Gra z figurkami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
felis
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2016, 05:45

Gra z figurkami

Post autor: felis »

Witam wszystkich :)
Przejdę może od razu do rzeczy. Poszukuje gier planszowych z figurkami i jestem ciekaw czy znacie jakieś dobre pozycje. Nie chodzi mi o klasyczne bitewniaki (w40k, age of sigmar etc.) tylko o raczej grę w stylu Descent czy ewentualnie coś w rodzaju x-wing. Czyli można spokojnie pograć bez zbierania olbrzymiej armii. Co do samych kryteriów to:
-Raczej nie fantasy (wyjątek klimaty słowiańskie i nordyckie lub coś co naprawdę urzeka wykonaniem)
-Preferowalnie figurki postaci czyli żadnych statków itd. Ewentualnie w grę wchodzą czołgi ;)
-Żeby dało się zagrać w dwie osoby, niekoniecznie kooperacyjnie.
-Bez dużych armii jak np. bitwa o westeros.
-Może być z opcją bitewniaka light ale by starter pozwolił zagrać dwóm osobom jak w przypadku dust tactics lub x-wing
-Coś co można dostać w Polsce i posiada jako taką popularność. A nie 2-3 graczy na całe województwo :D

Dla większego zawężenia propozycji dodam że Descent, Imperial Assault, X-wing, Dusta, Gears of Wars znam.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: misioooo »

Nexus Ops. Tylko jedno pudło. Taki skirmish na planszy (bez linijki). Nie ma sceny turniejowej, ale to bardzo dobra gra jest :) Działa od 2 do 4 osób wyśmienicie.
Blood Rage - nordyckie figurki ludzi i potworów. Są stateczki, ale niewiele.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: Curiosity »

Bardzo fajną, choć lekką grą figurkową jest Arcadia Quest. Zawiera sporo figurek (choć wersja sklepowa jest uboższa niż kickstarterowa), które są śliczne (widziałem na żywo i sam grałem). Sama gra jest bardzo grywalna i zapewnia masę frajdy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: bukimi »

BattleLore - gra bitewna ładnie przeniesiona w ramy gry planszowej - w zależności od scenariusza mogą być małe lub duże armie, choć może być ciut podobne do Bitwy o Westeros z tego co widzę
Blood Rage - niby typowe euro, ale figurki ma bardzo ładne i dają sporo klimatu (uwaga, są pojedyncze figurki statków :P )
Pan Lodowego Ogrodu - gra asymetryczna i z większą ilością bezpośrednich starć, każdy gracz ma unikalne jednostki, więc figurki są i ładne i potrzebne
Scythe - modny ostatnio tytuł, moim zdaniem faktycznie bardzo ładny, ale nie uważam, by obecność figurek była akurat w tym tytule niezbędna (z czym oczywiście wiele osób się nie zgadza)

Wszystkie w/w nie wymagają dokupowania kolejnych dodatków i figurek - tym co znajdziesz w standardowym pudełku spokojnie rozegrasz wiele rozmaitych spotkań.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: Chaaber »

Podbijam Arcadię Quest, naprawdę przyjemna naparzanka. Figurka to klasa sama w sobie. Wydanie CMON to już absolutny światowy top. Jeśli estetyka chibi manga Cię nie odrzuca maksymalnie to pozycja jest absolutnie warta uwagi. Tona rzucania kostkami i negatywnej interakcji. Naprawdę warto się zainteresować.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra z figurkami

Post autor: Rafalm »

Krosmaster: Arena - jeśli już omawiamy klimat anime. Świetna naparzanka na dwie osoby z bardzo dobrym mechanizmem mobilizującym graczy do konfrontacji a nie ukrywania się "po kątach" i czekania na przeciwnika.
Posiadłość Szaleństwa - tu z kolei klimat horroru, gra w stylu Descenta tylko osadzona w latach 20-tych XX wieku w USA.
Gears of War - gra kooperacyjna, naparzanka s-f, dość udane przeniesienie komputerowej strzelanki na planszę. Świetne figurki, jedne z najlepszych jakościowo jakie widziałem w grach planszowych.
Cyklady lub Kemet - gry strategiczne z bardzo silnym elementem bitewnym (silniejszy w Kemecie).
Deadzone - fajny skirmish figurkowy, rozgrywka na macie pomiędzy plastikowymi modelami budynków i/lub przeszkód terenowych. W pudle startowym masz wszystko aby zagrać i dwie frakcje do wyboru. Dodatkowe frakcje dokupowane oddzielnie.
Last Night on Earth - zombie i bohaterowie z nimi walczący (policjant, uczniowie szkoły, pielęgniarka etc.). Klimat amerykańskich horrorów klasy B z lat 80-tych ubiegłego wieku.
felis
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2016, 05:45

