Karcianki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Nelusa
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Karcianki

Post autor: Nelusa »

Heja. W które karcianki warto zainwestować? Z uwagi na to iż jestem osobą początkującą bardzo przypadły mi do gustu tego typu gry. :)

Na razie posiadam
Zombiaki Atak na Moskwę.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Karcianki

Post autor: Wincenty Jan »

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=42849 Tutaj jest wątek o małych grach karcianych.
Z mojej strony polecam Waleczne Pixele.
Nelusa
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karcianki

Post autor: Nelusa »

Dzięki za odpowiedź :)
Gra Waleczne Pixele wydaje się fajna :) więc niebawem trafi do kolekcji.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Karcianki

Post autor: c08mk »

Wszytko zależy czego szukasz. Czy karcianek kolekcjonerskich, dużych, małych, solo, kooperacyjnych, 1 vs 1, polskojęzycznych lub wydań zagranicznych, itd.

Z tych które aktualnie mam mogę polecić:

1. Lord of the Rings LCG. Polskie wydanie się chyba nazywa Władca Pierścieni Gra Karciana. Gra kooperacyjna o charakterze kolekcjonerskim.

2. Onirim. Gra solo z opcją kooperacji. Było kiedyś polskie wydanie.

3. Urbion. Siostrzana gra Onirima ale kooperacja jest lepsza. Wydanie zagraniczne ale była instrukcja po polsku.

4. Seasons. Gra karciano-kościana. Ilość graczy 2-4.


Z karcianek mogę jeszcze polecić gry typu deckbuilding.

1. Legendary - A Marvel Deckbuilding Game - tylko wydanie angielskie. Kooperacja w uniwersum Avengers/X-Men.

2. Rune Age - trochę trudniejszy deckbuilding ale oferuje dużo możliwości. Wydanie polskie. Dodatek niestety nie był wydany w PL. Gra kilka trybów: kooperacja, vs, itd.

3. Kamień Gromu - tylko podstawka wyszła po polsku. Stopień trudności podobny jak w Legendary ale jak dla mnie strasznie słabo z klimatem w tej grze stąd już jej nie mam.

4. Nightfall - tylko podstawka wyszła po polsku. Jak dla mnie był to świetny deckbuilding. Niestety nie ma opcji solo ponieważ jest mocno interakcyjny. Brak solo i brak dodatków spowodował, że też jest grą którą odsprzedałem.

Z gier LCG miałem też Android Netrunner. Bardzo dobra niesymetryczna gra dla dwóch graczy. Niestety wersja PL została zawieszona.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Karcianki

Post autor: arracan »

Jeżeli mają być to gry pokroju Zombiaków, no to Pixele będą na pewno świetnym wyborem. Rozważyłbym też dwie, moim zdaniem genialne, karcianki od Lucrum- Red7 (2-4 graczy) i Intrygantów (3-5 graczy).
Ciekawe sa też Dolina Kupców i Boss Monster ;)
Jeśli szukasz gier typu LCG, no to ja już nie pomogę, warto więc byłoby to gdzieś skonkretyzować ;)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Nelusa
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karcianki

Post autor: Nelusa »

arracan pisze:Jeżeli mają być to gry pokroju Zombiaków, no to Pixele będą na pewno świetnym wyborem. Rozważyłbym też dwie, moim zdaniem genialne, karcianki od Lucrum- Red7 (2-4 graczy) i Intrygantów (3-5 graczy).
Ciekawe sa też Dolina Kupców i Boss Monster ;)
Jeśli szukasz gier typu LCG, no to ja już nie pomogę, warto więc byłoby to gdzieś skonkretyzować ;)
:) Red7 już mamy i uważam, że to genialna gra! :D Do Pixeli jestem coraz bardziej przekona. Dzięki za pomoc.
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karcianki

Post autor: inshade »

Innowacje! Świetna gra dla 2-4 osób. Bardzo dużo negatywnej interakcji, partie w okolicach pół godziny.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Karcianki

Post autor: rattkin »

Karcianki to tak szeroki termin, że można polecić niemal połowę BGG. Precyzyjniej, to dostaniesz lepsze odpowiedzi.
ODPOWIEDZ