Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: Toomek »

Hej,

poszukuje dłuższego tytułu w który mógłbym zagrać ze swoją drugą połówką. Jeżeli chodzi o wymagania:
a) czas gry najlepiej w przedziale od godziny do dwóch
b) zasady "easy to learn, hard to master" - przy czym najlepiej, żeby były faktycznie easy (niewiele wyjątków)
c) raczej nie kooperacja (chociaż...)
d) ładne! Temat najchętniej inny niż fantasy/sci-fi. Bardzo chętnie tematy okołowojenne :)
e) polska wersja językowa lub niezależna językowo
f) musi dobrze chodzić na dwie osoby

Do tej pory ograliśmy w dwójkę Ticket to Ride, Splendor, Red7, 7 cudów. Jeżeli chodzi o moją kolekcje - link w stopce :)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: Maxxx76 »

Okołowojenne? Na dwie osoby? Heroes of Normandie ;-)
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: Toomek »

Maxxx76 pisze:Okołowojenne? Na dwie osoby? Heroes of Normandie ;-)
E tam, już mam. Jak wiesz, ja kocham, druga połowa mówi nie. Memoir '44 mi aż tak nie podchodzi :(.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: bukimi »

Jak ładne, okołowojenne i dwuosobowe to BattleLore. Zasady są ogólnie proste, szczególnie w pierwszych scenariuszach.
Czas rozgrywki też pasuje. Tylko cena ciut wyższa, ale rekompensują to figurki.
(nie przestrasz się obrazów w galerii BGG, gdzie gracze pokazują swoją kolekcję postaci - to jest "planszówka", a nie typowy "bitweniak" i setup jest intuicyjny i nie zalewa stołu setkami figureczek)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Qlczas
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2016, 14:38
Kontakt:

Re: Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: Qlczas »

Toomek pisze: d) ładne! Temat najchętniej inny niż fantasy/sci-fi. Bardzo chętnie tematy okołowojenne :)
Może Cyklady? Mamy armie, mamy starożytność, mamy wariant dla 2ch graczy. Zasady są nie skomplikowane, i wszystkie akcje dostępne można odczytać z planszy. Do tego są 2 dodatki (lub więcej nawet), więc gra jest bardzo regrywalna i możliwości zwycięstwa jest naprawdę wiele. Rozwijasz swoje "metropolie", albo podbijasz przeciwnika, albo po prostu modlisz się do Ateny i zbierasz kompanię Filozofów ;) Do tego ślicznie wykonane figurki!
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: Toomek »

@bukimi - trochę przeraża mnie podobieństwo do Memoir (lubię, ale jeden mi wystarczy ;) ). Chociaż podobno BL jest lepszy...

@Qlczas - niestety, tryb dla dwóch jest podobno "taki se" :(. Ale całość podoba mi się bardzo!

Z wymagań najbardziej zależy mi na dobrym działaniu na dwójkę + długości + prostych zasadach (ale nie prostackiej rozgrywce). Reszta to smaczki ;). Dziękuję za wszystkie sugestie!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: Maxxx76 »

A D-Day Dice?
dezwior
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2016, 14:06

Re: Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: dezwior »

Toomek pisze:@Qlczas - niestety, tryb dla dwóch jest podobno "taki se" :(. Ale całość podoba mi się bardzo!
Jest zaskakująco dobry :) plansza się skaluje, a do tego każdy ma po 2 znaczniki licytacji. Zaskoczyło mnie, jak przyjemnie się w to grało w 2 osoby. Oczywiście mniejszy tłok i mniej osób wkoło do kontrolowania, ale nadal całkiem fajna sprawa. No i śliczna wizualnie :)
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: Toomek »

Maxxx76 pisze:A D-Day Dice?
Już od dawna staram się nabyć uzywke :(.

Cyklady zdecydowanie do przetestowania. W sumie to powoli się jaram :D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: Maxxx76 »

Cyklady możesz najpierw wypróbować, chociaż całkiem sprawnie śmigają na dwie osoby, A D-Day Dice, no cóż, mam jakby co, ale nie na sprzedaż :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Dłuższa, łatwa/średnio-trudna gra, 2+ graczy

Post autor: misioooo »

Dla mniej Cyklady są dobre na 2 osoby. Nic ponadto. Za to z dodatkiem Tytani i trybem drużynowym (oficjalnym z tytanów) 2vs2 są świetne na dwójkę.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