Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: misioooo »

Ghost Stories... Słyszałem legendy o ludziach co to 20% gier wygrywają...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: przemoo99 »

misioooo pisze:Ghost Stories... Słyszałem legendy o ludziach co to 20% gier wygrywają...
Masz racje. To legendy ;)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Ghost Stories... Słyszałem legendy o ludziach co to 20% gier wygrywają...
Też słyszałem. Nie są tak liczni jak słoiki, lemmingi czy "japi" ale też tworzą subkulturę i nazywają ich "cheatersi".
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: Adar »

detrytusek pisze:
misioooo pisze:Ghost Stories... Słyszałem legendy o ludziach co to 20% gier wygrywają...
Też słyszałem. Nie są tak liczni jak słoiki, lemmingi czy "japi" ale też tworzą subkulturę i nazywają ich "cheatersi".
A nawet jeśli jest w tym ziarno prawdy, to zawsze jest jeszcze poziom Normalny, Koszmarny i Piekielny :)
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: bax1985 »

a ma ktoś może namiary gdzie można jeszcze kupić Ghost Stories, bo pozycja mnie zaciekawiła ale widzę, że gry już chyba nigdzie nie ma w sprzedaży.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: Rocy7 »

Wojtimen
Posty: 77
Rejestracja: 20 lis 2014, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: Wojtimen »

Najtrudniejsza? Z ogarnietymi ludźmi Empires In Arms :-)
7 graczy, pełna dowolność jeśli chodzi o strategię, mnóstwo negatywnej interakcji i czas jednej partii około 6000 minut ;-)
WarHammster
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 13:17
Kontakt:

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: WarHammster »

Zależy o jaki stopień i typ skomplikowania Ci chodzi. Trudnymi grami mogą np. potoczne bierki - nie każdy jest zgrabny ;) albo szachy, gdzie najważniejszym elementem jest podjęcie właściwej decyzji. Są jeszcze gry słowne, gdzie trzeba budować zdania i układać historię a wiadomo, że nie każdy dobry taktyk jest charyzmatycznym mówcą. Trudność gier zależy też od specyfiki produktu np. jeśli jest to gra polegająca na rywalizacji to pamiętaj, że granie z dzieckiem będzie dosyć łatwe ale kiedy zagrasz z kimś nad wyraz spostrzegawczym i znającym na wylot zasady to nawet najłatwiejsza gra stanie się dla Ciebie najtrudniejszą. Ponadto każdy z nas odbiera poziom trudności inaczej tzn. dla gracza A gra X może być skomplikowana a dla gracza B łatwa i wspak może być z grą Y. Zastanów się w jakiego rodzaju grze radziłbyś sobie najsłabiej i zastanów się nad jej zakupem. Gdzieś tu w wątku wyczytałem, że trudną grą jest Robinson Crusoe - błąd, gra jest łatwa jak podpalenie zapałki tylko instrukcja napisana po pijaku i tak jest w większości przypadków, że wszystko rozbija się o źle złożone instrukcje. Jeśli mógłbym coś tu napisać to nadmienię LCG Władcę Pierścieni z zagrywaniem kart cieni tudzież Space Alert - tak gra przeciwko systemowi zdaje się trudna. O ile LCG WP spodobała mi się o tyle Space Alert nie - gry na czas mnie nie interesują.
lukas_19811981
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2019, 19:19

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: lukas_19811981 »

Dla mnie odpowiedź moze byc tylko jedna- Advanced Squad Leader. Instrukcja między 200 a 300 stron po ang. Od każdej reguły wyjątek. Od wyjątku kolejne wyjątki. To tak w skrócie:) Bardzo wysoki próg wejścia. Dobrze, że wydane zostały tzw. Starter Kity kolejno wprowadzające reguły dotyczące piechoty, artylerii i pojazdów. Niemniej należy pamiętać, że to tylko takie rozbudowane demo w stosunku do pełnego ASL.
konsu
Posty: 45
Rejestracja: 25 maja 2011, 21:29
Lokalizacja: Opole

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: konsu »

mat_eyo pisze: 15 kwie 2016, 15:03 Z gier które do tej pory poznałem najbardziej mózg mi się zagotował przy Dominant Species.
Podpisuję się obiema ręcami :) , choć kocham te grę
no i Spirit Island też mnie tak zmęczyła.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: Szewa »

Skoro odkopaliscie temat to i ja ske dorzuce.

pax renaissance - jeszcze nigdy nie czulem sie tak bezsilnie, bez planu, jak dziecko we mgle. Planuje jednak w niedalekiej przyszlosci spróbować raz jeszcze :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Najtrudniejsza gra planszowa to...?

Post autor: jnowaczy »

Antiquity
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
ODPOWIEDZ