Dylematy zakupoholika

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Dylematy zakupoholika

Post autor: Elemele »

Hej,
wpadłem w kolejny etap zakupomanii i proszę Was o poradę co kupić i o rozjaśnienie moich wątpliwości, także co do cen.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

- Terra Mystica - 135zł (ZA: bo 4 miejsce na BGG, bo generalnie lubię eurogry i dużo myślenia, PRZECIW: bo podobno są jakieś niedoróbki obecnej wersji i może będzie kolejna edycja? bo dodatek dużo daje i potem trzeba będzie go kupić ;))

- Cywilizacja poprzez wieki (3 edycja) - 130zł (ZA: 3 miejsce na BGG, bo generalnie lubię eurogry i dużo myślenia PRZECIW: długa rozgrywka (ale chyba się nie nudzi?), bo skoro to 3 edycja, to może w najbliższym czasie będzie 4?)

- Agricola: talia graczy - 45zł
- Agricola: Torfowisko - 90zł
(ZA: Agricola fajna jest ;), Torfowisko podobno dużo daje, ale co z kartami(talią graczy)?; bo Agricola ma nową wersję i nie wiadomo, jak długo będą w sprzedaży dodatki do starej wersji? PRZECIW: kupiłem też Pola Arle i może nie warto rozbudowywać Agricolę? bo cena/zawartość nie zachwyca?)

Pandemia: Na krawędzi - 80zł
(ZA: limit graczy zwiększony do 5 - ale czy to dotyczy rozgrywki w zwykłą Pandemię, czy tylko w ramach jednego z wyzwań z dodatku? PRZECIW: bo Pandemię dopiero kupiłem i nie wiem czy mi się nawet spodoba ;))

A może po prostu nic nie kupić i poczekać, aż wyjdzie Orleans i Troyes?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Dylematy zakupoholika

Post autor: misioooo »

Kup Cthulhu Wars na wspieram.to
I zakupy mega zaliczone. Poza tym to jest bardzo fajna gra.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Dylematy zakupoholika

Post autor: c08mk »

Elemele pisze:...bo podobno są jakieś niedoróbki obecnej wersji i może będzie kolejna edycja?
To musisz zaakceptować. Każda gra ma jakieś niedoróbki. Jedne więcej, jedne mniej.
Elemele pisze:...bo skoro to 3 edycja, to może w najbliższym czasie będzie 4?)
Tego nie obejdziesz. Jak gra się sprzedaje to wydawcy robią coraz to nowsze edycje, a żeby się lepiej sprzedawało to dodają małe zmiany, no i zonk, trzeba mieć każdą albo żadnej : )
Elemele pisze:...bo Agricola ma nową wersję i nie wiadomo, jak długo będą w sprzedaży dodatki do starej wersji? PRZECIW: kupiłem też Pola Arle i może nie warto rozbudowywać Agricolę? bo cena/zawartość nie zachwyca?)
Zawsze jest z tym problem. Czy będą dodatki czy nie. Najlepiej kupić od razu cały zestaw.

Dodatkowo, Agricola jest to jedyna z wymienionych gier którą mam i jak dla mnie zawartość i grywalność jest na dobrym poziomie.
Elemele pisze:... Pandemię dopiero kupiłem i nie wiem czy mi się nawet spodoba ;))
Witamy w klubie. Zostałeś elitarnym planszomaniakiem który kupuje i ma nieograne gry na półce. Ja mam co najmniej 9 tytułów nie wspominając o dodatkach. Zakładam że są osoby które nieogranych pozycji mają znacznie więcej : )

Jeżeli lubisz euro zobacz jeszcze:
1. Robinson Crusoe
2. Le Havre
Obydwie mam, podobają mi się i mogę polecić.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Dylematy zakupoholika

Post autor: kmd7 »

Ano właśnie. Niestety, kupiłem swego czasu Agricolę i zginąłem :D. Na nic innego z większych gier nie starcza czasu - Terra Mystica i Five Tribes leżą nienapoczęte, a dodatkowo pożyczone Troyes wróci do właściciela bez zagrania :(. Oby Zaklinacze i TIME Stories miały lekkie spóźnienie :D.
I właśnie zastanawiam się nad zakupem Torfowiska i Le Havre. Podobno warto :D.
basickak
Posty: 214
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Dylematy zakupoholika

Post autor: basickak »

Nie wiem jak to jest, ktoś chce rozwiązać dylemat: kupić to, to, to czy to, czy poczekać na to, a w odpowiedzi pada "kup tamto". Moim zdaniem osoba taka jest już niejako ukierunkowana i odnośnie wybranych pozycji prosi o radę, - poniżej dodatkowo można by podać inne gry, które chcemy zasugerować

Ja brałabym:
1. Cywilizacja ... - wszak nie tak dawno wyszła 3.ed (chyba, że się mylę i to już dawno było - czas to pojęcie względne) i może nie tak szybko wyjdzie kolejna ed.

2. Terra Mystica - jak już ktoś pisał, różnie jest z tymi niedoróbkami, jednemu będzie przeszkadzać innemu nie, ja już ją prawie miałam, ale portfel nie dał rady w okresie mikołajkowym, może czekałabym na jakąś promocję taka jak wtedy była ??

3. No i jak to z Agricolą odnośnie nowego wydania?

No i jednak zawsze wolałabym wpierw coś innego, a jak mam nadwyżkę w portfelu to wtedy dodatek (szczególnie dot. Pandemii o której piszesz " bo Pandemię dopiero kupiłem i nie wiem czy mi się nawet spodoba ;))"

Kupić, bo za niedługo tak czy owak będziesz chciał coś kupić i może wtedy Troyes albo Orleans
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Dylematy zakupoholika

Post autor: żagiel »

Terra jest spoko. Niedawno kupiłem i właśnie ogrywam i jest na prawdę super.
Co do Pandemii na krawędzi radziłbym najpierw zagrać kilka razy w podstawę, żeby móc zdecydować czy się podoba. Jeśli podejdzie, to śmiało kupuj dodatki. Ja mam oba i bardzo utrudniają rozgrywkę. Do tego stopnia, że jeśli uznasz, w podstawkę wygrywasz za często to po dodaniu obu dodatków ilość wygranych partii będzie ok 5-10% a nawet mniej. Wg mnie warto kupić dodatki jeśli będziesz w nią grał. Ja z żoną gram kilka razy w mc i uważam, że warto je kupić.
ODPOWIEDZ