dla 2 osób z nowości

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

dla 2 osób z nowości

Post autor: repi_1 »

Witam
Niestety nie dysponuję ostatnio czasem, co nie pozwala mi na bieżąco śledzić co w trawie piszczy. Pytanie więc brzmi co nowego gdzieś tak od około września 2015 do teraz pojawiło się wartego zakupu. Podstawowe kryterium: bardzo grywalne we dwójkę.

Dziękuję
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: Gosterq »

Rebellion :-D
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: LongJohn »

Stronghold 2 edycja

Pola Arle ( za chwilę będą po polsku)
Awatar użytkownika
grinkol
Posty: 34
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:44
Lokalizacja: Łomża

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: grinkol »

Jesli nie posiadasz zbyt wiele czasu to Stronghold jest dobra sugestią w godz. powinieneś go rozłozyć. :lol:
Gram nie dla przyjemności lecz rozwoju.

https://www.boardgamegeek.com/collectio ... large&ff=1
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: Bary »

7 Cudów: Pojedynek- IMO najlepszy tytuł na dwie osoby z drugiej połowy 2015.
grinkol pisze:Jesli nie posiadasz zbyt wiele czasu to Stronghold jest dobra sugestią w godz. powinieneś go rozłozyć. :lol:
Dobre!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: kinioo »

Bary pisze:7 Cudów: Pojedynek- IMO najlepszy tytuł na dwie osoby z drugiej połowy 2015.

Zgadzam sie. W dodatku ladne grafiki, choc po kilku partiach I tak tylko patrzysz na gorny pasek....
Sorki za brak polskich znakow....
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: Leszy2 »

"Zamki szalonego króla Ludwika", piękna gra i bardzo dobrze działa na 2 osoby.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: Zefireq »

A The Exiled: Siege? Jest właśnie na wspieram.to, całkiem ciekawe oferty z 'early bird' mają..
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: Rafalm »

Haru Ichiban i Hack Trick, obie rozegrasz do 30 min a jest trochę kombinowania. Do tego szybki set-up no i bardzo przystępne cenowo.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: dla 2 osób z nowości

Post autor: lesar »

A ja polecę ostatni nabytek czyli Zombie Terror. Polska gra. Bardzo fajna klimatyczna jak komuś zombie world pasuje, asymetryczna i regrywalna, kombinowania w sam raz, proste zasady, kilka scenariuszy. Zupełnie inne taktyki w zależności od strony. Moja żona w zasadzie nie gra w gry planszowe bo zasady, bo długo itd. ale w Zombie Terror chce grać. Presją zombie ją ta gra urzekła. Polecam.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: IrasArgor »

Z gier, które jeszcze nie zostały podane to świetnie mi się grało we dwójkę w Quadropolis.
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: Pan QnshT »

7 cudów - pojedynek -> rewelacyjna
Quadropolis -> świetna
O mój zboże! -> bardzo dobra (gra która kosztuje 30 PLN)
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: pike »

A Red 7 było przed, czy po 2015? W każdym razie małe, tanie, zgrabne, regrywalne i jest gdzie pokombinować.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: josiu »

Jako fan grania we we dwoje podaje nasze top 3 z ostatnich 10 miesięcy:
1. Zamki Szalonego Króla Ludwika- coś wspaniałego, gramy od pół roku 4-6 razy w tygodniu i jeszcze się nie znudziło. Moja żona się zakochała.
2. 7 Cudów Świata: Pojedynek- Must have dla dwóch graczy. Chyba nikt z kupujących,którzy lubią rozgrywki dwuosobowe się nie zawiedzie.
3. Roll for The galaxy- Najnowsza z naszych gier, ale od czasu zakupu gramy prawie codziennie. Mylnie może wydawać się, że jest trudna, co nie jest prawdą. Bardzo, bardzo dobra gra.

Bardzo dużo graliśmy/gramy też w Namiestnika, Osadników Narodziny Imperium, Jaipur. Wszystkie z powyższych tytułów da się szybko rozłożyć i rozegrać maximum w 1 godzinę.
Ostatnio bardzo dobre noty zbiera Wyspa Skye, ale nie miałem okazji zagrać.
Teraz czekamy na grę Pola Arle, która wg ocen ma wszystko by wskoczyć bardzo wysoko w naszym rankingu. Lecz na tę grę 1 godzina na partię to już za mało.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: Leszy2 »

Simurgh - bardzo świeża nowość. Może się wydawać, że worker placement na dwie osoby, na dość obszernej planszy nie będzie działał zbyt dobrze z uwagi na brak deficytu pól - ale wcale nie, gra się bardzo dobrze. W odróżnieniu od - na przykład - Agricoli, napięcie wiąże się z wyczekiwaniem na odpowiedni moment aby zakończyć grę przy najkorzystniejszym stanie punktacji.
No i jest bardzo ładnie wykonana.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: dla 2 osób z nowości

Post autor: misioooo »

Leszy2 pisze:Simurgh - bardzo świeża nowość. Może się wydawać, że worker placement na dwie osoby, na dość obszernej planszy nie będzie działał zbyt dobrze z uwagi na brak deficytu pól - ale wcale nie, gra się bardzo dobrze. W odróżnieniu od - na przykład - Agricoli, napięcie wiąże się z wyczekiwaniem na odpowiedni moment aby zakończyć grę przy najkorzystniejszym stanie punktacji.
No i jest bardzo ładnie wykonana.
Podpieram. Grałem na 2 jak i na 4 osoby. Na 2 gra się nieco inaczej, ale jest równie ciekawie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