Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gnaw
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2012, 03:34

Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: gnaw »

W tytule chodzi mi bardziej o podobieństwo do gry komputerowej, niż planszowej, ale o tym zaraz.

Zależałoby mi na tym, żeby w grze stawiało się budynki (najlepiej fizycznie na planszy gry, a nie tak jak w Warcrafcie obok, gdzie nasza baza na mapie jest po prostu obrazkiem), szkoliło jednostki (im większa ich różnorodność tym lepiej, jedne lepsze przeciwko innym na zasadzie kamień papier etc.), zdobywało surowce i walczyło (na punkty, o miejsca na mapie, ogólny skirmish - im więcej możliwości tym lepiej), czyli innymi słowy to, w czym Warcraft 3 jest najlepszy. Warcraft planszowy niemal spełnia te warunki, ale odstrasza mnie jego oprawa graficzna i ogólna prostota, celowałbym w coś o klasę wyżej.

Oprócz powyższych fajnie by było jeśli gra:
- bardzo dobrze by działała na 2 osoby
- miała tematykę fantasy/sci-fi
- miała minimalną/niewielką losowość
- miała różne rasy/nacje
- cenowo nie przekroczyła 200zł
- poziomem skomplikowania plasowała się między ww. Warcraftem, a jakimiś cięższymi grami w stylu Starcraft, czy Eclipse - to będzie pierwsza strategia w kolekcji.

Wiem, że dużo tego, ale niekoniecznie wszystkie warunki muszą być spełnione.

Myślałem o Cyclades, ale nie do końca jestem przekonany, poza tym z tego co czytałem nie działa tak dobrze na 2, a to dla mnie jest najważniejsze.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: misioooo »

Może wkrótce dostępny Cry Havoc?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Ultimajt
Posty: 27
Rejestracja: 01 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: Ultimajt »

Moim zdaniem Cyklady świetnie działają na 2 osoby i spełniają Wszystkie kryteria poza tym, że nie ma różnych ras. Możesz spojrzeć jeszcze na Kemeta.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: Kaktus+ »

Może zakazane gwiazdy lub Starcraft? z grubsza spełniają kryteria
gnaw
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2012, 03:34

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: gnaw »

Przyjrzę się w takim razie jeszcze raz jakimś gameplayom z Cyclades.

Cry Havoc mi się podoba, ale póki nie wyszedł to ciężko wyrokować. Są już jakieś gameplaye z rozgrywki?

Starcraft i Zakazane Gwiazdy znacząco przekraczają budżet i, z tego co widziałem, są to cięższe i dłuższe gry.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: krecilapka »

Powątpiewam by chodziło Ci o Cyklady. W tej grze główny nacisk położony jest na licytację. Cała reszta to swoisty sztafaż.
Gra jakiej szukasz to raczej nie może być prosta. Najbliżej wymaganiom lokują się zakazane gwiazdy. Ale to ciężka gra, długa i raczej na 3-4 graczy.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: Wontzki »

Wydaje mi się że tak jak poprzednicy powiedzieli Starcraft lub nadchodzący Cry Havoc. Może jeszcze Blood Rage by tobie się przypodobał. Niektórzy twierdzą że skalowanie na dwie osoby w tej grze jest raczej denne, jednak mi się podoba ta gra w trybie dwuosobowym.

Albo tak bardziej klasycznie i wspierając polską myśl planszówkową - Neuroshima Hex:
- skalowanie na dwie osoby - bomba
- tematyka sci/fi - jest (postnuklo)
- minimalna/niewielka losowość - tutaj jest cieniutko, gra jest trochę losowa, ale w trakcie gry nie jest to coś co znacząco wpływa na komfort przebiegu rozgrywki bo wszystko zostaje odłożone w czasie
- różne nacje/rasy - o tak, neuroshima ma tego pełno
- cenowo nie przekroczyła 200 zł - cena w granicach 100 zł
- skomplikowanie - też niestety posiada proste zasady, jednak uważam że to jest atut tej gry a nie wada
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: Olgierdd »

Zobacz Nexus Ops. Nie ma różnorodnych stron konfliktu i satysfakcjonującego budowania baz, ale jest walka o terytorium i surowce oraz produkcja różnych jednostek. Moim zdaniem w cenie poniżej 200 zł ta gra dość dobrze imituje komputerowego RTSa.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: żagiel »

Nie wiem czy znajdziesz taką grą której szukasz bo z 1 strony chcesz żeby nie była bardzo skomplikowana w zasadach ale z drugiej chcesz mieć dużo możliwości (budowanie budynków, różnorodność jednostek itd.) co wg mnie w większości przypadków się wyklucza. Ja też od razu pomyślałem o Starcrafcie ale skomplikowanie (raczej trudna gra, trzeba myśleć o wielu rzeczach jednocześnie i myśleć co planuje przeciwnik), cena(na forum niedawno widziałem chyba za 300) i czas gry (gra pow 4h) się nie zgadzają
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: Salah Ad-Din »

Cyklady to zupełnie inna bajka w stosunku do Twoich wytycznych, co nie znaczy że gra jest zła wręcz przeciwnie !
Awatar użytkownika
RobertO13
Posty: 120
Rejestracja: 01 mar 2013, 12:46

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: RobertO13 »

Mimo wszystko polecę Eclipse, gra wydaję się trudna, ale dzięki mechanice i ikonografia gra się całkiem łatwo.
Fakt nie ma bazy na planszy, ale każdy kafel to taki fragment bazy wydobywczej....
A największą zaletą są samodzielnie tworzone jednostek na podstawi odkrytych technologi - to jest genialne.
gracznr1
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2016, 14:38

Re: Szukam gry strategicznej podobnej do Warcrafta

Post autor: gracznr1 »

A może Halo? Gra w podobnym klimacie :D
ODPOWIEDZ