Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
RadeXxX
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2016, 13:54

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: RadeXxX »

CO do opłącalności atakowania w MiM to ja widze tą opłacalność, przede wszystkim zabieranie przedmiotó by wzmocnić siebie a osłąbić przeciwnika.
RadeXxX
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2016, 13:54

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: RadeXxX »

Więc nadal jestem bez odpowiedzi :( potrzebowal bym cos takiego jak runebound ale z negatywna interakcja....
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: c08mk »

RadeXxX pisze:Więc nadal jestem bez odpowiedzi :( potrzebowal bym cos takiego jak runebound ale z negatywna interakcja....
To właśnie Runebound Druga Edycja byłaby tym czego szukasz. Proponuję obejrzeć parę filmików z gameplayem nawet po angielsku gdyby nie było polskich filmów.
Niestety do kupienia tylko z drugiej ręki czy w zasadzie tylko tutaj na forum.

Ewentualnie Descent. Też polecam obejrzeć filmiki. Dzięki temu zawsze można sobie wyrobić jakąś opinię jak gra chodzi i czy będzie pasować do waszych oczekiwań.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: rattkin »

Albo raczej runebound 3 ed, a interakcję sobie po prostu "dopiszcie". Tzn - np. można zawsze napadać innych i za pokonanie jest całe złoto, albo jeden item. Problem solved.
RadeXxX
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2016, 13:54

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: RadeXxX »

Co do ogladania filmikow to zawsze przed kupnem gry przegladam chyba caly internet i youtube na temat :D baa! nawet znam duza czesc zasad przed kupnem :D na półce lezy i sie kurzy taka cudna i mózgożerna gra jak Terra Mystica, dla niektórych za trudna i nudna....niektórzy nigdy nie zrozumieja też szachów dlatego sie nie przejmuje :) zastanawiam sie poważnie nad kupnem tego runebounda 2ed, najpierw może gdzies uda mi sie w nia zagrac bez kupna...np klub dragonus w krakowie
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: c08mk »

Dodam jeszcze komentarz znajomego do Runebounda 2 ed. jak pierwszy raz graliśmy:
"Ooo, to jest dużo lepsze od Talizmana!"
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: Gosterq »

No bo jest, sam czekam na 3ed. ;-)
Dużo w MiM nie grałem, ale tam cała interakcja działała chyba jak w chinczyku, z możliwością ruchu do tyłu :-P
Ostatnio sam szukałem jakiejś gry przygodowej, no i w sumie znaczna większość to kooperacje, albo gry gdzie jakaś negatywna interakcja występuje, ale jest średnio opłacalna. Tyle z moich poszukiwań. Teraz czekam na kuriera i Eldritch Horror ;-)
chantelle
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2014, 22:55

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: chantelle »

misioooo pisze:
chantelle pisze: (nie polecam Horror w Arkham - gra ok, ale Eldtritch dużo, dużo lepszy)
Nie przesadzajmy. Dla mnie to są dwie mocno różne gry i każda dla innych graczy.
Po talizmanie na pewno Eldritch lepszy, ale to i tak skok na główkę z 10m jak się pływać nie umie za bardzo... Może zaboleć, i to mocno.
Akrham wieje nudą :P Pierwsza gra przy której sięgnęłam po telefon i przeglądając fejsa czekałam na swój ruch...
(Mam w kolekcji Eldtricha i mam Znak Starszych Bogów)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: misioooo »

Dla Ciebie nudą, dla innych hit... Ale tak, Arkham to inna gra od Eldritch. Jednym się spodoba innym nie. Tak samo jak Eldritch.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
outsider404
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:52

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: outsider404 »

Dzień dobry,

często przewija się opinia że gra Relic jest podobna do Talismana lecz ma ulepszone zasady.
Skoro jest wiele dodatków do Talismana to czy jest taki dodatek który aplikuje ulepszone zasady?

outsider404
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: misioooo »

outsider404 pisze:Dzień dobry,

często przewija się opinia że gra Relic jest podobna do Talismana lecz ma ulepszone zasady.
Skoro jest wiele dodatków do Talismana to czy jest taki dodatek który aplikuje ulepszone zasady?

outsider404
To są dwie różne gry. Nie można zasad jednej przenieść do drugiej :)
Jakby do talizmana zaaplikować reguły z Relic'a to wyszedłby... Relic po prostu.
Dodatki do talizmana nie zmieniają zasad. Dodają nowe mapy, karty etc.
Do Relica też masz dodatek, który zmienia mocno grę - dodaje możliwość walki z innymi graczami (w podstawowym relicu tego nie ma).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
outsider404
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:52

Re: Lekka gra przygodowa jak Magia i Miecz

Post autor: outsider404 »

Na innym forum znalazłem taki wpis: "Jeśli ktoś lubi Talisman, to Relic jest właśnie Talismanem z dodatkiem Smoki i talią misji czarnoksiężnika."
ODPOWIEDZ