Horror Arkham vs Eldrich

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Peterus
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2016, 11:32
Has thanked: 1 time

Horror Arkham vs Eldrich

Post autor: Peterus »

Chciałem zakupić jedną z gier kooperacyjnych w klimacie horroru. Byłem generalnie nastawiony na Horror w Arkham, jednak po rozmowie ze sprzedawcą naszły mnie wątpliwości.
Czy to prawda że Eldrich Horror jest nowszy i trochę lepszy pod względem mechaniki, z mniejszą ilością błędów w tłumaczeniu i nieścisłości zasad?
Chciałem Arkham, gdyż akcja jest bardziej skoncentrowana w jednym miejscu. Eldrich to taki bardziej Indiana Jones, lata się po całym świecie i robimy akcje w różnych dziwnych miejscach. No ale skoro mam się męczyć z błędami w grze i mechanice to może lepiej wziąć Eldricha?
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Horror Arkham vs Eldrich

Post autor: WolekMKB »

Arkham błędów jako tako nie ma,ale dużo zasad (strasznie rozbudowana-o dodatkach już lepiej nie mówić), które mogą stwarzać problemy z interpretacją lub stawać w sprzeczności, no i z ich zapamiętaniem...na Twoim miejscu brałbym Eldritch...jest jest płynniejsza, łatwiejsza w zasadach i mechanice...natomiast klimatem nie odbiega od Arkham, a że zabawa jest na całym świecie a nie tylko w jednym mieście, to jakoś nie wpływa to na grę...poza tym dodatki lekko rozbudowują grę...i płynni się w nie wchodzi..w Arkham po rozłożeniu na stole z Koszmarem z Dunwhich już na dzień doby miałem -2 do poczytalności...ogrom może przytłoczyć.
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Horror Arkham vs Eldrich

Post autor: Hazegiant »

Niedawno miałem taki sam dylemat. Po obejrzeniu kilku recenzji i gameplayów, oraz opinii graczy -> wybrałem Edritch Horror i jesteśmy ze znajomymi zadowoleni :)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Horror Arkham vs Eldrich

Post autor: anonim »

Jeśli chodzi o błędy w tłumaczeniu to podstawka Arkham miała dodruk i nawet jak jakieś błędy były to zapewne zostały naprawione. Skoro na nowo została wydana podstawka to jest spore prawdopodobieństwo że tak samo zostaną wydane dodatki.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Horror Arkham vs Eldrich

Post autor: Helga »

Mam obie - poleciłabym EH mimo wszystko. Wiem, że po AH jeszcze kiedyś sięgnę, ale właśnie... kiedyś. Mam perspektywę grania w nią 5-6h, nie wszyscy znajomi takie coś lubią, poza tym jest MASA zasad do spamiętania.

Po EH sięgam częściej, jest krótsza, bardziej spójna moim zdaniem, a klimatem wcale nie grzeszy, także jednak Eldritch moim zdaniem.
ODPOWIEDZ