Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Edicichy
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:43
Lokalizacja: łódzkie, piotrków, Warszawa

Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: Edicichy »

Hej jak w temacie szukam gry za około 300 -400 zł najchętniej figurkowej jednak nie jest to reguła, która dobrze będzie się skalować na 2 osoby ( tak będzie głównie grana) jednak żeby miała też możliwość grania na 3 i 4 osoby. Czas grania max 3-4 godziny .

2gie pytanie - co możecie powiedzieć o grze Pan lodowego ogrodu? Dobra jest?(jeśli chodzi o wymagania jw.) ?
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: metyu »

Wojna o pierścień, star wars rebelia.

plo jest fajny, ale na dwie osoby nie miałem okazji zagrać, na forum zdaje się dominować opinia, że jest ok
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: Bardok »

STAR WARS IMPERIUM ATAKUJE
Świetnie się skaluje - kampanie można rozgrywać w dowolną ilość osób 2-5, a na dwie osoby masz dodatkowy tryb Skirmish do pogrania pojedyńczych bitew. Polecam! Jest klimat, jest przygoda, a gra wygląda fenomenalnie. Moja żona nie przepada za planszówkami, ale tutaj nawet prowadzi kampanię jako Imperium ;)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: misioooo »

PLO we dwoje (wg mnie) jest dobry. Na 3 dobry +, w komplecie 4 świetny. Działa też solo - jest dobrze. To rasowe euro bez ukrytych informacji. Walk nie ma za wiele. Figurki są dodatkiem.

Wg mnie bardzo dobrze działa od 2 do 4 graczy Battalia. Deckbuilding euro, ale z twistem. Jak dla mnie bardzo mi to przypomina granie w Heroes of Might and Magic na komputerze.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Edicichy
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:43
Lokalizacja: łódzkie, piotrków, Warszawa

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: Edicichy »

Jeśli chodzi o ten budżet znam tytuły ale nigdy nie grałem stąd :
Czy w powyzszych tytulach jest odczuwalny klimat?
jak skalowanie rozgrywki w wojnie o pierscien bo slyszalem ze na 4 osoby kiepsko?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: Bardok »

Wojna o Pierścień to gra dwuosobowa. Kropka. Dodawanie innych graczy odbywa się na zasadzie podziału władzy i... według mnie kiepsko to wychodzi. Tak samo Rebelia - typowo dwu osobowa gra, chociaż na weekend będę testował ją na 4 osoby i ciekawi mnie co to będzie....
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: c08mk »

W zależności czy szukasz kooperacji czy konfrontacji.

Descent - jeden jest overlordem i gra potworami. Reszta graczy gra w kooperacji.

Runewars - gra konfrontacyjna ale nie wymaga aby gracze się wytłukli co do nogi na koniec gry.

Runebound 3 Edycja - każdy gra ulepszając swoją postać. Niewielka interakcja

Gears of War - dungeon crawler sci-fi, pełna kooperacja.
Edicichy
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:43
Lokalizacja: łódzkie, piotrków, Warszawa

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: Edicichy »

To dajcie znac jak rebelia na 4ch graczy :)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: bukimi »

misioooo pisze:PLO we dwoje (wg mnie) jest dobry. Na 3 dobry +, w komplecie 4 świetny. Działa też solo - jest dobrze. To rasowe euro bez ukrytych informacji. Walk nie ma za wiele. Figurki są dodatkiem.

Wg mnie bardzo dobrze działa od 2 do 4 graczy Battalia. Deckbuilding euro, ale z twistem. Jak dla mnie bardzo mi to przypomina granie w Heroes of Might and Magic na komputerze.
Pan Lodowego Ogrodu i mało walk? Jak tam można grać bez ciągłego naparzania się w walce o zajmowanie pól? :o
Moim zdaniem PLO jest bardzo klimatyczne, a figurki są w niej bardzo potrzebne. Szczególnie biorąc pod uwagę asymetryczną rozgrywkę, bo każdy gracz ma zupełnie inne jednostki z innymi zdolnościami.

Descent też będzie OK, jeśli ktoś lubi kooperacje i klimat pełzania po lochach z tłuczeniem potworków (takie trochę D&D).

