Descent - które dodatki, jaka kolejność?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wisowy
Posty: 12
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:48

Descent - które dodatki, jaka kolejność?

Post autor: Wisowy »

Kupiłem podstawkę Descenta PL, nie miałem jej jeszcze czasu ograć, ale wiem, że na pewno mi przypasuje i będę chciał ją rozwijać o dodatki. W związku z tym pytanie: w jakiej kolejności kupować dodatki? Wiem, że były tu już takie wątki, ale zwykle stare i średnio wyczerpywały temat. Póki co po polsku są trzy małe i dwa duże dodatki, do tego cała masa figurek do uzupełnienia (swoją drogą nie wiem dlaczego nie są wewnątrz gier).

Na tę chwilę skłaniam się ku opcji, żeby najpierw zebrać małe dodatki, skoro i tak nie pograłem jeszcze dobrze w podstawkę. Pytanie, czy te mniejsze dodatki są zupełnie osobnymi elementami, czy można je bez problemu mieszać z podstawką?

Z góry dzięki!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent - które dodatki, jaka kolejność?

Post autor: c08mk »

Sam niedawno zacząłem przygodę z Descentem więc o zawartości dodatków się nie wypowiem ale ponieważ nikt na razie nie odpowiedział na temat to dorzucę coś od siebie.

Z tego co widzę to Labirynt Zagłady nie jest dostępny w każdym sklepie, także przypuszczam, że za jakiś może być pierwszym niedostępnym dodatkiem.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Descent - które dodatki, jaka kolejność?

Post autor: espresso »

Każdy dodatek można łączyć z podstawką. W małych dodatkach są krótkie kampanie - fajne, jak się ma mniej czasu. Duże dodatki zawierają normalne, długie kampanie. Ja kupuję zgodnie z kolejnością ukazywania się dodatków, ale może jest jakaś lepsza metoda :) Najlepiej sprawdzić zawartość i wybrać to, co się najbardziej podoba.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Descent - które dodatki, jaka kolejność?

Post autor: Elemele »

Mało descentowych odpowiedzi, ale może ktoś się skusi o poradę, które dodatki kupić? Tym bardziej, że jest ich już sporo i fajnie kupić na początek coś, co da dużo nowość.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent - które dodatki, jaka kolejność?

Post autor: ariser »

Z dostępnych po polsku - Cień Nerekhall. Najciekawsza kampania, naprawdę da się poczuć klimat, co dla mnie jest rzadkością w Descencie. Kilka fajnych rzeczy dodanych - splugawieni mieszkańcy, nowa (dobra) klasa dodana dla MW, nieźli bohaterowie (+ klasy) i potwory + kilka innych smaczków. Po serii praktycznie identycznych dodatków w tym czuć nieco świeżości w gameplayu.
Z niedostępnych (jeszcze) po polsku - Mists of Bilehall + Chains that Rust (jak wyjdzie). To praktycznie 2 dodatki łączące się w jeden duży dodatek. Poza standardowym - nowe itemy, klasy, potwory itd. zmieniają naprawdę dużo. Szczególnie w CtR będzie coś zupełnie nowego, tj. klasy hybrydowe dla bohaterów, które umożliwią, np. stworzenie maga bitewnego (wojownik + mag) czy innych kombinacji tego typu.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ODPOWIEDZ