Gry do Podróży

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Gry do Podróży

Post autor: arracan »

Witam, potrzebuję gier do podróży, tj. takich, które można pograć w pociągu czy samolocie (to bardzo istotne!), a więc muszą mieścić na zwykłej teczce A4.
Dodatkowo musi chodzić dobrze na 2 osoby, a na więcej będzie plusem no i jakaś tam głębia i złożoność mile widziana jak najbardziej ;)

Mam Red7, Oh My Goods i List Miłosny, raczej nie chcę kościanek (mimo mojego zachwytu nad Bongo) i Zapraszamy Do Podziemi też odpada.


No i jescze ważne, żeby nie było tony małych, niezbędnych do gry elementów, które łatwo można pogubić!
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: bukimi »

Rój i Aton - na 2 osoby i dość mało miejsca potrzeba. Neuroshima Convoy może się zmieści na A4 jeśli lubicie takie klimaty.
Podobno sprawdza się jeszcze "Mr Jack Pocket", ale osobiście w wersję kieszonkową nie grałem. (tylko w pełnowymiarową i jest fajna)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: warlock »

Małe magnetyczne szachy? :)
WarHammster
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 13:17
Kontakt:

Re: Gry do Podróży

Post autor: WarHammster »

Scrabble Travel (wersja podróżna). Wszystko mieści się w małym i zgrabnym plastikowym pudełeczku. Literki nie wypadają ponieważ dociska się je do zaczepów.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: Pixa »

Mr Jack Pocket, Jaipur przy odrobinie samozaparcia,
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: kinioo »

Pixa pisze:Mr Jack Pocket, Jaipur przy odrobinie samozaparcia,
Obie gry uwielbiamy I sa naszymi 'must have' z gier wakacyjnych. Jednak nie nazwalbym ich podroznymi tj do grania np w pociagu, gdyz obie potrzebuja stabilnej podstawy do rozlozenia (szczegolnie kafle plus tokeny z Jacka)

Jednak gry 'w deche'.

Co do podroznych moze List milosny?

K.
Sorki za brak polskich znakow....
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: kmd7 »

Może Star Realms?
Albo coś z cyklu "...historie" ?"(czarne, białe itp.) Często np. podczas podróży albo spacerów rozwiązujemy tzw. zagadki lateralne. Mnóstwo śmiechu przy niektórych skojarzeniach, zwłaszcza, jeśli ktoś szybciej mówi, niż myśli.
Chociaż nagły napad głupawki w samolocie może być groźny :).
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: bukimi »

kinioo pisze:
Co do podroznych moze List milosny?

K.
List miłosny jest na liście gier, które już mają.
kmd7 pisze: Albo coś z cyklu "...historie" ?"(czarne, białe itp.) Często np. podczas podróży albo spacerów rozwiązujemy tzw. zagadki lateralne. Mnóstwo śmiechu przy niektórych skojarzeniach, zwłaszcza, jeśli ktoś szybciej mówi, niż myśli.
Chociaż nagły napad głupawki w samolocie może być groźny :).
Bardziej bym się martwił rozmawianiem o morderstwach przy innych pasażerach w czasie lotu :D

Jeśli lubicie gry słowne to potwierdzam, że Scrabble Travel jest OK. Nie dość, że literki nie spadają i można podawać planszę kolejnym graczom, to można zamknąć pudełko w czasie gry i dokończyć partyjkę później - wszystko zostaje na swoim miejscu 8)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: arracan »

Pixa pisze:Jaipur przy odrobinie samozaparcia,
Jaipura mamy, ale szczerze mówiąc dp głowy mi nie przyszło, żeby rozkładać w samolocie/pociągu :P Za dużo zetonów jednak.

