Gra z systemem PD/awansów, ale bez klas

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Gra z systemem PD/awansów, ale bez klas

Post autor: KrzysiekL »

Cześć,

poszukuję gry, która pozwalałaby zbierać PD i dobierać umiejętności do postaci, ale bez przywiązania do konkretnej klasy lub predefiniowanych różnic pomiędzy postaciami.

Słowem: wybieramy postać ze względu na wygląd itp., a później dopasowujemy skille początkowe i za punkty doświadczenia zakupujemy kolejne umiejętności, punkty życia itp.

Coś jak komputerowy Skyrim, gdzie nie jesteśmy ograniczeni tym, co wybierzemy na samym początku, a w ramach rozwoju postaci decydujemy, w które strony chcemy pójść.


Zamieszczam grzecznościowo, bo pytanie naszło kolegę po rozgrywce w Descent.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra z systemem PD/awansów, ale bez klas

Post autor: bukimi »

Myślę, że w takim wypadku zamiast na grę planszową lepiej spojrzeć na systemy RPG, jakieś Dungeons & Dragons czy coś. Nieograniczone możliwości tworzenia postaci i wydarzeń; tylko trzeba znaleźć zdolnego Mistrza Gry (najlepiej kogoś kto grał choć 1 raz).
"Przejrzałem" myślami wszystkie gry planszowe jakie mi przyszły do głowy i wszystkie mają jakieś predefiniowane postacie z określonymi umiejętnościami do rozwoju...
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
ODPOWIEDZ