Mała podróżna gra dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: Zefireq »

Cześć, mam pytanko, poszukuję gier, które działałyby dobrze na 2 osoby i są na tyle kompaktowe (zarówno pudełko, jak i po rozłożeniu), że można je zabierać ze sobą w podróż i grać np w pociągu. Z mojej półki to nadaj się Milionerzy i bankruci, Red7 i w sumie Munchkin może też. Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje albo i doświadczenia w tym temacie? ;)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: Losiek »

Mr. Jack Pocket - doskonale spełnia wymagania.
Przychodzą mi jeszcze na myśl Zombiaki, Brawl i Hive pocket- wersja kieszonkowa Roju.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: misioooo »

Multiuniwersum :) Bardzo dobrze działa na dwie osoby. Talia kart, 5 meepli i tyle - zmieścisz w kieszeń. Meeple można zastąpić... Ty szyszka, ja żołądź (jakbyście w lesie byli na przykład) ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: HUBertPL »

My na urlopie z szwagrem ciosamy wieczorami w Serce Smoka. Fajne, szybkie, zasady intuicyjne.

W czwórkę rządzi Splendor.
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: Saovine »

Zbuduj swoje miasto - Toma Lehmana, nieśmiertelne Fasolki, Osadnicy z Catanu Szybka gra karciana. U nas z żoną też dobrze się sprawdza Jaipur - największa ilość partii rozegrana w pociągu :)
WarHammster
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 13:17
Kontakt:

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: WarHammster »

Ewolucja - gra karciana. Malutkie pudełeczko, a gra W I E L K A ;).
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: Zefireq »

Szukam właśnie czegoś ambitniejszego ;) Splendor odpada, za dużo miejsca. Multiuniwersum na tak, Jaipur na tak (tyle już dobrego o nim słyszałem). Ta Ewolucja wydaje się na pierwszy rzut oka grą banalną, coś jak Cardline. Nie jest tak?
Ogółem, szukam właśnie tytułów nieco ambitniejszych niż zwykłe proste karcianki. Dzięki bardzo za propozycje, jakby ktoś jeszcze coś to chętnie się dowiem :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: misioooo »

Pax Pamir. To juz zachacza o ciężki tytuł, a pudełeczko ma 10x10 cm... zmieści się w kieszeń.
We 2 osoby koniecznie grać na zasadach "nation building" z instrukcji. Na bgg jest najnowsza wersja zasad.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: Wincenty Jan »

Qwixx ! Polecam grę. Bardzo prosta ale dająca satysfakcję. Idealna do zagranie w pociągu, samolocie, dorożce czy windzie jak się zepsuje. :D
shady44
Posty: 20
Rejestracja: 27 lis 2008, 14:15
Lokalizacja: Białogard
Has thanked: 1 time

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: shady44 »

Polecam List Miłosny! Zagrywaliśmy się kilka ładnych godzin z druga połówką w pociągu. Mała, taniutka a bardzo cieszy :) Nie jest może jakaś super ambitna, ale uważam ją za must have w każdej kolekcji. Zwłaszcza do gry w podróży.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: TTR_1983 »

shady44 pisze:Polecam List Miłosny! Zagrywaliśmy się kilka ładnych godzin z druga połówką w pociągu. Mała, taniutka a bardzo cieszy :) Nie jest może jakaś super ambitna, ale uważam ją za must have w każdej kolekcji. Zwłaszcza do gry w podróży.
Tylko nie spełnia wymogu "ambitniejsza" :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: misioooo »

shady44 pisze:Polecam List Miłosny! Zagrywaliśmy się kilka ładnych godzin z druga połówką w pociągu. Mała, taniutka a bardzo cieszy :) Nie jest może jakaś super ambitna, ale uważam ją za must have w każdej kolekcji. Zwłaszcza do gry w podróży.
To nie jest "ambitniejsze". Do tego na dwie osoby polecam zamiast Listu - Zaginione Dziedzictwo. Wg mnie mechanika "ruin" i możliwość wygrania na końcu nawet jak się nie ma TEJ karty na ręku działa dużo lepiej, niż list na dwoje...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
kaspah
Posty: 134
Rejestracja: 15 cze 2015, 20:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: kaspah »

