Agricola wersja dla graczy czy zwykła Agricola?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
michallord
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2015, 11:05

Agricola wersja dla graczy czy zwykła Agricola?

Post autor: michallord »

Witam. Zamierzam poszerzyć moją małą kolekcje o Agricole i mam jedno pytanie. Którą wersję powinienem wybrać? Zwykłą czy wersję dla graczy?
Nelusa
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agricola wersja dla graczy czy zwykła Agricola?

Post autor: Nelusa »

Nie jesteś sam :D Ostatnio sama zastanawiam się nad wyborem dobrej wersji... Jeszcze się nie zdecydowałam. Jedni mówią żeby kupować starą a inni żeby kupić nową dla graczy. :(
Wraz z Tobą będę czekała na jakieś podpowiedzi.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Agricola wersja dla graczy czy zwykła Agricola?

Post autor: kmd7 »

Dużo o Agricoli można dowiedzieć się w tym wątku:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=4324
A od mniej wiecej tej strony zaczynają się informacje o nowej wersji:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... start=2000

Ja mam "starą" Agricolę od niedawna i zdecydowanie polecam. Ponieważ naczytałem się dużo o tym, jaka jest skomplikowana, to z pewną obawą podchodziłem do rozgrywki. Niepotrzebnie - po kilku rozgrywkach w trybie rodzinnym przeszliśmy na grę z pomocnikami i małymi usprawnieniami. Ich ilość w starej wersji może przytłoczyć, ale wg mnie zapewnia regrywalność. Co prawda, podobno niektóre karty są niezbalansowane, jedne mocne, inne słabe (to głównie ja je dostaję :) ). W nowej wersji kart jest mniej, ale podobno wybrano "najlepsze z najlepszych".
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Agricola wersja dla graczy czy zwykła Agricola?

Post autor: ixi24 »

Za nic w świecie nie zamienił bym zwykłej Agricoli. A co do kart to można wprowadzić zasadę draftu czyli wybieramy po jednej karcie, a resztę przekazujemy graczowi po lewej, aż każdy skompletuje po 7 kart pomocników i małych usprawnień. Nikt nie będzie pokrzywdzony, że dostał siano na rękę, a inny gracz same dobre karty ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
mawi
Posty: 47
Rejestracja: 26 maja 2014, 14:13

Re: Agricola wersja dla graczy czy zwykła Agricola?

Post autor: mawi »

Też oczekuję informacji od grających w Agricole w Nową i Starą wersję która lepsza :) Także liczę na dużo opinii i porównań
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Agricola wersja dla graczy czy zwykła Agricola?

Post autor: Cezary1916 »

Osobiście posiadam obydwie wersje gry i uważam że stara Agricola bardziej mi się podoba ze względu na większą ilość kart pomocników i małych usprawnień jak gram w starą wersje to rzadko mi się zdarzy aby wylosować kilka kart które już miałem w poprzedniej rozgrywce a w wersji dla graczy karty mi się powtarzają więc osobiście bardziej polecam stare wydanie gry.
ODPOWIEDZ