Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
zlyczarny
Posty: 40
Rejestracja: 26 lip 2015, 21:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: zlyczarny »

Szukam jakiejs nowej gry dla mnie i dziewczyny, wiec by dobrze dzialala na 2 graczy, nie chce by byla zadluga bo takich gier juz kilka mam (horror w arkham, claustrophobia, descent), jak pomysle o rozkladaniu to mi sie odechciewa, lubie te gry ale granie trzeba zaplanowac by bylo duzo czasu. Fajnie jakby miala jakis klimat, obojetnie czy karcianka czy planszowka. Najlepiej by trwala okolo godziny i mozna bylo cos w niej pomyslec i planowac a nie ukladac pasjans czy puzzle.
Podajcie mili jakies propozycje ;)
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: Fojtu »

Dwie bardzo dobre gry na 2 osoby. Obie niezbyt skomplikowane w zasadach ale za to z duża głębią:
7 cudów pojedynek
Zamki burgundii
Awatar użytkownika
zlyczarny
Posty: 40
Rejestracja: 26 lip 2015, 21:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: zlyczarny »

Musze sprawdzic te zamki, czas jest taki jak pisza, czy dluzej? W 7 cudow gralem w 4 i po tej ilosci nagrod spodziewalem sie czegos lepszego. Pojedynek jest jakis ciekawszy?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Bordawski
Posty: 47
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:38

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: Bordawski »

Polecam a few acres of snow, szybko się rozkłada, jest klimat kombinowanie i interakcja. Zamki są w porządku ale klimat czerstwy jak bułka i jak dla mnie to mocno przereklamowana gra, spodziewałem się czegoś lepszego, ale to moje subiektywne zdanie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: Pixa »

Jesli bijatyka z duza doza myslenia nie straszna, to zdecydowanie Neuroshima Hex. Mam kilkaset rozegranych partii i nadal chce wiecej. Jesli bardziej neutralne klimaty to np. Suburbia, czyli budujemy miasto.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: Fojtu »

zlyczarny pisze:Musze sprawdzic te zamki, czas jest taki jak pisza, czy dluzej? W 7 cudow gralem w 4 i po tej ilosci nagrod spodziewalem sie czegos lepszego. Pojedynek jest jakis ciekawszy?
Zamki spokojnie w godzinę się kończą w 2, po paru grach, wydaje mi się, że standardem w 2 osoby jest około 45 minut, o ile nie krócej. Klimat faktycznie trochę suchy, tutaj mogę się zgodzić.

W zwykłe 7 cudów nie grałem więc nie porównam, ale pojedynek jak dla mnie jest bardzo dobry, chociaż przyznać trzeba, że ilość decyzji bardzo nie powala, więc może trochę pod tym względem kuleje. Gotuje się dodatek, więc może on dorzuci jeszcze trochę opcji.
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: kmd7 »

+ 1 do Pojedynku.
Szybciutka, 2-3 partie pod rząd to normalka w moim przypadku. Grafiki ładne, tworzą klimat, aczkolwiek po pewnym czasie patrzymy tylko na ikonki. Na wieczór w środku tygodnia - dla mnie idealna.
A może coś z innej beczki - Star Realms? Deckbuildingowa karcianka w tematach kosmicznych o prostych zasadach. W zasadzie grywam w nią z synem, ale żona tez nie odmówi partyjki.
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: pieprzowa »

A może Zamki Szalonego Króla Ludwika - jak się dobrze zorganizujesz rozkładanie idzie szybko, Agricola Chlopi i ich zwierzyniec - dwuosobówka, czas do max 30 min, klimat farmiany, zwierzątka i te sprawy, bardzo przyjemna; Osadnicy narodziny imperium - karcianka, fajnie chodzi na 2 os, można pokombinować i przyjemny klimat settlersow :)
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: warlock »

Najlepiej by trwala okolo godziny i mozna bylo cos w niej pomyslec i planowac a nie ukladac pasjans czy puzzle.
Bardzo klimatycznym euro do "pomyślenia i planowania" jest Lewis & Clark (na dwie osoby ok. godzinki).

Bardzo polecam również Tzolk'ina, partyjka trwa jakieś 50-60 minut - pięknie wydana gra, masa planowania i móżdżenia ;). Ostatnio wkręciliśmy z dziewczyną jej znajomych w nowoczesne planszówki właśnie Tzolk'inem. Bardzo polecam.

