Który LCG wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Bary »

rattkin pisze: Inwazji nie polecam, to dla mnie zdecydowanie najsłabsza karcianka FFG.
Ooo, to mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że raczej Podbój pretenduje do tego miana (jedynie zasłyszana opinia, więc proszę nie chłostać).
Ciekawe swoją drogą, czy FFG zdecyduje się na coś nowego w serii kooperacyjnych LCG.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: rattkin »

Oj, bo rzeczywiście miałem na myśli Conquest. Pomyłka, przepraszam, zbyt podobne słowa w tlumaczeniu z angielskiego, a polskich nie pamiętam :). Inwazji nie znam na tyle dobrze, żeby móc się wypowiedzieć, ale ona i tak chyba już jest od dawna zakończona?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Marx »

rattkin pisze:Nie ma czegoś takiego. Nawet jeśli nie będize kosztować aż tak dużo na chwilę obecną, to sam format LCG sprawi, że za rok już i tak dobije do dużych sum
Tego się obawiam właśnie. No chyba, że próg startowy na chwilę obecną nie jest bardzo wysoki.
rattkin pisze:Zobacz raczej na Summoner Wars / Ashes.
Summoner Wars nie do końca mi podpasował. Ale ten drugi tytuł właśnie zakupiłem, zresztą m.in. po lekturze Waszej dyskusji na temat estetyki grafik na kartach. Lubię bardzo MtG, więc się skusiłem.
mat_eyo pisze:Jeśli do grania "domowego" i na początek na samej podstawce to zdecydowanie Android: Netrunner.
Asymetryczność dająca praktycznie dwie gry, z jednej strony barykady 4, a z drugiej 3 frakcje do wypróbowania. Wystarczy kupić jedną podstawkę z powiedzmy kompletem tzw. dwójek (~30 zł) i można grać do upadłego ;)
Hej, dzięki. Zerknę na Netrunnera, bo mechaniki nie znam zupełnie. Tematycznie i graficznie wygląda solidnie. Generalnie rzeczywiście chodzi mi o granie w domu np. z zaproszonym gościem. Od biedy może znajdę jakiegoś sparing partnera ;-)

edit. Poprawione ;-)
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2016, 12:05 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Bary »

Bary pisze:Inwazji nie znam na tyle dobrze, żeby móc się wypowiedzieć, ale ona i tak chyba już jest od dawna zakończona?
Kilka razy grałem i bardzo przyjemnie wspominam te partyjki. Wooki też bardzo zachwalał regrywalność podstawki w recenzji i chyba swojego czasu wybrał ja jako najlepszą opcje wśród gier na 2 osoby. Fakt, jest zakończona, ale w przypadku domowego grania to chyba nawet na plus wychodzi w ostatecznym rozrachunku- wiesz, że wydatki w kooooońcu będą miały swój kres. ;) Jedyny konkretny minus w przypadku polskiej wersji, to brak pierwszego (kluczowego) dodatku na rynku.
Marx pisze:
Bary pisze:ie ma czegoś takiego. Nawet jeśli nie będize kosztować aż tak dużo na chwilę obecną, to sam format LCG sprawi, że za rok już i tak dobije do dużych sum
Tego się obawiam właśnie. No chyba, że próg startowy na chwilę obecną nie jest bardzo wysoki.
Ej, to nie ja napisałem. ;)
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2016, 11:48 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: serafin098 »

Jeśli chodzi o domowe granie, to chyba to, że Inwazja się już skończyła jest dobrą wiadomością :)
Ja głównie grywam w domu z narzeczoną i Inwazja się super przyjęła. Mamy podstawkę, szturm (dodatkowe 2 frakcje) i legendy. Całość nabyłem na forum za około 170-180 złoty. Regrywalność ogromna, jest spora możliwość deck buildingu (jak na domowe granie oczywiście).

Mamy także 2 core sety nowego GOTa - też się super sprawdza, ale to już minimum 240 złotych :) Z 2 core setów, według poradnika umieszczonego na forum BGG można zrobić 8 grywalnych talii (może nie do końca są zbalansowane wobec siebie, ale to problem większości LCG).

