Pandemic Legacy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
oen
Posty: 37
Rejestracja: 15 gru 2007, 18:37
Lokalizacja: Wawa

Pandemic Legacy

Post autor: oen »

Witam,

mam pytanie odnośnie gry Pandemic Legacy.
Czy sprzedawana gra używana w której ktoś "przeszedł" wszystkie wątki jest dalej w pełni używalna dla innego gracza?
Rozumiem, że rozpieczętowane są zadania, ale czy przy założeniu, że nie będę podglądał ich wcześniej - gra traci w czymś innym na grywalności?

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Orik »

Yyy
Spoiler:
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: AiS »

oen pisze:Witam,

mam pytanie odnośnie gry Pandemic Legacy.
Czy sprzedawana gra używana w której ktoś "przeszedł" wszystkie wątki jest dalej w pełni używalna dla innego gracza?
Rozumiem, że rozpieczętowane są zadania, ale czy przy założeniu, że nie będę podglądał ich wcześniej - gra traci w czymś innym na grywalności?

Pozdrawiam,
Spoiler:
oen
Posty: 37
Rejestracja: 15 gru 2007, 18:37
Lokalizacja: Wawa

Re: Pandemic Legacy

Post autor: oen »

ok, dzięki - raczej sobie podaruję. Myślałem, ze to inaczej jest rozwiązane.
Wydaliby jakieś "restart packi" do gry :) dzięki którym będzie można ponownie w nią zagrać.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kamron6 »

oen pisze:ok, dzięki - raczej sobie podaruję. Myślałem, ze to inaczej jest rozwiązane.
Wydaliby jakieś "restart packi" do gry :) dzięki którym będzie można ponownie w nią zagrać.
Nie miałoby to sensu, uwierz, tak ta gra jest zorganizowana, że jest na 1 kampanie, nie więcej.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: espresso »

Na BGG jest reset pack, ale żeby go użyć, pierwszy właściciel gry nie może zniszczyć żadnego z elementów. Ponadto, grę do "początkowego" stanu musi przywrócić ktoś, kto albo już ją poznał, albo nie zamierza w nią grać. Co prawda nie miałam w rękach takiej odnowionej wersji, ale na pewno traci ona w stosunku do oryginału.
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: AiS »

espresso pisze:Na BGG jest reset pack, ale żeby go użyć, pierwszy właściciel gry nie może zniszczyć żadnego z elementów. Ponadto, grę do "początkowego" stanu musi przywrócić ktoś, kto albo już ją poznał, albo nie zamierza w nią grać. Co prawda nie miałam w rękach takiej odnowionej wersji, ale na pewno traci ona w stosunku do oryginału.
Można w takim razie podejść w taki sposób: kupić, zagrać całą kampanię nie niszcząc niczego, po czym przywrócić ją do stanu pierwotnego (chociaż nie wiem jak taki reset-pack wygląda) i np. sprzedać za pół ceny. Może się udać.

Tak czy inaczej - tutaj masz minimum (absolutne) 12 rozgrywek. Załóżmy, że grasz tylko w dwie osoby. Policz ile kosztowałoby 12 wyjść do kina dla tychże dwóch osób. Wnioski każdy wyciągnie sam.

P.S. Też jestem przeciwnikiem niszczenia gier i ich komponentów.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: espresso »

W takim zestawie jest nowy zestaw naklejek do wydrukowania, jakieś "opakowania" zastępujące oryginalne teczki, informacje kiedy jakie zasady wchodzą do gry (swoją drogą zmiany w instrukcji wydają mi się największym problemem takiego resetu).
Ale szczerze powiem, że osobiście wolałam sobie zostawić zużytą grę i może kiedyś zagrać w "zwykłego" Pandemica na niej, niż tracić czas na takie resety, bo nie wierzę, że znajdą się chętni na zakup nawet przy 50% ceny sklepowej.
ODPOWIEDZ