Trzecią opcją jest Five Tribes - do rozegrania w 45 minut, super przyjemna łamigłówka (chociaż klimat jest tutaj drugorzędny ;)).

Wszystkie trzy gry są pięknie wydane i naprawdę cieszą oko ;).

Na myśl przychodzą mi jeszcze Pokolenia - przesympatyczne euro o zarządzaniu śmiercią w wiosce :mrgreen: Bardzo dobre połączenie mechaniki z klimatem.
Awatar użytkownika
zlyczarny
Posty: 40
Rejestracja: 26 lip 2015, 21:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: zlyczarny »

Neuroshime pogralismy troche, nawet sie wciagnalem
i zainstalowalem na telefonie, ale potem juz znudzilo mi sie. Duzo w gwinta z wiedzmina gralismy. Mamy tez race to the galaxy ale po kilkunastu grach wydaje mi sie malo mozliwosci, trzeba isc w handel nic wiecej sie nie oplaca.
Myslalem moze na gra o tron 2ed karciance, albo tym warhamerze ale to znow trzeba by wywalic kasy duzo na dodatki.
Przyjze sie temu lewisowi i clarkowi, jak w pokoleniach chodzi o smierc to tez brzmi spoko :D

A taki catan? Albo agricola chlopi... to jest samodzielna gra czy dodatek?

Albo moze jakis mr jack? Ktory jest najciekawszy?
Czaje sie tez na listy z whitechapel albo dracule ale sa tez bardzo dlugie, nie ma jakis krotszych odpowiednikow?


Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: bukimi »

zlyczarny pisze:Neuroshime pogralismy troche, nawet sie wciagnalem
i zainstalowalem na telefonie, ale potem juz znudzilo mi sie. Duzo w gwinta z wiedzmina gralismy. Mamy tez race to the galaxy ale po kilkunastu grach wydaje mi sie malo mozliwosci, trzeba isc w handel nic wiecej sie nie oplaca.
Myslalem moze na gra o tron 2ed karciance, albo tym warhamerze ale to znow trzeba by wywalic kasy duzo na dodatki.
Przyjze sie temu lewisowi i clarkowi, jak w pokoleniach chodzi o smierc to tez brzmi spoko :D

A taki catan? Albo agricola chlopi... to jest samodzielna gra czy dodatek?

Albo moze jakis mr jack? Ktory jest najciekawszy?
Czaje sie tez na listy z whitechapel albo dracule ale sa tez bardzo dlugie, nie ma jakis krotszych odpowiednikow?


Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
Catan to nie na 2 osoby. Poza tym jak masz doświadczenie w innych grach to raczej to nie będzie coś, czego szukasz, bo ciągłe turlanie potrafi się szybko znudzić.
Agricola Chłopi i zwierzyniec to samodzielna gra. Trochę okrojona mechanika Agricoli i typowo na 2 osoby (nie zagrasz w więcej). Niestety osobiście nie grałem, więc nie oceniam.
Mr Jack jest genialny jeśli lubisz gry bardziej logiczne. Jest bardzo klimatycznie. Cały czas próbujesz przechytrzyć przeciwnika, więc jest bardzo dużo zabawy. Wersja chyba nie ma wielkiego znaczenia. Ja grałem w "zwykłego" Mr Jacka i było OK. Wersja "w Nowym Jorku" niektórym podchodzi bardziej, a innym mniej...

Z własnej kolekcji z klimatycznych gier dobrych dla 2-4 osób mogę polecić "Myrmes". W 2 osoby da się wyrobić w godzinę. Rozkładania też nie ma dużo. Do tego jest ładna i niedroga.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: louiscyphre »

Wg mojej skromnej osoby wszystkie kryteria spełnia K2.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: Toomek »

zlyczarny pisze:Szukam jakiejs nowej gry dla mnie i dziewczyny, wiec by dobrze dzialala na 2 graczy, nie chce by byla zadluga bo takich gier juz kilka mam (horror w arkham, claustrophobia, descent), jak pomysle o rozkladaniu to mi sie odechciewa, lubie te gry ale granie trzeba zaplanowac by bylo duzo czasu. Fajnie jakby miala jakis klimat, obojetnie czy karcianka czy planszowka. Najlepiej by trwala okolo godziny i mozna bylo cos w niej pomyslec i planowac a nie ukladac pasjans czy puzzle.
Podajcie mili jakies propozycje ;)
Heroes of Normandie - jeżeli nie przeszkadza Ci fakt, że to gra wojenna. Klimat starych filmów wojennych (część bohaterów możesz tam znaleźć) + całkiem fajna mechanika). Czas gry - 30-60 minut
Odbudowa Warszawy - ładny worker placement. Nie mam specjalnego doświadczenia z tą mechaniką, ale mi i mojej drugiej połowie bardzo podszedł. Czas gry (w wariancie zaawansowanym +/- 45 minut na dwie osoby). Jest odrobina rywalizacji. Dla mnie klimat jest wyczuwalny, chociaż część osób stwierdzi że całość jest "sucha".
Pojedynke - +1 chociaż dla mnie najmniej klimatyczna z całości. Z drugiej strony, bardzo, bardzo nam podeszła.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: żagiel »

