Gra dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
veritas
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2016, 05:13

Gra dla 2 osób

Post autor: veritas »

Hej :) Jako że to mój pierwszy post na forum tak więc cześć wszystkim :)Poszukuje porady jaką grę kupić dla 2 osób. Głównie do pogrania z dziewczyną lub kumplem.Interesują nas gry z modułową planszą i figurkami. Coś ala Descent lub Imperial Assault.
Co do głównych kryteriów to ważne by

*Były figurki i gra przynajmniej miała jedną figurkę kobiety :D
*By była modułowa plansza jak z Descenta choć w ostateczności może być też plansza 3D
*Klimat science-fiction, space opera, ogólnie futurystyczny choć mogę też być modernistyczne. Byle nie klasyczne fantasy bo już wystarczy Descent. Dziewczyna także lubi klimat (alternatywnej) drugiej wojny światowej lub podobne. Bardzo jej się spodobał Tannhauser i Dust Tactics od FFG ale z tego co widziałem nigdzie już tego nie można dostać.
*Dostępna w polsce
*Nie była na podstawie gry komputerowej czyli doom, gears of war, xcom odpada
*Cena nie zabijała ;)

Znalazłem sporo ciekawych gier na kickstarterze jak Sedition Wars, Deadzone, Shadows over Brimstone jednak obawiam się że cena odstraszy plus trudno to dostać w polsce. Fajnie jakby była to gra która ma dużo figurek. Rozważam też Imperial Assault ale wpierw wole się rozeznać nad czymś co nie jest w uniwersum gwiezdnych wojen bo już posiadam x-winga. Jestem zaznajomiony z grami od FFG ale jeśli chodzi o innych wydawców to nie bardzo się orientuje. Gra nie musi być już dostępna bo zakupy planuje najwcześniej za miesiąc lub dwa ale wole się zorientować za wczasu :)
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: Toomek »

Może reaktywowany Dust Tactics? Była akcja na wspieram.to, ale można figurki zanabyć już w retailu. Z tym, że to chyba jednak bardziej bitewniak (albo bitewniak na planszy), niż planszówka...
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: c08mk »

Język angielski? Jak tak to Firefly The Game. Są figurki statków, nie ma figurek postaci. Są bohaterki i bohaterowie. Space opera. Masywna plansza (bez modułów).
veritas
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2016, 05:13

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: veritas »

Toomek pisze:Może reaktywowany Dust Tactics? Była akcja na wspieram.to, ale można figurki zanabyć już w retailu. Z tym, że to chyba jednak bardziej bitewniak (albo bitewniak na planszy), niż planszówka...
Widziałem ale biorąc pod uwagę cene startera i fakt że aby zagrać potrzeba dwóch to odpuściłem. I z tego co wiem to faktycznie bardziej bitewniak teraz.
c08mk pisze:Język angielski? Jak tak to Firefly The Game. Są figurki statków, nie ma figurek postaci. Są bohaterki i bohaterowie. Space opera. Masywna plansza (bez modułów).
Język nie stanowi problemu aczkolwiek myślałem raczej nad czymś innym niż bitwy kosmiczne bo od tego mamy x-winga :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: c08mk »

veritas pisze:Język nie stanowi problemu aczkolwiek myślałem raczej nad czymś innym niż bitwy kosmiczne bo od tego mamy x-winga :)
W Firefly nie ma bitew kosmicznych. No może jak się dołoży dodatek Pirates and Bounty Hunters to wtedy można od czasu do czasu zrobić abordaż : )
Firefly to jest bardziej przygodówka typu "pick up and deliver". Znajdujesz pracę/zadanie, ładujesz towar i lecisz na drugi koniec Verse. Oczywiście dobrze jeżeli nic się po drodze nie wydarzy : )
Polecam najpierw obejrzeć serial Firefly oraz film kończący serię. W sumie chyba tylko 14 odcinków (niestety).
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: Rafalm »

Proponuję przyjrzeć się nadchodzącej 2-giej edycji Posiadłości Szaleństwa. Jedynie klimat nie pasuje do wymagań (horroru osadzony w latach 20-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych). Poza tym są figurki (w tym kilku kobiet), modułowa plansza, super klimat i sporo fajnej zabawy. Piszę to jako posiadacz 1 edycji, która jest już ciężko dostępna, drugiej jeszcze nie widziałem, ale zbiera pochlebne recenzje. A skoro już jesteśmy w klimatach horroru to dorzucę jeszcze Last Night on Earth, też spełnia postawione warunki, tyle, że dostępne w wersji angielskiej.
ODPOWIEDZ