Gra dla fana Harrego Pottera

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: Yavi »

W planszówki z uniwersum Pottera nie grałem (za dużo też o nich nie słyszałem, co pewnie znaczy, że nie są najwyższych lotów), ale z podobnych magicznych klimatów możesz rzucić okiem na Wybuchową mieszankę czy kooperacyjną Wielką księgę szaleństwa (grałem raz, średnio podeszła, ale nie przepadam za kooperacjami). W smoczo-młodzieńczych klimatach jest też Smoczy wyścig, chociaż do weselszej zabawy potrzeba 3+ osób.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 21:15 przez Yavi, łącznie zmieniany 2 razy.
madiza333
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:43

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: madiza333 »

Też polecam Wybuchową Mieszankę :) Przyjemna gra dla całej rodziny, a mojemu 11letniemu bratu, również fanowi Harrego bardzo się podoba. Są kulki, jest kolorowo, robimy eliksiry. A pomaga nam profesor Albłędus Dumblendor :) także nawet niewielkie nawiązanie do Harrego jest :)
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: sztefyn »

Czary-Mary (Abraca-What???) Od wydawnictwa Cube, to gra o rzucaniu czarów na innych graczy.
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 969
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 349 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: Apos »

Również mogę polecić Wybuchową mieszankę i potwierdzam co poprzednicy piszą o tym tytule. Innym tytułem w tematyce magii oraz eliksirów to Alchemicy, gdzie przy użyciu aplikacji na telefonie będziemy mieszać składniki niczym na zajęciach profesora Snape'a. Jedna uwaga, Alchemicy to złożony tytuł i może okazać się za trudny dla młodego czarodzieja.


A jeżeli musi być to gra z uniwersum Harrego Pottera to zamiast planszówki proponuję komputerowe z serii o Lego:
- http://store.steampowered.com/app/21130/
- http://store.steampowered.com/app/204120/

Sprawdzone i wysoko oceniane tytuły. Inne gry o młodym czarodzieju są niestety kiepskie (planszowe i komputerowe).
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 457
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: Zaan84 »

+1 Wybuchowa MIeszanka.
Jeżeli lubi czarodziejów to może powoli pokazać mu coś odrobinę poważniejszego typu Ashes albo Mage Wars Academy. W końcu 10 lat to już nie takie małe dziecko i mógłby ogarnąć te gry.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: rattkin »

Big Book of Madness wygląda jak żywcem wyciągnięta z Harry'ego Pottera.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: TV3 »

Ano, Wielka Księga Szaleństwa ma pokrewny klimat. Jednak czy dziesięciolatek wyciśnie z tej gry to, co do wyciśnięcia jest?
Jest to kooperacja, zatem wespół można (trzeba w zasadzie) działać - i to może stanowić "+". Pytanie tylko, czy grać będzie z kimś dorosłym, czy z innymi 10-latkami.
Jeśli pierwsze - dorosły współgracz musi chcieć ogarnąć grę (nie jest jakoś wybitnie skomplikowana, no ale warcaby to nie są).
Jeśli drugie - lepiej chyba coś prostszego kupić.
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: Wontzki »

sztefyn pisze:Czary-Mary (Abraca-What???) Od wydawnictwa Cube, to gra o rzucaniu czarów na innych graczy.
Zdecydowanie Czary Mary zwłaszcza, jak już wcześniej pisałem, dla dzieci (sprawdź recenzję), świetna zabawa. Moja dziewczyna dodatkowo układa do każdego czaru rymowankę w stylu „Ślina żaby, koci krok, mam gdzieś tutaj sowi wzrok” :)
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: kmd7 »

Ładnych kilka lat temu (chyba nawet dziesięć) kupiłem i sporo grałem z synem w karciankę Harry Potter TCG. Była w wersji angielskiej, ale do opanowania. Dużo informacji o niej jest tutaj: http://tcg-harry-potter.republika.pl, a na forum wspomniano w tym wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=29502. Bardzo fajne, klimatyczne grafiki, a mechanicznie coś podobnego do MTG. Nie wiem, czy jest jeszcze do dostania gdziekolwiek, może z drugiej ręki albo Allegro?
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: romeck »

Dajecie się wkręcać.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: kmd7 »

W sensie, że taki zakup zmusza do kolekcjonowania i kupowania kolejnych kart? Na mnie to nie działa, MTG nigdy mnie nie wciągnął, a H.P. kupiłem (zestaw startowy) na allegro na fali potteromanii. I kilka(naście) miłych wieczorów z synem spędziłem przy tej grze.
Natomiast planszówki - owszem, dałem się wkręcić dawno temu. Ale dosyć offtopu :D.
Edit: A, o to chodzi. Cóż, nie zajarzyłem, najwyżej nabiję sobie posty :D.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2016, 22:10 przez kmd7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla fana Harrego Pottera

Post autor: romeck »

Dajecie się wkręcać spamerowi.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
ODPOWIEDZ