zombie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

zombie

Post autor: marcindlubacz »

szukam gry w klimatach zombie dobrze skalująca się na 2 graczy coś innego niż portalowe zombiaki i tańszego niż zombicide i coś innego niż zombie terror znajdę coś takiego czy raczej nie?
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: zombie

Post autor: Rafalm »

Jeśli ogarniasz choć trochę angielski, to polecam Last Night on Earth. Można grać od 2 do 6 osób, klimat amerykańskich horrorów klasy B aż się wylewa i do tego super wykonanie, bijące nawet na głowę jakość FFG. Dla mnie to najfajniejsza gra w klimatach zombie, nie za ciężkie ameri z dużą dawką klimatu (masz nawet w pudle CD z dedykowaną ścieżką dźwiękową. Nie każdemu ona leży, ale ile gier ma taki bajer???).

Tyle,że jak wspomniałem, potrzebny chociaż podstawowy angielski z uwagi na treści na kartach.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: zombie

Post autor: misioooo »

marcindlubacz pisze:szukam gry w klimatach zombie dobrze skalująca się na 2 graczy coś innego niż portalowe zombiaki i tańszego niż zombicide i coś innego niż zombie terror znajdę coś takiego czy raczej nie?
Może atak zombie?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: zombie

Post autor: Yavi »

Wspomniane Last Night on Earth lub ewentualnie Atak zombie :P
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: zombie

Post autor: Wontzki »

filip.reczek pisze:Podbijam pytanie, może ktoś jeszcze coś polecić?
Jeżeli masz gruby portfel i znasz angielski to myślę że gra planszowa Walking Dead - ostatni hit kickstartera, będzie czymś czego szukasz. Ostatnia chwila na Late Pledge. Moja dziewczyna zadała parę pytań dla producenta w wywiadzie i gra zapowiada się niesamowicie. Gdybym miał 500 zł to bym na pewno kupił, ale nie mam :D
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: zombie

Post autor: Swawolny_Pionek »

Zombie Terror z Galakty?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: zombie

Post autor: Pan QnshT »

Zombies!!!
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 2546 times

Re: zombie

Post autor: Gizmoo »

Last Night on Earth kosztuje przecież prawie tyle samo co Zombicide. :)

Ja uważam, że lepiej zainwestować trochę grosiwa i zakupić Zombiecide'a, bo:

1) Jest bardzo sprawny mechanicznie.
2) Jest bardzo tematyczny (zarówno Sezony 1-3 jak i Black Plague).
3) Bardzo dobrze się skaluje na każdą ilość graczy i całkiem nieźle gra się solo.
4) To świetnie wykonana gra (figurki i plansza)
5) W sieci dostępna jest niezła baza scenariuszy = Na pewno ich nie zabraknie.

Reasumując - polecam Zombicide'a, szczególnie, że używany egzemplarz Sezonu 1 można dostać na forum w okolicach 230-250 zł, a TCM jeszcze taniej.
ODPOWIEDZ