Postapo do samodzielnej rozgrywki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zielony
Posty: 37
Rejestracja: 22 maja 2015, 16:18
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Postapo do samodzielnej rozgrywki

Post autor: zielony »

Witam. Rozważam zakup dwóch odświeżonych ostatnio tytułów.
Space Hulk Anioł Śmierci i 51 stan master set. Rozchodzi się głównie o grę solo i jestem ciekaw, która dostarcza wiecej emocji i ogólnie funu.
Do 51 stanu skłania mnie wyjątkowo mechanika tylko nie wiem czy rozgrywka solo nie będzie zbyt monotonna.
Przy Space Hulku w zasadzie wiem, że solo się sprawdza, ale obawiam się frustracji z powodu jego poziomu trudności, no i mechanika dużo mniej do mnie przemawia.
Która z tych dwóch byście wybrali i która niesie za sobą więcej możliwości ?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Postapo do samodzielnej rozgrywki

Post autor: misioooo »

zielony pisze:Witam. Rozważam zakup dwóch odświeżonych ostatnio tytułów.
Space Hulk Anioł Śmierci i 51 stan master set. Rozchodzi się głównie o grę solo i jestem ciekaw, która dostarcza wiecej emocji i ogólnie funu.
Do 51 stanu skłania mnie wyjątkowo mechanika tylko nie wiem czy rozgrywka solo nie będzie zbyt monotonna.
Przy Space Hulku w zasadzie wiem, że solo się sprawdza, ale obawiam się frustracji z powodu jego poziomu trudności, no i mechanika dużo mniej do mnie przemawia.
Która z tych dwóch byście wybrali i która niesie za sobą więcej możliwości ?
Jak dla mnie do gry solo to Anioł Śmierci. Zdecydowanie. No chyba, że jesteś frustratem - wtedy lepiej nie ;) Choć ta gra na początku wydaje się "nie do przejścia bez tony szczęścia" to tak nie jest. Kołderka jest bardzo krótka, ruch marines bardzo ograniczony bo i korytarze ciasne - ale wiedząc co i jak, znając dobrze mocne i słabe punkty naszej ekipy terminatorów bardzo mocno podnosimy szansę na zwycięstwo.

Dodatkowo dla mnie ogromnym atutem Anioła jest sam cel gry - mamy po prostu jasno określone, co mmusimy zrobić aby wygrać. W wielu dzisiejszych grach ciuła się punkty i przy grze solo to całkowicie do mnie nie przemawia.

Do grania solo polecam też bardzo mocno Darkest Night (obecnie za 100USD można na KS zakupić 2gą edycję - zawiera to co 1sza + wszystkie dodatki, cena bardzo atrakcyjna bo jedynka z dodatkami to z 600zł). Dla mnie świetna przygodówka z bardzo fajnie opowiadaną historią w trakcie gry (za każdym razem zupełnie inną - karty Mystery, questy, inni bohaterowie).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Postapo do samodzielnej rozgrywki

Post autor: akahoshi »

Wydawca Rycerzy Pustkowi jakiś czas temu zapowiadał dodatek (lub wariant) solo do swojej produkcji.
Ale na razie cisza.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Postapo do samodzielnej rozgrywki

Post autor: misioooo »

Zainteresuj się jeszcze może grą Bright Future. Miałem okazję zagrać dwa razy - całkiem to przyjemne.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Postapo do samodzielnej rozgrywki

Post autor: Bary »

akahoshi pisze:Wydawca Rycerzy Pustkowi jakiś czas temu zapowiadał dodatek (lub wariant) solo do swojej produkcji.
Ale na razie cisza.
Ooo, rozbudziles moja ciekawość!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Postapo do samodzielnej rozgrywki

Post autor: Bary »

akahoshi pisze:Wydawca Rycerzy Pustkowi jakiś czas temu zapowiadał dodatek (lub wariant) solo do swojej produkcji.
Ale na razie cisza.
Ooo, rozbudziles moja ciekawość!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