Gra w stylu War of Ninja/Soul-Arena/Naruto-Arena

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Gra w stylu War of Ninja/Soul-Arena/Naruto-Arena

Post autor: Ayaram »

Mało kto zna/pamięta więc śpieszę z wyjaśnieniem czym te gry właściwie były. Krótkie (rozgrywka trwała z 10-15 min max.) przeglądarkowe gry popularne jakieś 10 lat temu. Rozgrywka polegała na tym, że wybieraliśmy drużynę 3 z pośród około 100 postaci i walczyliśmy z przeciwną drużyną w systemie turowym. Każda postać miała 4 skille, każdy skill miał dodatkowo swój cooldown i koszt many (mana była w 4 kolorach, za każdą żywą postać dostawaliśmy 1 losową manę co rundę). I właściwie wszystko polegało na tym by znaleźć synergię między postaciami (np. 1 postać atakuje za 10 i uniemożliwia ucieczkę przeciwnikowi, druga postać atakuje skillem trwającym x tur, wiedząc że przeciwnik się nie "schowa", trzecim bronimy postać atakującą x tur itp.)

Czyli takie właściwie coś w stylu lcg/tcg'ów i ich deck-buildingiem, z tą różnicą że znając wszystkie postacie wymyślenie dobrze działającego teamu trwało maksymalnie 60 sekund. Do tego rozgrywka mega prosta, ale nie prostacka (takie minimalnie trudniejsze Summoner Wars pod względem ciężkości). Niezbyt słyszałem o czymś w stylu, ale nie chcę mi się wierzyć że nikt nie wymyślił gry wykorzystując mechanikę: "wybierz x postaci z y póli, ciesz się maksymalną różnorodnością rozgrywki przy minimalnym wysiłku"

Ktoś, coś? ;)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra w stylu War of Ninja/Soul-Arena/Naruto-Arena

Post autor: bukimi »

Brzmi trochę jak "Waleczne piksele". Z tym, że tam chyba nie ma deck-buildingu, więc musiałbyś go dodać nieoficjalnie.

Z cięższych tytułów pasowałoby "Warhammer Inwazja", ale chyba nie chcesz aż takiej cegły. Niemniej jednak masz więcej kombinowania na zasadzie koszt zagrania vs siła vs skille.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
ODPOWIEDZ