie, czy jest szansa na wydanie PL w przyszłości ? (wolałbym uniknąć kombinowania z drukowaniem spolszczeń, choć może gra jest tego warta, muszę się jej dokładniej przyjrzeć), Łowców Skarbów nie widziałem, sprawdzę co to, Colt Express pograłem kilka razy online, wrażenia średnie, ale może nie ogarniam, choć wydaje mi się, że na 2 osoby grając drużynami może nie być dosyć ciekawie, ale mogę się mylić.
Lothrain pisze: Popieram Takenoko - bardzo udany tytuł do rodzinnego pogrania. Z innych gier mogę spokojnie polecić Tobago, 7 Cudów Świata: Pojedynek i Five Tribes.
Widziałem kiedyś film z recenzją, ale jakoś o niej zapomniałem, czytając zasady gry wydaje mi się, że były by dobrym wyborem.
Gizmoo pisze: Jeżeli chodzi o grę, która może zachwycić córkę, to polecam Seasons.
Nad tym myśleliśmy od jakiegoś czasu, w piątek kilka partyjek online, w sobotę zamówiłem, wczoraj przyszło, partyjka rozegrana, córka zadowolona. Teraz miesiąc na myślenie jaka gra w przyszłym miesiącu ;)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Alternatywa dla Stone Age

Post autor: TV3 »

Jeśli ściśle trzymać się założenia, że ma to być alternatywa dla Stone Age - to zdecydowanie Ninjato.
Jest to w mechanice praktycznie 1:1 Stone. Równie ładnie wydana.
Różnice:
- Stone - wiadomo - budowa wiochy, Ninjato - bieganie po wsi w ciuchach ninja, plotkowanie, walka ze strażnikami etc.
- O stopień cięższe / bardziej skomplikowane niż Stone


Nie pisałem tu o tym wcześniej, bo temat walki ze strażnikami na przykład czy w ogóle motyw ninjowaty może niekoniecznie dla młodej dziewuchy, ale skoro inne propozycje dość daleko popłynęły od Stone Age - można by na wspomnianą pozycję zerknąć.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Alternatywa dla Stone Age

Post autor: Lothrain »

Lordsów po polsku nie będzie.
Colt Express online to porażka, zupełnie nie oddaje klimatu tej gry na żywo. Inna sprawa, że granie w dwie osoby jest także słabe i dla tej konfiguracji nie polecam.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Alternatywa dla Stone Age

Post autor: misioooo »

Tvisty pisze: Lords... będę miał na oku, nie wiecie, czy jest szansa na wydanie PL w przyszłości ? (wolałbym uniknąć kombinowania z drukowaniem spolszczeń, choć może gra jest tego warta, muszę się jej dokładniej przyjrzeć)
Kilka postów wstecz masz zdjęcie jak wygląda takie spolszczenie... Kilkanaście kartek, linijka i nożyk do tapet i gotowe. Żadna to ciężka praca ani kosztowna, a wg mnie efekt końcowy elegancki i "z biegu" nawet trudno zauważyć, że tam jest jakaś karteczka włożona :) Dla mnie (i pewnie wielu innych) - warto. Równiez ktoś zrobił to spolszczenie kart, budynków etc - zatem też miał ku temu powód - pewnie to dobra gra :)

Tak na prawdę to spolszczyć trzeba tylko plot-questy i karty intryg. Reszta (budynki i questy) operuje w 99% na symbolach więc każdy powinien to ogarnąć.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
johna
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2016, 14:57
Lokalizacja: Łódź

Re: Alternatywa dla Stone Age

Post autor: johna »

Gizmoo pisze:
Tvisty pisze:Witam, zainteresowała mnie gra Stone Age, jednak w tym momencie ciężko ją kupić, jedna oferta na allegro, w sklepach internetowych towar niedostępny.
Tvisty zainteresowała mnie "niedostępność" Stone Age'a, bo mam wrażenie, że ten tytuł jest dostępny w niemal każdym sklepie z planszówkami. Ostatnio widziałem go w dwóch warszawskich empikach, dlatego zdziwiła mnie owa "niedostępność".

Zaczołem przeszukiwać internet i znalazłem Stone Age w kilku sklepach z planszówkami. Wprawdzie wersje są niemieckie, ale gra w 100 procentach nie jest uzależniona językowo. Możesz kupić "niemca" i spokojnie grać. PDF z instrukcją możesz ściągnąć i wydrukować. Ale jeżeli nie chcesz kupić tańszej, niemieckiej wersji, to znalazłem dla Ciebie polską edycję Epoki Kamienia:

http://www.mimi.com.pl/sklep/zabawka/5810

Tak więc gra jest dostępna, ale... Osobiście nie polecam. Jeżeli worker placement to dla mnie Lords of Waterdeep deklasuje absolutnie Epokę Kamienia. A jak szukasz gry familijnej - to polecam Łowców Skarbów. I jeszcze przestrzegam przestrzegam przed Colt Express. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, ale dla mnie ten tytuł to jedno wielkie nieporozumienie. ;)
Gizmoo, czy mogę Cię prosić o info. gdzie znalazłeś Stone Age w niemieckiej wersji (może być na priv)? Ja też poluję na niego od pewnego czasu, ale w który sklep wchodzę gra jest niedostępna.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Alternatywa dla Stone Age

Post autor: Gizmoo »

Lothrain pisze:Colt Express online to porażka, zupełnie nie oddaje klimatu tej gry na żywo.
Skończył bym to zdanie na "Colt Express to porażka". ;P

Rozumiem, że gusta są różne, ale dla mnie to jedna z najgorszych gier jakie grałem w życiu.
johna pisze:Gizmoo, czy mogę Cię prosić o info. gdzie znalazłeś Stone Age w niemieckiej wersji (może być na priv)? Ja też poluję na niego od pewnego czasu, ale w który sklep wchodzę gra jest niedostępna.
Poszło PW.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Alternatywa dla Stone Age

Post autor: Lothrain »

Gizmoo pisze:
Lothrain pisze:Colt Express online to porażka, zupełnie nie oddaje klimatu tej gry na żywo.
Skończył bym to zdanie na "Colt Express to porażka". ;P
Rozumiem, że gusta są różne, ale dla mnie to jedna z najgorszych gier jakie grałem w życiu.
Oj, znaczy się mało grałeś jeszcze :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Alternatywa dla Stone Age

Post autor: misioooo »

Panowie, są gusta i gusta... Każdy ma swojego (man)gusta ;)
Mi się Talizman kompletnie nie podoba, ale nie ogłaszam tego jako faktu, że ta gra to totalne dno. Wręcz czasami go polecę bo do preferencji czyichś innych może podpasować... (Runebound chyba lepszy ;P )
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
this
Posty: 45
Rejestracja: 16 lut 2017, 14:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Alternatywa dla Stone Age

Post autor: this »

A może "Puerto rico": co prawda mało tam ustawiania ludzików, mało negatywnej iteracji, bardzo mało losowości, niezbyt skomplikowane zasady, dużo ekonomii. Wraz z dodatkami można kupić za ok 130zł.
ODPOWIEDZ