Gra o studiach, studentach.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
alzarka
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:14

Gra o studiach, studentach.

Post autor: alzarka »

Witajcie :)
Czy jest może jakaś gra, która opiera się o wątek studiów. Powiedzmy, że zaczynasz na pierwszym roku i kończysz na magisterce :). Coś w podobie?
Prezent to ma być właśnie dla studenta.

Jeżeli ktoś zna coś takiego proszę o podpowiedź.
Dzięki.
WarHammster
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 13:17
Kontakt:

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: WarHammster »

Może lepiej jest dowiedzieć się co tenże student lubi. Jakie ogląda filmy, jakiego rodzaju interesują go gry na PC, jakie czyta książki, jakie ma hobby? I wedle tego kupić grę planszową. Osobiście nie chciałbym gry o studiach będąc na studiach :). Częstokroć zamiast wykładów prowadziłem sesję Kryształów Czasu tudzież prowadziliśmy długie dyskusje o SW i Diablo II. Reasumując, wybadaj kolegę/brata/syna/partnera i kup to czego by oczekiwał i z czego mógłby być zadowolony.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: Leszy2 »

Żadna gra nie przychodzi mi do głowy, ale pomysł jakby taka gra mogła wyglądać jak najbardziej.
Np. oparty na mechanice Agricoli worker placement.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: ramar »

W Alchemikach mamy motyw (będąc początkującym alchemikiem - wykładającym na uczelni) zatrudniania studentów do eksperymentowania na nich naszych mikstur. Jest klimat akademicki, ale od strony nie studentów, a wykładowcy.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: Zet »

http://www.rebel.pl/product.php/1,1437/ ... omili.html

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ;) Ale pewien wątek studiów jest tutaj na pewno.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: bukimi »

A obdarowany w ogóle siedzi w temacie gier planszowych, czy to miałaby być pierwsza gra w kolekcji?

Zastanów się, czy tematyka dawanej gry jest tu naprawdę najważniejsza. Lepiej chyba dopasować grę pod gust i możliwości (czas rozgrywki, ilość graczy, ciężkość i tematyka związana z zainteresowaniami). Jak komuś dasz ciężką grę jako pierwszą to nie będzie trafiony prezent, tak samo jak dasz coś zbyt prostego komuś ogranemu (albo np. imprezówkę osobie, która nie jest zbyt towarzyska).
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: GaGacek »

Jest jedna gra (niemieckie wydanie) w której "przeżywa się życie"; pali, pije alkohol, pracuje itp. nie grałem w nią, widziałem samą grę, czytałem gdzieś opis i dlatego nie pamiętam tytułu jak na złość.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: HUBertPL »

Chłopaki z Gradania ja lubią, coś o niej gadali.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: Azriel »

O życiu po studiach jest IGranie z Gruzem, aczkolwiek nie grałem, więc nie wiem, czy dobre. Na pewno śmieszne :P
No i jeszcze CV, w które też nie grałem ;)
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: AnaCross »

Nie do końca o studiach, ale o życiu w akademiku/wspólnym mieszkaniu: Chez Geek. Tylko nie wiem czy idzie to gdzieś jeszcze dostać.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: metyu »

GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: GaGacek »

metyu pisze:wyzej koledzy pisza o tej grze https://boardgamegeek.com/boardgame/16366/funny-friends
O to to....
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: Curiosity »

Pierwsze, co mi przyszło na myśl, to Chez Geek. Bardzo fajna gra o życiu studenckim na wesoło.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: Moniczka.s »

Curiosity pisze:Pierwsze, co mi przyszło na myśl, to Chez Geek. Bardzo fajna gra o życiu studenckim na wesoło.
Mogę odsprzedać tanio ;)
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Mari240
Posty: 19
Rejestracja: 16 gru 2016, 02:21
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: Mari240 »

Jeśli chodzi o grę o studentach to polecane wcześniej Igranie z Gruzem ma jako opis "symulator życia POSTstudenckiego", co nie zmeinia faktu, że gra i tak mocno ze studentami w trakcie rozgrywki się kojarzy (konieczność zdobywania pożywienia do lodówki, możliwość wykradania go innym graczom). Osobiście polecam, mam w swoim skromnym zbiorze, ma bardzo specyficzne grafiki (które stworzyła Kobieta Ślimak, odpowiadająca za bloga Chata Wuja Freda), które moim zdaniem są na prawdę świetne, mocno oderwane od rzeczywistości, ale zabawne. Zresztą sama gra trzyma się mocno na zasadzie przejaskrawienia i absurdu, co mnie osobiście przyciągnęło. :D
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: wok »

Azriel pisze:O życiu po studiach jest IGranie z Gruzem, aczkolwiek nie grałem, więc nie wiem, czy dobre. Na pewno śmieszne :P
No i jeszcze CV, w które też nie grałem ;)
Też pomyślałem o CV, bo jest całkiem fajne i bardzo luźne, więc myślę, że dla studenta jak najbardziej się nadaje. Jednak jest to forma gry w życie, więc studia przewijają się w różnej formie na maksymalnie kilku kartach.
Barney
Posty: 19
Rejestracja: 15 gru 2016, 13:53

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: Barney »

iGranie z Gruzem. Niby opisuje życie poststudenckie, ale zdecydowanie dużo w nim nawiązań do studenckich sytuacji. ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: c08mk »

Machina dla studentów polibudy. U nas w czasach studiowania na polibudzie dobrze chodziła i fajnie się łączyła z tematyką studiów. Nie wiem czy gra jest jeszcze do kupienia.
leśny człowiek
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2014, 09:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: leśny człowiek »

Ostatnia Wola pasuje jak ulał - jak przetracić wszystkie pieniądze w jak najkrótszym czasie :D . Coś pamiętam na ten temat :oops:
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra o studiach, studentach.

Post autor: HUBertPL »

Jest taka niemiecka gra o studentach - chłopaki z Gradania o niej wspominali na YT.
ODPOWIEDZ