Re: Gra z figurkami

Post autor: felis »

Z tymi statkami chodziło mi żeby gra nie skupiała się na figurkach jak z x-winga :) Mogę przeżyć parę figurek statków lub innych pojazdów :P

Blood Rage wygląda interesująco, na pewno rozważę.
Deadzone też całkiem nieźle wygląda. Przypomina trochę infinity. Pytanie tylko jak z popularnością?
Posiadłość szaleństwa- zainteresowała mnie druga edycja ale nie do dostania gdziekolwiek
Co do gier o stylistyce anime to nie bardzo do mnie przemawiają więc odpuszczę na pewno Arcadia Quest itp.

A jeszcze jakieś propozycje w klimatach s-f lub cyberpunkowych?
Ostatnio natknąłem się również na coś takiego jak Pandemia: Czas Cthulhu. Co prawda nie było jeszcze premiery ale może ktoś miał okazje być na jakimś pokazie, konwencie i podzieli się wrażeniami?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: misioooo »

felis pisze:Ostatnio natknąłem się również na coś takiego jak Pandemia: Czas Cthulhu. Co prawda nie było jeszcze premiery ale może ktoś miał okazje być na jakimś pokazie, konwencie i podzieli się wrażeniami?
Grałem. Mi się mocno podoba. Zwykłej Pandemi nie lubię. Ale figurki w tej grze to bajer. Mogłoby ich nie być. Nie poruszasz nimi etc. Po prostu są zamiast kosteczek czy zetonow.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: c08mk »

XCOM, gra w trybie rzeczywistym wspomagana appką.
felis
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2016, 05:45

Re: Gra z figurkami

Post autor: felis »

Przeszukałem internet odnośnie "Scythe" i pytanie, czy można to gdzieś dostać?
Póki co Blood rage najbardziej przypadł mi pod względem wykonania i samej koncepcji gry.
Deadzone o ile wygląda ciekawie to odpada bo nie mam czasu (ani chęci :P) sklejać figurek.
X-Com jest spoko ale wystarczająco wymęczyłem wersję na PC ;)

Spodobała mi się ostatnio zapowiedź "New Angeles" ale niestety gra jest dla min. 4 graczy. Ale może ktoś zna coś w podobnych klimatach SF/Cyberpunk gdzie są figurki? Trafiłem tylko na jakiś projekt z kickstartera o nazwie Human Interface ale raz że ciężko u nas z dostępnością takich produktów a dwa że trzeba sklejać figurki. A zapewne cena też nie mała.

Edit: Idealne by było coś w stylu Blood Rage jeśli chodzi o wykonanie ale w klimacie sf.
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: dicer »

Jeśli to mają być rozgrywki tylko 2-osobowe, to polecam Space Hulka.
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: McAron »

W Space Hulk'u trzeba figurki posklejać a to autorowi wątku nie odpowiada.

Może Level 7: Omega Protocol? To tylko propozycja bo sam nie miałem jeszcze okazji zagrać.
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: dicer »

McAron pisze:W Space Hulk'u trzeba figurki posklejać a to autorowi wątku nie odpowiada.
Niekoniecznie.
Można posklejać, ale są tak skonstruowane, że można je również poskładać "na wcisk".
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: bukimi »

felis pisze:
Edit: Idealne by było coś w stylu Blood Rage jeśli chodzi o wykonanie ale w klimacie sf.
Musisz więc kupić Blood Rage i zastąpić figurki postaciami z Gwiezdnych Wojen i/lub Star Treka :D
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: Błysk »

felis pisze:Z tymi statkami chodziło mi żeby gra nie skupiała się na figurkach jak z x-winga :) Mogę przeżyć parę figurek statków lub innych pojazdów :P

B
Deadzone też całkiem nieźle wygląda. Przypomina trochę infinity. Pytanie tylko jak z popularnością?
Słabo. W Polsce scena praktycznie nie istnieje.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Gra z figurkami

Post autor: Planszman »

SZACHY!
Są figurki, plansza, czego chcieć więcej :?:
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Gra z figurkami

Post autor: Pan QnshT »

Claustrophobia na 2 graczy...
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
ODPOWIEDZ