Gra dla pary początkujących graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra dla pary początkujących graczy

Post autor: Bary »

Wontzki pisze:Z bardziej zaawansowanych, zainteresuj się Robinson Crusoe. Wojna o Pierścień lub Mage Knight (obecnie ciężko o wydanie polskie). Gry mają strasznie rozbudowane zasady, jednak dają niesamowitą radochę.
Spokojnie z tym RC i MK. Należałoby zachęcić do zagłębiania się w planszówkowe hobby, a nie odstraszyć kobyłami. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Gra dla pary początkujących graczy

Post autor: Wontzki »

Oj tam kobyłami :D moją trzecią grą w kolekcji był właśnie Robinson i nie żałuje inwestycji a także gram tylko z dziewczyną :) Teraz mam zamiar zainwestować w Runewars lub Legendy z Krainy Andor.

To z prostych pozycji może Seasons? Lekka, przyjemna gra z budowaniem decku. Moja dziewczyna ją uwielbia, ja troszkę mniej ale doceniam grafiki, grywalność i ciekawe połączeniem losowości gry kościanej i strategii gry karcianej.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Nelusa
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla pary początkujących graczy

Post autor: Nelusa »

Z gier dla dwoch osob nie przypadl mi do gustu Drako... Moze dlatego ze losowalam slabe karty i przeciwnik za kazdym razem byl w stanie sie obronic. Ale sama gra wykonana dobrze i wygladala ladnie.
Z pewnoscia za jakis czas siegniemy do czegos bardziej zaawansowanego jak ten Robinson ale to dopiero za jakis czas.

Caly czas zachecam do komentowania tematu i dodawaniu dalszych propozycji.

Moze cos z nowosci?
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Gra dla pary początkujących graczy

Post autor: Wontzki »

Spróbujcie Season's :) fajne proste zasady i połączenie losowości rzucanych kości i strategii budowanych decków. Lub Ashe's Odrodzenie z Popiołów.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla pary początkujących graczy

Post autor: Leszy2 »

Simurgh dobrze chodzi na dwie osoby. Worker placement o hodowli smoków, bardzo przyjemny.
Polecam też Zamki szalonego króla.
Obie gry pięknie wydane i świetnie chodzą na dwie osoby, choć można grać w więcej.
shady44
Posty: 20
Rejestracja: 27 lis 2008, 14:15
Lokalizacja: Białogard
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla pary początkujących graczy

Post autor: shady44 »

Niedawno byliśmy z dziewczyną tam, gdzie Wy wydajecie się być teraz, co nie oznacza, że te same pozycje przypadną nam do gustu ale podam kilka tytułów, którymi warto się zainteresować. Dodam, że jestem bardzo wybredny w dobieraniu gier, a przed każdym zakupem bardzo dużo czasu poświęcam na czytanie, oglądanie i analizowanie recenzji i komentarzy.

Robinson Crusoe - z pewnością ciężkie początki, ale u nas była to również chyba trzecia gra i daliśmy radę i uwielbiamy ją :)
O mój zboże! - nowość u nas. Bardzo się spodobała, a jest mała i niedroga.
Osadnicy: Narodziny Imperium - Potrzeba mi było kilku rozgrywek, żeby się do niej przekonać, ale moja luba pokochała ją od pierwszej gry :)
7 cudów świata: pojedynek - już macie.
Zapraszamy do podziemi - bardzo pozytywne zaskoczenie. Mała, regrywalna, cudna gra - fillerek.
Dobble - zawsze dobrze mieć ją w kolekcji. Doskonała do rozgrzewki lub do zabawy z osobami nie znającymi zbytnio tematu gier bez prądu.
Geniusz (wersja podróżna)- nowość w kolekcji - fajna i popularna gra logiczna.
Gramy też w karcianki: Star Realms oraz Star Wars LCG. Polecamy zaopatrzyć się w List Miłosny.
Mamy też Zombiaki, ale skoro macie drugą część, odpuściłbym sobie pierwszą.
Również posiadamy Tajniaków a z innych gier towarzyskich/imprezowych polecamy Tabu, Kalambury oraz Party Alias/Party Time.

Dzisiaj rozdziewiczamy Pandemię: Legacy, a niebawem Terra Mystica i Zombie Terror. Jeszcze w tym miesiącu ma przyjść do nas długo wyczekiwana gra Pola Arle (kolejne dziecko autora Agricoli oraz Kawerny), Namiestnik (wygrana w konkursie - świetne recenzje), Karczemne opowieści (również wygrana) oraz Cthulhu Światy.

Tyle jestem w stanie podpowiedzieć na tę chwilę.

Powodzenia!
ODPOWIEDZ