Jaka karcianka rodzinna ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rasam
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2015, 01:13
Lokalizacja: Zawiercie

Jaka karcianka rodzinna ?

Post autor: Rasam »

Witam ! :) Jak w temacie, poszukuję grywalnej karcianki w którą można by śmiało zagrać najlepiej kilka razy pod rząd przy rodzinnym stole, musi działać od 3 do 4 osób, tematyka raczej dowolna, z gier w które grałem z rodziną i się podobało to: Splendor, 6 bierze, Gra o Tor, Ligretto. Więc chodzi o coś łatwego. W swojej kolekcji karcianki jakie mam/miałem Red7, Siedem, Dolina Kupców, Cytadela, Fasolki, Sabotażystka, Intryganci, Rzymianie do domu, Big Deal, Multiuniversum, List Miłosny. Jednak szukam czegoś jeszcze innego, zastanawiałem się nad Grą ze śliwką i liczbą Pi w tle, może Tichu ? Może ktoś ma jeszcze jakąś propozycje ? Tajniacy, Dixit etc. odpadają, potrzebuję czegoś bardziej ala Remik, coś zagrywam, coś może wystawie itd. :)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Jaka karcianka rodzinna ?

Post autor: krzyss »

A takie coś jak Metropolia?
Działa od 2-4 osób. Dobrze się skaluje, ma negatywną interakcję, coś tam sobie budować możemy. Gra jest szybka i prosi się o kolejne rozdanie.
Jeśli chciałbyś coś jak Remik to kup Rummikub. Mam i polecam.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Jaka karcianka rodzinna ?

Post autor: Chaaber »

Może Na Sprzedaż, trochę bezpośredniej interakcji między graczami przez licytację. Jeśli coś bardziej podobnego do brydża to może Niet. Wszystko w pięknych wydaniach portalu z odświeżoną szatą graficzną w przypadku na sprzedaż. Przy obu można się fajnie pobawić i pokombinować.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Jaka karcianka rodzinna ?

Post autor: kmd7 »

Trucizna (Poison) - trudno o coś prostszego :D. A zabawa całkiem niezła. Polecam.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jaka karcianka rodzinna ?

Post autor: bukimi »

Bardzo, ale to bardzo dobrą karcianką na 3-5 graczy jest Speicherstadt (Miasto spichrzów).
Teoretycznie można grać na 2 osoby, ale mechanizm licytacji wówczas leży...

Jest dość szybka i bardzo prosta - wiele razy grałem z rodzicami i nigdy nie było problemu z zasadami.

https://boardgamegeek.com/boardgame/66505/speicherstadt
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Rasam
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2015, 01:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Jaka karcianka rodzinna ?

Post autor: Rasam »

krzyss pisze:A takie coś jak Metropolia?
Działa od 2-4 osób. Dobrze się skaluje, ma negatywną interakcję, coś tam sobie budować możemy. Gra jest szybka i prosi się o kolejne rozdanie.
Jeśli chciałbyś coś jak Remik to kup Rummikub. Mam i polecam.
O Metropoli myślałem też ale to na dalszy plan poszło :) Rummikub sprawdzę co to bo tylko nazwę kojarzę.
Chaaber pisze:Może Na Sprzedaż, trochę bezpośredniej interakcji między graczami przez licytację. Jeśli coś bardziej podobnego do brydża to może Niet. Wszystko w pięknych wydaniach portalu z odświeżoną szatą graficzną w przypadku na sprzedaż. Przy obu można się fajnie pobawić i pokombinować.
Na sprzedaż wydaje się być zbyt mało regrywalne, po kilku partiach sądze że powieje nudą, a potrzebuje gry w którą bedzie można i z 10 razy pod rząd zagrać :P jeśli chodzi o Niet to poczytam, sprawdzę.
kmd7 pisze:Trucizna (Poison) - trudno o coś prostszego :D. A zabawa całkiem niezła. Polecam.
O ! To może być to czego szukam ;) dodane do listy, dzięki ;)
bukimi pisze:Bardzo, ale to bardzo dobrą karcianką na 3-5 graczy jest Speicherstadt (Miasto spichrzów).
Teoretycznie można grać na 2 osoby, ale mechanizm licytacji wówczas leży...
Jest dość szybka i bardzo prosta - wiele razy grałem z rodzicami i nigdy nie było problemu z zasadami.
https://boardgamegeek.com/boardgame/66505/speicherstadt
Gry licytacyjne raczej odpadają. Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to proszę pisać ;)
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Jaka karcianka rodzinna ?

Post autor: arracan »

Karciane Qwirkle (karciane wersji Qwirkle- gry nagrodzoenej SPiel des Jahres), Karciany Knyf (Knyf to kościanka, tu w wersji na kartach- zagrywamy odpowiednie sekwencje i zbieramy punty), Team Play (gramy drużynowo) od G3, to tak z nowości ;)
Fasolki to też super rzecz, można sprawdzić jeszcze Zapraszamy do Podziemi, Kameleon i 6 Bierze.
Ogólnie warto sprawdzić G3 w tym temacie, mają maaaasę takich karcianek.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Rasam
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2015, 01:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Jaka karcianka rodzinna ?

Post autor: Rasam »

arracan pisze:Karciane Qwirkle (karciane wersji Qwirkle- gry nagrodzoenej SPiel des Jahres), Karciany Knyf (Knyf to kościanka, tu w wersji na kartach- zagrywamy odpowiednie sekwencje i zbieramy punty), Team Play (gramy drużynowo) od G3, to tak z nowości ;)
Fasolki to też super rzecz, można sprawdzić jeszcze Zapraszamy do Podziemi, Kameleon i 6 Bierze.
Ogólnie warto sprawdzić G3 w tym temacie, mają maaaasę takich karcianek.
Sprawdzę te tytuły. Fasolki, Zapraszamy do Podziemi i 6 bierze to mam już w kolekcji ;)
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: Jaka karcianka rodzinna ?

Post autor: Scarlet »

Ja też bym poleciła Truciznę.
My lubimy ze znajomymi pograć też w Cytadelę.
Na sprzedaż mimo, że licytacja to naprawdę fajnie się sprawdza przy rodzinnym stole. Czy się nudzi? jak masz tyle gierek już to będzie fajną odskocznią i w pewnym momencie to nie ma kiedy zagrać (znaczy wrócić do gry bo jest tyle innych już na pułkach)
:)
maginka
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2016, 14:32

Re: Jaka karcianka rodzinna ?

Post autor: maginka »

Scarlet pisze:Ja też bym poleciła Truciznę.
My lubimy ze znajomymi pograć też w Cytadelę.
Na sprzedaż mimo, że licytacja to naprawdę fajnie się sprawdza przy rodzinnym stole. Czy się nudzi? jak masz tyle gierek już to będzie fajną odskocznią i w pewnym momencie to nie ma kiedy zagrać (znaczy wrócić do gry bo jest tyle innych już na pułkach)
:)

O, też lubię Cytadelę;)
ODPOWIEDZ