Krótko powiedziawszy, jak chcecie grać tylko w domu, nie chcecie wydać majątku i nie myślicie o turniejach to polecam Inwazję ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: rattkin »

Bary pisze:
Bary pisze:Inwazji nie znam na tyle dobrze, żeby móc się wypowiedzieć, ale ona i tak chyba już jest od dawna zakończona?
Kilka razy grałem i bardzo przyjemnie wspominam te partyjki.
Bary pisze: Ej, to nie ja napisałem. ;)
To u góry też nie Ty :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Marx »

Bary pisze:Tani LCG to faktycznie oksymoron. ;) Tak na szybko to bardzo dużą regrywalność daje podstawka Inwazji wraz z pierwszym dużym dodatkiem. Na pewno odpuść sobie za to Grę o Tron. Pytanie, czy żadne inne kryteria (ilość osób, tematyka, wersja językowa) nie wchodzą w grę?
:mrgreen:
Wersja językowa nie ma znaczenia. No, chyba, że ma to przełożenie na cenę/dostępność. W teorii wolę angielski, ale z kimś będę toczył pojedynki, więc lokalizacja zwiększa uniwersalność gry, ale też bez przesady. Tematycznie nie mam preferencji, poza tym, że uwielbiam serial GoT, ale tę kwestię podsumowałeś dobitnie :mrgreen: Skoro karcianka i pojedynki, to chyba tylko 2 graczy? :-) Teaming up jakoś gryzie się z moją percepcją takich gier (vel. MtG). Cena "na dzień dobry" jest kluczowym kryterium.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Darboh »

Marx pisze:Generalnie rzeczywiście chodzi mi o granie w domu np. z zaproszonym gościem. Od biedy może znajdę jakiegoś sparing partnera ;-)
I tutaj pojawia się szczerze mówiąc problem, bo wg mnie, z założenia karcianki a'la lcg nie są grami "z doskoku". Raczej wymagają jakiegoś stałego sparingpartnera żeby cieszyć się nią w zupełności. No i jak dla mnie jest to np problem Netrunnera, którego uwielbiam ale granie z przeciwnikiem z doskoku, gdzie Ty musisz mu złożyć deck, obniża sporo miodność gry. Mówię z doświadczenia.
Jeżeli język to nie problem, to do Twoich wymagań pasować będzie High Command (do wyboru trzy podstawki Warmachine, Hordes i Faith & Fortune - zależy jaki klimat lubisz). Wymaga tylko jednej podstawki, które używane ostatnio krążą w sprzedaży, a sama modułowość gry pozwala na spokojne granie "z doskoku". Dodatki można na spokojnie później kupować (niestety tanie nie są, ale biorąc pod uwagę że gra praktycznie martwa to zdarzają się duże przeceny).
Poza tym jest po prostu zajebista ;) I 1v1 i w multi.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: rattkin »

Miałem to samo napisać, ale czasem widuję takich zapaleńców, którzy gdzieś tam grają w LCGi competitive po domach. Niemniej jednak moim zdaniem to także słaby wybór. Lepiej Ashes/PHG i jakiekolwiek gry z prebuildowanymi deckami. Albo po prostu planszówki z kartami.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Marx »

Dzięki za wszelkie wskazówki. Przyjrzę się zatem High Command.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: stan29 »

Szczerze mówiąc to po przeczytaniu tego tematu trochę mi przeszła ochota na karcianki... :x Aczkolwiek dziękuję wam za wszystkie cenne rady. ;) Kooperacje nie są dla mnie, natomiast grając solo myślę, że miałbym średnią frajdę z przechodzenia tego samego scenariusza kilka razy dlatego wstrzymam się z LOTR LCG. Sprzedałem swój egzemplarz Netrunnera, ale może łatwiej będzie porozmawiać szczerze z dziewczyną i dać Netrunnerowi jeszcze jedną szansę. :) W przeciwnym razie czekam na L5R LCG.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Maxxx76 »

Wyluzuj :-) W każdego lcga można grać bez tego całego mega kminienia :-) Zależy z kim grasz. Jeżeli zależy wam na zabawie, poznawaniu gry w trakcie rozgrywki, to grajcie na luzaka, powoli budujcie talie, niech wam to sprawia przyjemność :-D Nie musicie też kupować od razu wszystkich dodatków. Grajcie w swoim tempie i na swoim poziomie :-)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 457
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Zaan84 »