Ja też kiedyś myślałem nad Listami ale tam się podobno nie da zmieścić w godzinę. Jak z Warhammera to może ten kooperacyjny to jest chyba warhammer quest the adventure card game
trynitor
Posty: 64
Rejestracja: 03 gru 2014, 00:01
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 6 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: trynitor »

Gry które spełniają kryteria i mogę polecić:
- 7Cudów: Pojedynek
- K2
- Nowa Era (lub prostszy i ładniejszy 51Stan: Master Set)
- Legendy Blue Moon (w obecnej chwili moje HOT 1)
Awatar użytkownika
zlyczarny
Posty: 40
Rejestracja: 26 lip 2015, 21:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: zlyczarny »

Normandia odpada, nie lubie akurat klimatow pierwszej jak i drugiej WŚ, chyba jedyny klimat jaki mi nie odpowiada, no jeszcze do szycia kocyka nie moge sie przekonac :D

Chetnie bym zagral w cos z warhammera ale tego bardziej fantasy a nie scifi, ale po tytule wnioskuje ze tylko ang wersja?
Myslalem tez na ktora karciana neuroshoma, czy stanem 51 czy ktoryms innym jeszcze nie czuje sie przekonany, neuroshima szybko mi sie znudzila, bright future nie podszedl, fallout 4 na ps4 tez, cos ostatnio nie moge trafic w podobajace mi sie postapo.

Sprawdze te legendy blue moon bo pierwsze slysze i pomysle nad pojedynkiem bo to juz chyba 5 raz padlo jako propozycja ;)

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: Ardel12 »

No to z moich propozycji:
- 7 cudów pojedynek
- Lewis & Clark
- Pory Roku
- Five Tribes
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: mat_eyo »

Jeśli interesuje Cię 51 Stan to polecam Osadników NI, świetnie chodzą na dwójkę. We 3 i 4 osoby też można zagrać, tylko wtedy zapomnij o godzinie.
trynitor
Posty: 64
Rejestracja: 03 gru 2014, 00:01
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 6 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: trynitor »

Legendy Blue Moon w obecnej cenie grzech nie kupić. Ponad 300 kart, każda inna.

Pory Roku (Seasons) również polecam. Gram w nie regularnie. :)
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: Wontzki »

Ashes Odrodzenie z Popiołów albo Seassons. Rozkładania tutaj nie masz wcale, a rozgrywka jest przednia. Klimat także niezły, zwłaszcza w Ashes.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
zlyczarny
Posty: 40
Rejestracja: 26 lip 2015, 21:50
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: zlyczarny »

Dzieki za odpowiedzi ;) glownie mnie zainteresowaly legendy blue moon, mr jack i osadnicy ni. Cos z tego sobie wybiore :)

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
Bromka
Posty: 33
Rejestracja: 29 lut 2016, 14:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: Bromka »

Na myśl przychodzą mi jeszcze Pokolenia - przesympatyczne euro o zarządzaniu śmiercią w wiosce :mrgreen: Bardzo dobre połączenie mechaniki z klimatem[/b]
Rewelacyjny komentarz do gry , zwłaszcza jak to zestawić z sielską grafiką :)

z mojej strony polecam Suburbię i Innowacje , tyle że na klimat się słabo łapią obie. Może w Zamki w takim razie?
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra od 2 graczy, czas gry okolo 1h z klimatem?

Post autor: Rafalm »

zlyczarny pisze:no jeszcze do szycia kocyka nie moge sie przekonac
Fakt, że ciężko uwierzyć, że może to być wciągające, ale radzę spróbować. Ja zagrałem i od tego czasu jest to najlepsza gra na 2 osoby IMHO. Doskonały balans między szybkością rozgrywki a ilością decyzji do podjęcia. Nie można się oderwać.
ODPOWIEDZ