Przygodówka / dungeon crawler / coop fantasy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
evel
Posty: 29
Rejestracja: 23 mar 2016, 16:08

Przygodówka / dungeon crawler / coop fantasy

Post autor: evel »

Hej,

chciałabym kupić grę przygodową, bo takiej jeszcze nie mam. Podchodzę do tematu dośc swobodnie, po prostu w grze ma się czuć przygodę.
Myślałam nad Shadows over Camelot, bo pasowałby nam temat, ale niestety działa od 3 osób.

Cele:
1. MUSI działać na 2 osoby, chętnie do 5.
2. Tematyka fantasy, szeroko rozumiana, od magicznych myszy po Cthulhu. Wspomniany Krol Artur też się łapie.
3. Zasady w miarę proste, ale jesli coop, to nie taki, w który się za każdym razem wygrywa.
4. Ładna wizualnie, figurki mile widziane :)
5. Czas gry ok. 2h max.
Skellig
Posty: 123
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:16
Has thanked: 3 times

Re: Przygodówka / dungeon crawler / coop fantasy

Post autor: Skellig »

Runebound 3ed.?
Eldritch Horror?
Claustrophobia?
Descent?

Większość wymagań spełniają ;)
Eldritch i Descent to nieco większe gry, raczej dłuższe niż 2h.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Przygodówka / dungeon crawler / coop fantasy

Post autor: misioooo »

Albions Legacy. Król Artur, przygoda pełną parą. Modularna plansza. Od 1 osoby działa.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Przygodówka / dungeon crawler / coop fantasy

Post autor: bukimi »

Jeśli magiczne myszy to koniecznie "Magia i myszy" 8)

Podobno dość proste, bo targetem jest granie rodzinne, także z młodszymi graczami. Nie jest też zbyt mrocznie.
Co do poziomu trudności to podobno jest OK - nie wygra się za pierwszym razem ale nie ma też frustracji dziesiątej porażki jak zdarza się np. przy Robinsonie.

PS. Piszę "podobno", bo niestety nie miałem okazji zagrać, ale bardzo przymierzałem się do zakupu, swego czasu obejrzawszy mnóstwo recenzji, gameplayów i czytając dziesiątki stron na różnych forach.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
ODPOWIEDZ