wariacje Age of Empires III (aka: Age of Discoveries)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

wariacje Age of Empires III (aka: Age of Discoveries)

Post autor: dizzit »

Witam

Tytułem wstępu to muszę przyznać że już napewno ponad 100 rożnych gier ograłem ale jak miałbym sobie zostawić jedną grę na półce to napewno było by to AoE III.
Niby nic specjalnego przypatrując się szczegółom (bo ustwianie się w kolejce po dobra albo wyprawy na zasadzie wyślij 5 ludzików to wygrasz - nie porywa) ale mechanika worker placement w tym wydaniu czyli rożne klasy postaci które maja różne bonusy / mapa / odstrzał jednostek itd jest dla mnie nie do pobicia.

Podobny aspekt był w grze Giants (zwykły robotnik nosił za 1, wódz plemiania za 3, szaman mógł kożystać z miejsc specjlanych).
To było to co generlanie szukam. Reszta gry się absolutnie do niczego nie nadawała bo w momencie jak zaczynało się rozkminiać którędy poprowadzić "kolejkę", kogo wykożystać itd. gra sie wlaśnie kończyła do tego mechanizm wstrzymywania się od ruchu poprzez odrzucanie czapek i podziekowałem.

No ale. Czy ktoś kojaży coś co jakby to powiedzieć mogło by mi przypaść do gustu?

Z góry dzięki za podpowiedzi
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: wariacje Age of Empires III (aka: Age of Discoveries)

Post autor: Zet »

Hardcorowa wersja AoE to Dominant Species.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: wariacje Age of Empires III (aka: Age of Discoveries)

Post autor: bukimi »

Może Archipelago? Oprócz tego, że bardzo ładna oprawa graficzna, to świetny mechanizm zbierania zasobów i budowania, handlu, kart rozwoju, a w tle toczy się wojna z tubylcami :)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: wariacje Age of Empires III (aka: Age of Discoveries)

Post autor: dizzit »

No nie powiem że nie przygladałem się obu wyżej wymienionym grom. Niestety nikt ze znajmoych ich nie ma i nie miąłem okazji przetestować.
A kwestie ceny, języka i progu wejścia (szególnie DS) budzą obawy że drogo będe mógł grać sam ze sobą :D.
No ale dzięki za propozycje, poszukam głebiej moze w jakim klubiku sie uda kogos z tym złapać.

Ktos ma jeszcze jakieś pomysły ? :)
ODPOWIEDZ