Złożona gra dla 3 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Zakumi
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2016, 09:47

Złożona gra dla 3 osób

Post autor: Zakumi »

Hej, szukam gry planszowej w którą dałoby się grać w trzy osoby i była dość złożona pod względem zasad (przypadł mi do gustu horror w arkham).
Ważne jest też żeby gra nie nudziła się po paru rozgrywkach i miała możliwość dokupienia dodatków. Mile widziane byłyby gry kooperacyjne.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Złożona gra dla 3 osób

Post autor: żagiel »

Z coopów na 3 osoby masz sporo tytułów.
Ja bym polecił Robinsona Crusoe który ma dodatkowo opcję gry solo i masz dodatek do niego Wyprawa HMS Beagle + jeszcze scenariusze fanowskie na necie.
Następna z gier kooperacyjnych, która na pewno się pojawi i którą też mógłbym polecić jest Pandemia. Niektórzy uważają ją za nudną ze względu na to że ciągle wykonuje się te same akcje ale ja mogę spokojnie ją polecić z dodatkami Na krawędzi i Laboratorium. Wtedy zyskujesz kilka nowych opcji gry dodatkową chorobę do zwalczenia, dodatkową planszę laboratorium i jeszcze kilka innych rzeczy. Z pewnością jest co robić.
Pandemia jest też w wersji Legacy to znaczy jest to w której masz rozwój postaci którą grasz i jest podzielona na scenariusze. Przed i po rozegraniu wszystkich scenariuszy możesz grać na niej w podstawową wersję Pandemii (jeśli nie zniszczyłeś żadnych elementów.
Następny z coopów to Battelstar Galactica. Gra z motywem zdrajcy. Raczej dość trudny ze względu na ilość decyzji do podjęcia i to że być może będziesz musiał ukryć swoją tożsamość zdrajcy.
Z innego typu gier kooperacynych masz Star Wars Imerium atakuje i Descent. Są to gry gdzie jeden gracz gra tymi złymi a 2 gra w kooperacji przeciwko niemu ale przyznam szczerze nie miałem okazji w nie zagrać.

Z gier niekooperacyjnych mogę polecić Runewars czy Mage Knigta ale chyba obie są dosyć cięzko dostępne ale widziałem na forum ktoś teraz sprzedaje akurat MK
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Złożona gra dla 3 osób

Post autor: kamil018 »

Martwa Zima
Warhammer Quest: Adventure Card Game
ODPOWIEDZ