Godną zastanowienia się pozycją jest Mage Wars Academy, które w przyszłym tygodniu będzie na wspieram.to. nie jest to może rasowy lcg ale jeżeli chodzi o domowe pojedynki to powinna zaspokoić potrzeby.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Darboh »

Zaan84 pisze:Godną zastanowienia się pozycją jest Mage Wars Academy, które w przyszłym tygodniu będzie na wspieram.to. nie jest to może rasowy lcg ale jeżeli chodzi o domowe pojedynki to powinna zaspokoić potrzeby.
+1
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Rafal_Kruczek »

Jesli chodzi o karcianki "LCG" tzn. z nielosowymi zakupami i dobra podstawką. to pod wzgledem ceny Epic jest nie do pobicia. W jen dym pudelku jest kart do zagrania dla 2 lub 4 osób w drafcie. Niecałe 60 PLN na rebelu.
3 pudełka to komplet do Constructed lub żeby zrobić "cube" do draftowania na 8 osób.
Żadne z LCG z FGG nie przypadło mi do gustu - Najbardziej mi sie spodobała karciana gra o Tron. Druga Edycja jest po polsku.
Natomiast wznowienie Netrunnera to klasa sama w sobie - oddali ducha klasycznego CCG w nowej oprawie i poprawionym balansie. Przez parę lat sterta dodatków do kupienie lekko urosła , ale gra jest grwalna prosto z podstawki lub dwóch.
Poza tym dobrym wyjściem jest Summoner wars - mozna grac bez modyfikowania talii "Out of box"- można modyfikować. Akcent jest połozony na różnorodność - 16 frakcji do wyboru. Na poczatek kupujesz Master set (6 lub 8 talie) lub jeden z dwóch startery po 2 talie, a jak sie ma starter lub master set nastepne talie mozna kupowac pojedynczo.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: rattkin »

Rafal_Kruczek pisze:pod wzgledem ceny Epic jest nie do pobicia.
Niestety, bodaj tylko pod tym.
Leif Erikson
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2016, 16:47

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Leif Erikson »

Call of Cthulhu.

Myślałem, że po kilkunastu latach grania w Magic: The Gathering nie znajdę lepszej karcianki, ale CoC ma doskonałą mechanikę, dużo klimatu i z miejsca stał się ulubioną grą mnie i (o dziwo) mojej dziewczyny (a z samego uniwersum Lovecrafta mamy ich kilka-kilkanaście).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: misioooo »

rattkin pisze:
Rafal_Kruczek pisze:pod wzgledem ceny Epic jest nie do pobicia.
Niestety, bodaj tylko pod tym.
Mi się Epic podoba. Fajny, szybki i sporo kombinowania.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Bary »

Leif Erikson pisze:Call of Cthulhu.

Myślałem, że po kilkunastu latach grania w Magic: The Gathering nie znajdę lepszej karcianki, ale CoC ma doskonałą mechanikę, dużo klimatu i z miejsca stał się ulubioną grą mnie i (o dziwo) mojej dziewczyny (a z samego uniwersum Lovecrafta mamy ich kilka-kilkanaście).
Niestety tytuł coraz trudniej dostępny. Nie wiem czy znajdziesz jeszcze core w sklepie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: szczudel »

A jak bardzo grywalne jast Call ofC na samym Core secie?
Leif Erikson
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2016, 16:47

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: Leif Erikson »

Na jednym Core Secie wydaje mi się, że średnio.

Niemniej, nie sądzę żeby CS (faktycznie trudno dostępny) był koniecznością - lepiej od razu uderzyć w konkretne frakcje kupując 2-3 duże dodatki, ściągnąć instrukcję do postawki z neta i już.

Patrzę na Rebelu i są prawie wszystkie duże dodatki: Syndykat, Shub, Miskatonic, Yog, Agencja, Hastur, Cthulhu, Secrets of Arkham.

Szkoda, że gra w to już tak mało osób. Rozumiem, że w 2015 zniesiono sankcjonowane turnieje, ale żeby całkowicie updła scena CoC? Zatrważające :/
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Który LCG wybrać?

Post autor: szczudel »

Średnio mi się widzi kupowanie dużych dodatków aby z nich złożyć talie na dwie osoby. Nie będę się oszukiwał, że żona sama cos zloży.

A czy Core Set nie ma jakiś żetonów, podstawowej puli kart bez których cięzko grać?
ODPOWIEDZ