Cyberpunk na planszy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Cyberpunk na planszy

Post autor: Toomek »

Hej,

podczas gry w ostatniego Deus Exactly nasza mnie ochota na planszówkę w klimacie szeroko pojętego cyberpunku - czyli fajnie byłoby jakby były wszczepy, hackowanie, wielkie korporacje, narkotyki, androida i obraz świata szary niczym polskie blokowisko. Zależy mi na na analnym klimacie - zdefiniujmy to jako wypadkową związku mechaniki z tematyką i kanoniczną dla cyberpunku oprawą graficzną. Zrobiłem drobny research w internecie anglojęzycznych i generalnie ciekawych pozycji z tego nurtu wielu nie ma...

Co mnie na pewno nie interesuje:
- Android: Netrunner - nie znajdębowy do tego casualowych graczy
- Android: Mainframe - za suche
- "klasyczny" Android - pierwszy na liście zakupowe... ale chybardzo do tej kobyły nie znajdę graczy...

Chętnie poznam Wasze propozycje! :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Cyberpunk na planszy

Post autor: schizofretka »

Human Interface: Nakamura Tower. Planszówkowy skirmish modelarski, figurki i grafiki (w każdym razie część) nieziemskie. Jak gameplay nie powiem, bo muszę na rentę pójść, by to pomalować - z samej instrukcji zacieram ręce, ale bez zagrania trudno mi się wypowiedzieć. Stylistyka bardziej późnego cyberpunka, ale nie tak bardzo ćwierć-erotyczna jak Infinity ;) Które, jeśli rozważasz gry figurkowe, jest skąd innąd zdecydowanie warte polecenia.

Gra wyprudokowana, czeka w polskich magazynach aż ostatni wspieracze dostaną kopie, co powinno być jakoś zaraz (ja mam już dobry miesiąc).
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Cyberpunk na planszy

Post autor: Toomek »

Hmmm, nawet się nad tym tytułem zastanawiałem jak wisiał na KS... i już nie pamiętam co mnie odrzuciło :D. Figurki dają radę bez malowania? Nie mam kompletnie zacięcia w tym kierunku :D.

"Czyste" bitewniaki odrzucam. Niedoścignionym ideałem, który szukam byłby trochę mniej hermetyczny Android - ale w zasadzie jakikolwiek cyberpunk będzie OK ;).
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Cyberpunk na planszy

Post autor: agulanka »

Może shadowrun: crossfire?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Cyberpunk na planszy

Post autor: Zet »

Jestem fanem cyberpunka i też kiedyś szukałem gry idealnej w tej konwencji. Androida miałem, ale właśnie z uwagi na ciężar i zbieranie kurzu sprzedałem go w końcu. Póki co szukam dalej, czasem przeglądając tę listę:
https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... /cyberpunk
porządkując przeważnie wg rankingu.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Cyberpunk na planszy

Post autor: Toomek »

agulanka pisze:Może shadowrun: crossfire?
O! Wygląda ciekawie - trafia na radar. Nie jest zbyt suche?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cyberpunk na planszy

Post autor: misioooo »

Toomek pisze:
agulanka pisze:Może shadowrun: crossfire?
O! Wygląda ciekawie - trafia na radar. Nie jest zbyt suche?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Ponoć nie. Dodatkowo tworzysz sobie postać i ją rozwijasz między "misjami" co wiąże ciebie z bohaterem. Oczywiście jak ktoś podejdzie do tego olewając fluf to będzie kolejna gra w kupowanie i zagrywanie jakiejś karty...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Cyberpunk na planszy

Post autor: agulanka »

Toomek pisze:
agulanka pisze:Może shadowrun: crossfire?
O! Wygląda ciekawie - trafia na radar. Nie jest zbyt suche?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem - nie. Gra jest wymagająca, są różne scenariusze o różnych poziomach trudności. Jedyna karcianka, która dołączyła do mojej kolekcji:)
Zanim zdecydujesz się na zakup, oglądnij gameplay. Ja gorąco grę polecam, ale wiem, że zdania są podzielone:)
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Cyberpunk na planszy

Post autor: Toomek »

Na razie zdecydowałem się jednak na Androida, bo jednak najbardziej jest to cyberpunk. Shadowrun wchodzi na radar. Dzięki!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Cyberpunk na planszy

Post autor: Gromb »

A czy przypadkiem Gamedec nie wpisuje się w świat cyberpunka. W dodatku jest cała seria książek opisująca to uniwersum.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