Gra strategiczna dla 4+ graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
BOGINS
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2013, 13:01

Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: BOGINS »

Witam kolegów i koleżanki.
Nasz klub poszukuje gry strategicznej o tematyce bitewnej dla 4-6 graczy.
Czego poszukujemy? Aby były figurki, można było rozwijać swoje państewko, najlepiej różne nacje czymś się charakteryzujące, pojawiały się wydarzenia plus możliwość zagrania jakiś ciekawych kart akcji w celu wkurzenia kolegi.
Graliśmy w:
Cyklady z dodatkami, duużżo razy.
Chaos w starym świecie z dodatkami - graliśmy jakąś obłędną liczbę razy, włącznie z prowadzeniem ligi wyłaniającej najlepszego gracza danego bóstwa,
Twiglight empire,
Risk godstorm,
Smallworld,

Z chęcią zbierzemy opinie o Zakazanych gwiazdach, Shogunie? Eclipse?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1020 times
Been thanked: 1929 times

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: warlock »

Shogun będzie dla Was za prosty - tyle mogę powiedzieć ;).
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: ariser »

Szogun faktycznie może być dla was zbyt prosty, ale gra jest bardzo fajna, uwielbiam wieżę bitew. :) Może Pan Lodowego Ogrodu? Ewentualnie stary Starcraft jest dość fajny, podobną mechanikę do niego ma FS (ale w to nie grałem).
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
BOGINS
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2013, 13:01

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: BOGINS »

ariser pisze:Szogun faktycznie może być dla was zbyt prosty, ale gra jest bardzo fajna, uwielbiam wieżę bitew. :) Może Pan Lodowego Ogrodu? Ewentualnie stary Starcraft jest dość fajny, podobną mechanikę do niego ma FS (ale w to nie grałem).
Słyszeliśmy, że FS jest jego lepszą wersją, zbliżoną pod względem dopieprzenia kolegom jak w chaosie.
:lol:
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: ariser »

Nie wgłębiałem się w FS, wiem tyle, że główna oś rozgrywki, czyli stos rozkazów jest ten sam. W FS bitwy są na kościach, w starcraftcie na kartach - to już jak kto woli. Zmieniła się też ilość i rodzaj (?) rozkazów - w SC jest bodajże o 1 typ więcej, ale głowy sobie uciąć nie dam. Na bank jest dużo więcej różnic, w końcu było sporo czasu na wypolerowanie mechaniki. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: Deem »

Rzućcie okiem na Fief - działa najlepiej na 5 i 6 graczy.

A może spróbujcie przerzucić się na coś bardziej hardcorowego? Virgin Queen (4-6 osób) i Here I Stand (albo 3 albo 6 osób) spełniają dokładnie wszystkie warunki z wyjątkiem figurek.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: bukimi »

Gdyby nie państwa to poleciłbym Blood Rage. Dużo wkurzania kolegów akcjami i kartami :)
Rozwój klanu jest, chociaż nie ma co porównywać tego do mechaniki rozwoju cywilizacji czy też państwa.

Fief może Wam się spodobać jeśli lubicie gry polityczne. Klimat mniej bitewny, a bardziej nastawiony na intrygi i spiski.

Z fajnych gier planszowych "a'la bitwenych" jest też Battlelore. Nie ma rozwoju państw, ale za to są bardzo fajne bezpośrednie bitwy i tona figurek.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: mat_eyo »

Eclipse będzie świetnym wyborem - działa na więcej niż 4 osoby, frakcje są zróżnicowane, rozwój technologiczny bardzo duży i różnorodny. Polecam od razu z dodatkiem osłabiającym te chromolone rakiety.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
BOGINS
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2013, 13:01

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: BOGINS »

Blood Rage kolega we wtorek pokazywał, ale coś tam się znajomym bardzo w tym nie podobało. Chyba regrywalność? nie chcę kłamać, bo cisnąłem obok w x-winga.
Potem poszliśmy na chaos :).
Co do Eclips to słyszałem dobre zdanie na jej temat... ale wiadomo, tak naprawdę chodzi o twój gust.
Co do spisków to sporo pograliśmy w Battlestara +dodatki bo praktycznie każdy z nas serial oglądał.
I rzecz jasna Arkhama z dwoma dodatkami też mamy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: Rocy7 »

Rzuccie okiem na Burning Suns lub poczekajcie na Cry Havoc tam są dość różnorodne frakcje.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: Miszon »

Skoro Cyklady to może Kemet? Więcej w nim walki, ale bardzo podobny.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: Rocy7 »

Miszon pisze:Skoro Cyklady to może Kemet? Więcej w nim walki, ale bardzo podobny.
Od Kemeta ciekawsze moze byc Mare Nostrum Imperia.
BOGINS
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2013, 13:01

Re: Gra strategiczna dla 4+ graczy

Post autor: BOGINS »

Ogólnie wytypowaliśmy 3 gry niekoniecznie wg opisywanej przeze nie zasady:
Shogun, Kemet, Wojna narodów.
Od użytkownika Moroth kupimy Kemet.
A potem się zobaczymy. Wojna też ciekawa i z dodatkiem...
ODPOWIEDZ