SW rebelia, czy władca pierścienia. Lub może coś innego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

SW rebelia, czy władca pierścienia. Lub może coś innego?

Post autor: wirusman »

W czesniejszym wątku daliście mi ciekawa propozycje na następną grę. Doczytałem że św jest podobny do władcy pierścienia. Możecie mi podpowiedzieć co bardziej się opłaca kupić. Jaka jest różnica między 1, a 2 wydaniem władcy? A może coś innego jeszcze wybrać?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: SW rebelia, czy władca pierścienia. Lub może coś innego?

Post autor: ariser »

"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: SW rebelia, czy władca pierścienia. Lub może coś innego?

Post autor: Zet »

Władca Pierścieni
Tam liczba mnoga.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: SW rebelia, czy władca pierścienia. Lub może coś innego?

Post autor: pinata »

Zet pisze:Tam liczba mnoga.
Tam jest liczba pojedyńcza, albowiem gra o którą (prawdopodobnie) chodzi nosi tytuł "Wojna o Pierścień" ;)
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: SW rebelia, czy władca pierścienia. Lub może coś innego?

Post autor: Col. Frost »

wirusman pisze:Jaka jest różnica między 1, a 2 wydaniem władcy?
Tak naprawdę niewielka. W jedynce plansza wygląda jakby przedstawiała Śródziemie po wojnie nuklearnej, w dwójce jest już bardziej zielona. W dwójce format kart jest inny, dość nietypowy (przynajmniej dla mnie). Z początku trochę trudno mi się było na niego przestawić. Poza tym w wykonaniu nie ma chyba żadnych różnic. Modyfikacji uległy nieco zasady, ale właściwie chodzi o szczegóły, jak np. teksty na niektórych kartach, które zapewne miały pozytywnie wpłynąć na balans (chociaż ja uważam, że w obu edycjach balans jest na dobrym poziomie). Tak naprawdę wybór edycji ma duże znaczenie tylko w jednym przypadku: w jaki sposób będziesz chciał rozbudowywać grę (jeśli w ogóle)? Do jedynki jest jeden dodatek, w którym znajdziemy trochę figurek i planszę. Pozwala on rozegrać bitwy o Rohan i Gondor. Dodatki do dwójki rozbudowują już samą rozgrywkę podstawową. Mamy obecnie jeden dodatek zawierający nowych dowódców, jeden mini dodatek dodający Drzewca i jeden, który ma wyjść w tym roku, w którym mają się pojawić nowe jednostki (chyba, że już wyszedł, tylko ja jestem jak zwykle niezorientowany). Niewykluczone, że w przyszłości będą powstawać kolejne dodatki do drugiej edycji. No i jest też scenariusz "Rozłam drużyny pierścienia", który pozwala zacząć grę w nieco innym momencie. Do znalezienia m.in. na stronie Galakty.

Co do porównania SWR i WoP wszystko masz w temacie, do którego link wrzucił ariser. Jest tam bodajże też wspomniana gra Forbidden Stars, która również zbiera bardzo pozytywne recenzje, ale raczej trudno ją porównywać z dwoma wyżej wymienionymi pozycjami.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: SW rebelia, czy władca pierścienia. Lub może coś innego?

Post autor: wirusman »

Przekonaliscie mnie:)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1940 times

Re: SW rebelia, czy władca pierścienia. Lub może coś innego?

Post autor: warlock »

Tom Vasel strasznie jara się Cry Havoc (mówi, że jest lepsza niż Rebelia). Nie wiem czy to sztuczny hype czy nie, ale może warto na ten tytuł poczekać :)
ODPOWIEDZ