2 osoby - jedno ważne wymaganie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
albertksi
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2015, 16:01

2 osoby - jedno ważne wymaganie

Post autor: albertksi »

Witam serdecznie,
Dawno nie uzupełniałem swojej kolekcji o jakiś nowy tytuł. Szukam coś na dwie osoby z wymaganiem:
- czas gry do 2 godzin max
Reszta wymagań dowolna, fajnie jakby była troszkę bardziej złożona niż np Patchwork czy Jaipur
Raczej nie szukam euro i raczej nie co-opa (tego już trochę mam).

Co polecicie?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: 2 osoby - jedno ważne wymaganie

Post autor: Indar »

Race to Berlin!
Spokojnie wyrobisz się w dwie godziny. To taka strategia gdzie dwie strony (sowieci i alianci) ścigają się kto pierwszy zdobędzie Berlin. Ciekawostką jest to że każda ze stron "prowadzi" również jeden z frontów niemieckich (alianci Niemców na wschodzie, Rosjanie Niemców na zachodzie). Strategia, ale to nie gra gdzie walczysz wojskiem - raczej operujesz zaopatrzeniem przydzielając je odpowiednio na wschód/zachód.
Bardzo zgrabna gra i dająca sporo satysfakcji. Zaletą też jest cena - gdzieś ostatnio widziałem promocję za 60 PLN.
Ew. idąc w tym kierunku ale już bardziej militarnie: Conflict of Heroes. W 2 godziny się wyrobicie.

ALBO klasycznie: 7 Cudów - pojedynek :)
Bordawski
Posty: 47
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:38

Re: 2 osoby - jedno ważne wymaganie

Post autor: Bordawski »

My się zagrywamy ostatnio w A few acres of snow. czas do 2 h można się spokojnie wyrobić przeważnie 80 min. Z innych dobrych gier Mr Jack, Memoir, Bitwy westeros.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: 2 osoby - jedno ważne wymaganie

Post autor: bukimi »

Jeśli nie euro i nie co-op to możesz zaryzykować właśnie Mr Jack (gra dedukcyjna typowo na 2 osoby) lub Rój, ewentualnie Abalone (choć osobiście uważam, że Abalone jest już zbyt "szachowe").
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: 2 osoby - jedno ważne wymaganie

Post autor: rattkin »

Metallum, Dolina Kupców, Machi Koro, 7 Cudów: Duel, Tash-Kalar, Starfighter, Mr Jack Pocket - wszystkie zamykają się w 1h lub mniej.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: 2 osoby - jedno ważne wymaganie

Post autor: misioooo »

Bardzo fajne na 2/3/4 osoby jest Shipyard (Die Werft) - niezależna językowo gra o budowaniu okrętów... Małych i wielkich, trzeba je wyposażyć w różne sprzęty, odbyć nimi rejs testowy etc :)
Jak się grę rozłoży i zagra z instrukcją w łapce pierwsze 2-3 kolejki to wszystko jest jasne, proste i intuicyjne. Gra to euro, bez negatywnej interakcji. Działa świetnie przy każdej liczbie graczy. Na gracza ok 20-25min potrzeba więc w 2h 2 partie nawet zagracie.

K2 - lżejsza pozycja od Stoczni. Bardzo przyjemna dla oka, klimatyczna i ciekawa. Również nie ma jakiejś bezpośredniej interakcji. Działa też na więcej osób, choć jak dla mnie to max na 3, na więcej to tylko na planszy z dodatku Broad Peek. Regulowany poziom trudności zapewni regrywalność i nowe wyzwania w każdej grze :) Tylko nie mówcie "a niech zdycha, ale przynajmniej na szczycie..."!

Zgoła inną pozycją, stricte na dwie osoby jest 7 Ronin. Polska, niedroga gra. Polega na planowaniu w ukryciu swoich ruchów jednocześnie przewidując ruchy przeciwnika. Strony konfliktu są mega asymetryczne, rozgrywka trwa ok 30min - więc po zakończeniu zmiana stron i rewanż. Gra w zasadach jest bardzo prosta, ale wymaga pewnego ogrania, aby dostrzec różne strategie i "nauczyć się" zdolności specjalnych czy to roninów czy to lokacji.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
pike
Posty: 266
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: 2 osoby - jedno ważne wymaganie

Post autor: pike »

AFAoS to gra z mojego top 10, choć podobno zepsuta, ale na tych fundamentach jest już w przedsprzedaży Hands In The Sea ulokowana tematycznie w czasie wojny punickiej. Świetnie bawiłem się też przy Listach z Whitechapel, na dwie osoby fajnie chodzi Tzolkin, Euphrat I Tygrys, Troyes, a także Race for The Galaxy, Zamki Burgundii, Rialto choć to krótsze nieco tytuły. Tyle, że nie przybliżyłeś założeń jakie ma ta gra spełniać, lub przybliżyłeś je dość lakonicznie. Bo może potrzebujesz typowej dwuosobówki. I w jakim klimacie? Ekonomia, fantastyka, fantasy, wojna, gra logiczna, czy może dedukcyjna, bo można by polecić Metallum na dwóch graczy, Brass'a czy Five Tribes lub wiele innych świetnych tytułów dobrze działających w tybie na 2 osoby.
ODPOWIEDZ