Nowość dla dwóch graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Nowość dla dwóch graczy

Post autor: wirusman »

Poszukuję następnej gry na moją pułke.
Szukam gry która jest przynajmniej dobra na dwóch graczy.

Ostatnio moje oczy przykuły gry: Blood rage, cry havoc, scythe, forbidden stars.

Wiem, że dwie z tych gier jeszcze nie wyszły. Lecz zastanawiam się czy warto na nie czekać, czy lepiej zakupić coś co już jest na rynku.
Możecie doradzić
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Nowość dla dwóch graczy

Post autor: Wontzki »

Z nowości dla dwóch graczy to u mnie na podium stoi obecnie niepodzielnie Ashes Odrodzenie z Popiołów. Możesz recenzję sprawdzić u mnie na blogu. Dzień bez rozegranej partyjki w Ashes to dzień stracony.

Oprócz tego powiedz mi interesują ciebie tytuły absolutnie nowe czy też trochę starsze? Grałeś w Wojnę o Pierścień, bardzo skomplikowana i genialna gra strategiczna? Ostatnio też zakupiłem 51 Stan Master Set i także jestem zachwycony - denerwuje trochę zbyt małe zróżnicowanie frakcji i ekstremalna losowość (mam taki odczucie) jednak koncepcja gry jest świetna i angażująca. Może trochę bardziej byś sprecyzował czego oczekujesz od tej gry?
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Nowość dla dwóch graczy

Post autor: misioooo »

Blood Rage na 2 jak dla mnie jest beee.
Scythe jest ok jak lubisz euro optymalizacyjne. Przy 2 graczach jeden większy błąd może przesadzić o przegranej, ale jak dla mnie jest ok.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nowość dla dwóch graczy

Post autor: wirusman »

Szukam gry z rozmachem. Która będzie cieszyć oko. Lecz nie będzie trwać 4 godzin jak władca:)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Nowość dla dwóch graczy

Post autor: ariser »

Potwierdzam słowa misia, że Blood Rage na 2 osoby chodzi średnio. Cry Havoc moze byc fajne, ale tylko czytalem instrukcję i oglądałem materiały z jutuba. Mnie z wiekszych tytułów na 2 osoby podoba się Roll for the galaxy, Fury of dracula (teraz nowa edycja wyszła), Battlelore 2 edycja (tylko ta gra jest nieco starsza, z 2014 bodajże) - z tym że nie wiem czy te gry łapią się pod Twoja definicję gier z rozmachem. :P Oczywistą sugestią byłby Rebellion, ale tu znowu czas rozgrywki się nie łapie.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Nowość dla dwóch graczy

Post autor: Pan_K »

Pola Arle: tytuł dedykowany dla 2 graczy plus opcja solo. Klasyczne euro ze swietnie dopracowaną mechaniką. Klimat agrarny (jeśli można mowić o klimacie w tej grze). Niemniej, mechanika dobrze zestrojona z tematem.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Nowość dla dwóch graczy

Post autor: wirusman »

Pole arle to takie Rosenberskie, SW Rebelia szkoda że takie długie:(, chociaż masakrycznie ciekawe. Chyba nic ciekawego nie znajdę na urlop w tym roku
Graszki
Posty: 235
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:24
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowość dla dwóch graczy

Post autor: Graszki »

Trochę powtórzę z poprzedniego postu:
Concordia - różne są opinie ale nam bardzo dobrze gra się na dwie osoby, gra jest dynamiczna. Lekka losowość przy pojawianiu się kart do kupienia na rynku. Dużo interakcji.
Nasz sklep z grami i nie tylko: http://graszki.pl/
W sklepie wszystkie gry dostępne od ręki
(a jak brak to jest napisane ;) )
Opinie na Opineo: http://www.opineo.pl/opinie/graszki-pl
Bądź na bieżąco FB: www.facebook.com/dziecitestuja
ODPOWIEDZ