Prezent na imieniny

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Nyizard
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2015, 21:13

Prezent na imieniny

Post autor: Nyizard »

Cześć,

Mój brat niedługo ma imieniny i chciałem mu sprawić jakiś fajny prezent. Myślałem o puzzlach, bo lubi je składać w wolnych chwilach, ale doszedłem do wniosku, że kupię mu jakąś grę żeby zainteresować go tematyką i pytanie do was - co byście polecili dla początkującego żeby się wkręcił? Czym się kierować? Moim zdaniem gra nie powinna być zbyt skomplikowana, a powinna dostarczać dużo frajdy. Co myślicie o Acquire?
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Prezent na imieniny

Post autor: McAron »

Skoro lubi puzzle to może Carcassonne. Na początek, żeby się wkręcić - bardzo przyjemna gra.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Prezent na imieniny

Post autor: krzyss »

Na dzien dobry Carcassonne jest idealne.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Prezent na imieniny

Post autor: arracan »

Carcassone może być strzałem w dziesiątkę, niemniej ja nigdy tego bakcyla nie zlapałem i nie przepadam za tą grą ;) pytanie też, czy ma z kim grać oprócz Ciebie, jeśli tak to jak liczne jest grono no i ile chcesz na to przeznaczyc ;)

Mozna by w sumie wymieniać i wymieniać, ale moim skromnym zdaniem, na start często sprawdzają się ,nawet lepiej niż carcassony, Tickety i inne Catany, gry imprezowe i quasi-imprezowe. Takie, które wymuszają dużą interakcję, ale nie są przy tym głupie albo quizami i nie zabierają dużo czasu. Np. Tajniacy czy Szeryf z Nottingham. Dla osób nieznających gier w ogóle, którym się to kojarzy głównie z Monoply i chińczykiem to będzie coś bardzo świeżego i interesującego. Taka moja obserwacja ;) Mnóstwo moich znajomych właśnie tak zaczynało. Od Time's upa, sabotażysty, intrygantów (kilku od Gry o Tron, ale to inna historia :lol: )
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Prezent na imieniny

Post autor: krzyss »

Nie kupuj niczego co jest od 3 osób. Zawsze łatwiej znaleźć jednego kompana do grania niż dwóch.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Prezent na imieniny

Post autor: Danielf »

Carcassonne byłby świetnym wyborem na początek. Jak pisałeś o puzzlach, to mi się jeszcze skojarzył Patchwork. Obie gry polecam.
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Prezent na imieniny

Post autor: kmd7 »

Może któraś z wersji Ubongo? Taki Tetris bez prądu z dodatkowymi elementami.
Jak proste zasady, ale z możliwością kombinowania, to jakaś karcianka, np. "Star Realms" albo "O mój zboże!"
Jeśli lubi puzzle, to polecam układanki pt. "Puzzlomatic", są naprawdę rewelacyjne (wiem, wiem, to nie gra planszowa, przepraszam :) ).
Nyizard
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2015, 21:13

Re: Prezent na imieniny

Post autor: Nyizard »

Widzę, że najmocniej polecacie Carcassonne. Jestem prawie zdecydowany, ale zastanawiam się jeszcze nad Ubongo i Tajniacy. Dzięki za propozycje, są świetne.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Prezent na imieniny

Post autor: krzyss »

Tak, bo Carcassonne na prezent to świetny wybór.
Ja sam a także moi znajomi kupowali Carcassonne na prezent i każdy z niego jest zadowolony.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Prezent na imieniny

Post autor: Rocy7 »

Z kafelkowych ciekawe są również Taluva oraz Galaxy of Thrian.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Prezent na imieniny

Post autor: Danielf »

Tajniacy to również bardzo dobry wybór, ale od 4 graczy. W mniejszym składzie nie ma sensu.
ODPOWIEDZ