Fajne jest jeszcze BattleLore, ale tylko na 2 osoby niestety...
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: Wontzki »

metyu pisze:Wojna o pierścień, star wars rebelia.

plo jest fajny, ale na dwie osoby nie miałem okazji zagrać, na forum zdaje się dominować opinia, że jest ok
Jestem za Wojną o Pierścień.

Ja mam pytanie offtop. Grałem w Pana Lodowego Ogrodu w cztery osoby i jestem zainteresowany zakupem gry i graniem tylko w dwie osoby. Jak to się skaluje na granie w dwoje? Da się grać czy lepiej jest w większą liczbę osób?
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: ptf »

Wszystkie te warunki spełnia gra Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy. Super na 2 graczy, jeszcze lepsza na 3 ;)

tutaj wątek: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=35313
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: Planszman »

SCYTHE
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: Bardok »

Ok, udało się na weekend zagrać w Star Wars Rebelia na czterech graczy... i bardzo mi sie podobało. Nie wiem czy nawet nie lepiej niż na dwie osoby!

Poniżej plusy i minusy, a tu małe podsumowanie: Normalnie grając w dwie osoby sporo trzeba ogarnąć samemu - pilnować kart sond, misji, produkcji- grając w dwie osoby w drużynie mamy jasny podział obowiązków, a przez to jakby zasad jest mniej o których ta jedna osoba musi pilnować. I uważam, że klimatu tutaj wtedy jest więcej - dlaczego? Ponieważ dyskusje nad planszą, wydawanie rozkazów, meldunki typu "Admirale melduję, że siły lądowe Rebeliantów zostały zmiażdżone!", wczuwanie się w postaci... wszystkiego tego nie ma miejsca w 2 osobowej grze! Radości z wygranej misji, czy przeprowadzonego ataku zakończonego sukcesem też próżno szukać w dwu osobowej grze. Obawiałem się, że przez taki podział gra stanie się sztuczna, na zasadzie - ok, to teraz ty to zrób, ja nie mogę, ale tak nie jest - po prostu teraz dwóch graczy kontroluje grę i przez większość czasu działa wspólnie, jedynie przy odmiennych zdaniach jedno z nich może podjąć decyzję ostateczną.

Dlatego tym bardziej uwielbiam Rebelię! Nie dość, że mam świetną grę dwu osobową, to możliwość gry w cztery osoby dodaje jej drugiego życia! Polecam wypróbować w 4 osoby i samemu się przekonać pomimo obaw.

+ dzięki kolejnej osobie jest o wiele więcej klimatu, komentowania, dyskutowania nad posunięciami
+ ukradkowe próby pokazania sobie co robimy tak, żeby druga druzyna nie widziała
+ wczuwanie się w role Generała i Admirała dodaje dodatkowego klimatu!
+ radość z dobrego posunięcia cieszy bardziej
+ nie trzeba samemu wszystkiego kontrolować, więc jakby zasad mniej.

- mniejsza kontrola nad tym co się dzieje
- trzeba się dogadać co się robi, więc wymagana komunikatywność
- odrobina dłuższa chyba gra, bo jednak dyskusje zajmują chwilę
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: Wontzki »

ptf pisze:Wszystkie te warunki spełnia gra Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy. Super na 2 graczy, jeszcze lepsza na 3 ;)

tutaj wątek: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=35313
Ale jak drenuje portfel :D Cena jest nie z tej ziemi, chociaż widząc te figurki to możliwe że warto.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Ładna grywalna na 2 osoby (mozliwosc gry na 3i4)

Post autor: Błysk »

Forbidden Stars moim zdaniem świetnie chodzi na 2 jak i na 3/4. Kawał dobrej strategii, ale raczej bez szybkich rajdów na tyły wroga. Ogólnie lubię wielkie gry i mogę nie być obiektywny co do ceny, ale moim zdaniem warto- gra jest regrywalna i daje wiele emocji (w moim przypadku tak pozytywnych jak i negatywnych). Bardzo ją lubię i zawsze zagram, więc polecam. Chociaż ta "ślamazarność" ruchów będzie mi zawsze przeszkadzała.

Star Wars: Imperial Assalut- grałem i było bardzo przyjemnie, graliśmy chyba w 5.- Polecam.
ODPOWIEDZ