Póki co najsensowniej wypada Mr Jack Pocket, grałem w dużego Mr Jacka i to fajna gra jest. Scrabble odpuszczę, bo ile można ;)

A jakaś karcianka, która nie potrzebuje dużo miejsca? COś jak list miłosny właśnie? Bo kurdę sam nie mam pomysłu za bardzo, a te gry są już troszkę ograne i powiew świeżości mile widziany.
Farmaggedon? Gangi Nowego Jorku? Da się na tak malej przestrzeni?
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry do Podróży

Post autor: Toomek »

Budowniczowie: Średniowiecze - przetestowania na dwie osoby w Pendolino. Daje radę, nawet wygodnie. Zdjęcia z gry wrzucałem na forum :D
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: arracan »

Toomek pisze:Budowniczowie: Średniowiecze - przetestowania na dwie osoby w Pendolino. Daje radę, nawet wygodnie. Zdjęcia z gry wrzucałem na forum :D
O, to wygląda jak strzał w dyszkę! Pytanie tylko- lepiej Średniowiecze czy Antyk, jak te różnice wypadają w praktyce? Antyk na Rebelu za niecałe 4 dyszki... :twisted:
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry do Podróży

Post autor: Toomek »

arracan pisze:
Toomek pisze:Budowniczowie: Średniowiecze - przetestowania na dwie osoby w Pendolino. Daje radę, nawet wygodnie. Zdjęcia z gry wrzucałem na forum :D
O, to wygląda jak strzał w dyszkę! Pytanie tylko- lepiej Średniowiecze czy Antyk, jak te różnice wypadają w praktyce? Antyk na Rebelu za niecałe 4 dyszki... :twisted:
Średniowiecze mniej złożone (ale dalej cenie ta grę jako entry level w optymalizacji). W Antyku dochodzą ulepszenia robotników, więźniowie i tona fajnego stuffu (dalej to samo, ale głębi więcej), ale... potrzeba więcej miejsca :).

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: Orik »

Hacktrick, Pentago, Zaginione dziedzictwo (można połączyć kilka talii)
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gry do Podróży

Post autor: AiS »

Kamisado pocket
Rój (najlepiej w wersji pocket)

Edit:
Patchwork - pomyślałem o samej planszy, a zapomniałem o kręgu z elementami
Ostatnio zmieniony 11 lip 2016, 08:07 przez AiS, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: Losiek »

Patchwork do podróży? Do gry potrzebny jest kawał stołu na teczce a4 w żaden sposób się nie zmieści.
Mr Jack pocket i Rój jak najbardziej. Może jeszcze Zombiaki.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: Pixa »

Patchwork zajmuje naprawdę sporo miejsca. Co do Budowniczych: Średnowiecze, to tak jak Jaipur - na pewno nie zajmują mniej miejsca, a nawet wydaje mi się, że więcej.

Dzisiaj kupiłem sobie karciankę "Poprzez Wieki" - zbiera dość dobre recenzje. Pudełko to 18 kart, więc na bank się zmieści wszędzie.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: HUBertPL »

Poprzez wieki ma wielkie karty, jaipur ma stosy żetonów - nie ma szans grać w pociągu.
Ja bym rozważył Serce Smoka, plansza jest jednak szerszą niż teczka A4.
Moooże Ubongo Extreme ?
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2015, 18:35
Lokalizacja: Śląsk, TG
Has thanked: 3 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: Dosia »

Może Port Royal albo coś z nowych karcianek FoxGames, np. Siedem albo W cieniu tronu?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: Wincenty Jan »

Qwixx!!! Tanie, szybkie, do kieszeni
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Gry do Podróży

Post autor: Pan QnshT »

Epic galaxies czy jakoś tak :P
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry do Podróży

Post autor: Rafalm »

Na mechanice Listu Miłosnego masz oparte Zaginione Dziedzictwo. Są tam cztery zróżnicowane talie, więc jak zakupisz komplet to możesz tworzyć różne kombinacje (do gry można wykorzystać którąkolwiek, można też łączyć dowolne dwie). Wymaga ciut więcej miejsca, bo oprócz talii z której dobierasz karty masz obok kilka (zazwyczaj nie więcej niż 3-4) karty odłożone w tzw Ruinach.

Do propozycji dodam jeszcze Hanabi, choć też wymaga wykładania kart (pięć stosów kwadratowych kart 70x70).

Poza tym:
+1 dla Hack Trick (choć plansza złożona z 6 kart może się rozsypywać przy niestabilnym podłożu)
+1 dla Poprzez Wieki (karty owszem duże, ale gra oparta na mechanizmie draftu, więc krążą miedzy graczami. Z kolei jak kartę wykładasz, to możesz kłaść jedną na drugą, dla mechaniki gry ważne są symbole w górnej części kart - tak wiem, zasłonisz piękne grafiki).
ODPOWIEDZ