Dice placement - propozycje gier w miare świeżych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Dice placement - propozycje gier w miare świeżych

Post autor: detrytusek »

Zobacz sobie choćby na planszetkę w Signorie ile tam jest powiązań między sobą. Jeśli na tym Ci zależy to S. jest idealnym wyborem wg mnie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Dice placement - propozycje gier w miare świeżych

Post autor: htomek »

...chyba jestesm w tym wieku, ze chce posiedizec z zona nad plansza i "podumac", zart z tym wiekiem :D hahaha, ale faktycznie jest sporo do rozkminy i na zasadzie dobrego pogrania mozna spedzic 1-1,5 we dwoje nad plansza zamiast konczyc w 40 minut gre i zastanawiac sie czy wyjmowac druga cyz znowu w to samo ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Dice placement - propozycje gier w miare świeżych

Post autor: warlock »

htomek a Bora Bora kompletnie nie podchodzi? ;) Tam też się sporo mechanizmów zazębia, naprawdę dobrze to wszystko działa - dużo kombinowania!
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Dice placement - propozycje gier w miare świeżych

Post autor: htomek »

Archaiczna - moze to mnie odpycha ale wdze, ze wysoko oceniles n BGG Five Tirbes. gwarantuje sporo mozdenia, bo jakos wydaje si ebyc tylko sama mechanika tzn caly klucz tej gry to jej mechanika a otoczki w niej malo mam racje czy sie myle?
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Dice placement - propozycje gier w miare świeżych

Post autor: romeck »

Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Dice placement - propozycje gier w miare świeżych

Post autor: warlock »

htomek pisze:Archaiczna - moze to mnie odpycha ale wdze, ze wysoko oceniles n BGG Five Tirbes. gwarantuje sporo mozdenia, bo jakos wydaje si ebyc tylko sama mechanika tzn caly klucz tej gry to jej mechanika a otoczki w niej malo mam racje czy sie myle?
Gra jest sucha do potęgi, klimatu tu nie ma prawie wcale ;) (ale setting jest przyjemny ;))

Być może Five Tribes nie zasługuje na 10/10, ale zawsze się znakomicie przy tym bawimy ze znajomymi. Nigdy nie mam dość, zawsze mam ochotę na rewanż. Proporcje móżdżenie <----> trudność gry są tutaj idealnie zachowane. Mnie po prostu ta gra urzekła i weszła do kanonu pozostałych "dziesiątek", czyli "ta gra prawdopodobnie nigdy mi się nie znudzi i zawsze pozostanie evergreenem ;)".
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Dice placement - propozycje gier w miare świeżych

Post autor: htomek »

Czuje, ze jescze podpytamw watku o Signorie conieco i zakupie ta gierke. Czuje tez, ze bedzie bardziej klimatyczna niz MP :) Five tribes zostawie sobie na pozniej, ze tak powiem albo przeanalizuje w jakich okolicznosciach bede grywl i moze najpier wezme Five Tribes ? :) ? Gral bede przez najblisze pol roku we 2 osoby wiec chaialbym miec mocny tytul, ktory nie zanudzi nas oboje w Signorie stawiam na kombinowanie i zleznosci a w FT stawiam na "dynamike" rozgrywki. Co bardziej na chwile obecna nam pasuje to juz musze zdecydowac sam :/
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Dice placement - propozycje gier w miare świeżych

Post autor: louiscyphre »

Z klimatycznych kościanek wymienię Thrash'n Roll.
ODPOWIEDZ