Zefireq pisze: Ta Ewolucja wydaje się na pierwszy rzut oka grą banalną, coś jak Cardline. Nie jest tak?
W Cardline nie grałem i nie wiem za bardzo jak wygląda rozgrywka, ale Ewolucja, ze wszystkich prostych i lekkich karcianek w jakie grałem jest zdecydowanie najmniej banalna i najbardziej zaawansowana. Tutaj napisałem o grze coś więcej. Ogólnie gra chodzi według zasady akcja - reakcja. Przeciwnik coś zagrywa, a my musimy się dostosować.
Gry planszowe - recenzje i opisy http://www.graczomaniak.pl
Graczomaniak na FB
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: espresso »

Ewolucja nie ma nic wspólnego z Cardline.
Ja polecam mój żelazny zestaw wakacyjny: Waleczne Piksele, Zombiaki i 7 ronin (ta ostatnia szczególnie).
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: kinioo »

U nas zdecydowanie wakacyjna pozycja jest Jaipur (swietnie sie w to pyka) oraz MR Jack pocket (gralismy w wersji na androida - chwycilo wiec zakupilem 'hard copy', ale jeszcze nie rozpakowana).

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: Zefireq »

7 roninów chyba niestety nie da rady w pociągu ;) Zaginione Dziedzictwo rzeczywiście wygląda interesująco, podobnie Mr. Jack Pocket. A o Jaipurze tyle już słyszałem, że chyba nie mogę go nie kupić :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: Pixa »

Mr Jack pocket jest bardzo fajne, ale na jakieś 10-15 partii. Ciężko też zagrać więcej niż dwie partie pod rząd, bo zaczyna nużyc.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: Rafalm »

misioooo pisze:Do tego na dwie osoby polecam zamiast Listu - Zaginione Dziedzictwo. Wg mnie mechanika "ruin" i możliwość wygrania na końcu nawet jak się nie ma TEJ karty na ręku działa dużo lepiej, niż list na dwoje...
+1 Zaginione Dziedzictwo jest super, zwłaszcza że można pomieszać talie i za każdym razem mieć trochę inną grę. W porównaniu do Listy Miłosnego dużo ciekawsza i dająca więcej możliwości taktycznych.

Z wymienionych wcześniej w wątku tytułów +1 dla Jaipur, Mr Jack Pocket i Red7. Z niewymienionych dorzuciłbym Hack Trick, Poprzez Wieki i obowiązkowo Star Realms, a jeśli ciut większe pudełko wchodzi w grę do Patchwork (w tą ostatnią w pociągu nie zagrasz, ale IMHO to jedna z najlepszych gier dwuosobowych w ogóle).
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: Zefireq »

Trochę mnie zasmuciłeś tym, że Patchwork to jedna z najfajniejszych 2-osobówek. Mamy, gramy, a teraz będę żyć ze świadomością, że ciężko będzie to przebić ;) A ktoś w Bang Pojedynek grał może? Ciekawi mnie czy to by się nadało.
Awatar użytkownika
Consolamentum
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2012, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 84 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: Consolamentum »

Też zaplusuję Jaipura. Daje autentycznie radość z grania i sprawdziła się na wyjazdach, m.in. na małych blatach w Pendolino.

P.s. najfajniejszą dwuosobówką pozostaje dla mnie Patchwork.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4628
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1937 times

Re: Mała podróżna gra dla 2 osób

Post autor: warlock »

Zefireq pisze:Trochę mnie zasmuciłeś tym, że Patchwork to jedna z najfajniejszych 2-osobówek.
Litości ;).
ODPOWIEDZ