Star Wars od FFG co wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Andryu
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2016, 11:10

Star Wars od FFG co wybrać?

Post autor: Andryu »

Witajcie,
pierwszy post na forum i od razu pytanie: Na oku mam parę gier od FFG ze świata Star wars mianowicie Imperial Assault, Xwinga i Armadę, jednak fundusze pozwalają wybrać tylko jedną. W żadną z nich nie grałem ale wszystkie mega mnie zainteresowały czy ktoś mógłby mi zarysować/ opisać te tytuły? I z tego co wiem to wszystkie one są dobre turniejowo? Jak wygląda to od tej strony? Czy w Katowicach gdzie mieszkam miałbym z kim grać w jakikolwiek tytuł? Jak wysoki jest próg wejścia?

Dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars od FFG co wybrać?

Post autor: Rocy7 »

Najlepiej tego typu pytania zadawać w wątkach poszczególnych gier. Przypuszczam, że najszybciej graczy znajdziesz do X-Winga pozostałe 2 tytuły cieszą się mniejszym powodzeniem.
Andryu pisze:jednak fundusze pozwalają wybrać tylko jedną
tutaj niestety w gry FFG bez ciągłego inwestowania (nowe karty) nie dasz rady na turniejach. Po prostu taka polityka wydawcy nie wystarczy, że raz kupisz modele, będziesz musiał być na bieżąco z kartami a to wymaga kosztów.

Zapytaj tu https://www.facebook.com/groups/Xwingminiature/?fref=ts czy jest sporo graczy z Katowic.
BOGINS
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2013, 13:01

Re: Star Wars od FFG co wybrać?

Post autor: BOGINS »

Ja gram w x-winga od 8 miechów. Chyba już z 1000zł się wydało by pozbierać statki i raczej FFG nie zrezygnuje z tego tytułu. Już zapowiedziany jest kolejny (dziewiąty) dodatek (na 3 kwartał).
W klubie mamy też dwóch graczy od Armady.
Ogólnie mam wrażenie, że dopóki będą nagrywane filmy, a biedronka będzie sprzedawać gadżety to i świat gier w okół tego tytuły będzie się kręcił.
X-winga polecam, bo za 200-350zeta można spokojnie grać. Może nie będziesz miał topowej "rozpiski" ale grać będziesz mógł, jeździć na turnieje itp. X-wing jest mocno wspierany przez polskie wydawnictwo galakta.pl są nagrody, sponsorzy, średnio turniej to 20 graczy. Pod koniec sierpnia są mistrzostwa polski na które pewnie 200ludzi przyjedzie.
zbig
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:40

Re: Star Wars od FFG co wybrać?

Post autor: zbig »

Jeśli interesuje Cię gra turniejowa, to najbardziej rozbudowaną scenę ma X-wing.
Na mistrzostwa regionu w Armadę przyjechało całych 8 graczy w zeszłym tygodniu ;)

Natomiast ogólnie te 2 systemy można opisać:

X-Wing - szybki, wymaga precyzji przy manewrowaniu, rozkazy przydziela się na 1 turę do przodu, mimo wszystko sporo oparty na szczęściu w kostkach, bogata scena turniejowa

Armada - długi czas rozgrywki (1,5-2h), wymaga planowania i przewidywania kilka tur do przodu (w zależności od rodzaju statku, rozkaz wybiera się 1-3 tur przed jego wykonaniem), zdecydowanie mniej losowa, w tej chwili raczkująca scena turniejowa, wygląda wręcz imponująco na stole ;)


W Katowiach możesz pograć w X-Winga w Innym Wymiarze, grają tam regularnie.

A w Armadę możesz pograć ze mną, mam wystarczająco modeli żeby zrobić wprowadzenie i 2 floty do walk.
ODPOWIEDZ