Podbój prawdziwego świata

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Podbój prawdziwego świata

Post autor: mmag »

Szukam gry typu area control, toczącej się na na planszy odzwierciedlającej rzeczywistą mapę świata - najlepiej całego. Więc odpadają wszelkie szoguny czy kemety;) Mile widziana by była opcja rozwoju swojego państwa/cywilizacji. Więc na dobrą sprawę może też to być gra cywilizacyjna z podbojami i walką o terytoria. Co do ilości graczy, to nie ma to wielkiego znaczenia, równie często gram na 3-5 osób, co na 6-8... Czas gry max do 3h. Język polski preferowany, ale nie będący warunkiem koniecznym.

Mam nadzieję, że ktoś coś takiego już wyprodukował;)

PS. A jakby jeszcze to "coś" było ładnie wydane, czy wręcz z figurami to by była rewelacja zupełna:D

PS2. Może w celu lepszego zobrazowania gry, która mi się marzy - myślę o czymś w rodzaju planszowej wersji Europy Unniversalis, choć może niekoniecznie tak złożonej i z mniejszym naciskiem na ekonomię
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2016, 16:55 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: Planszman »

Ryzyko
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: mmag »

Planszman pisze:Ryzyko
Dzięki, ale mimo wszystko przydałoby się coś ambitniejszego i nie opierającego się niemal w całości na szczęściu:) Celowałbym raczej w gry powiedzmy... Średnio zaawansowane w kwestii złożoności zasad.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: detrytusek »

a po prostu zimna wojna?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: rastula »

colonialism
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: mmag »

Zimna wojna odpada przez to, że jest tylko i wyłącznie dla 2 osób. Colonialism będę musiał obczaić, na pierwszy rzut oka może być ciekawe...Choć chyba niedostępne w Polsce...

Jak coś, komuś jeszcze się skojarzy to będę wdzięczny:)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: misioooo »

Quartermaster General może?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: Rafalm »

Może Mare Nostrum: Imperia. Wprawdzie nie jest to cały świat, ale można powiedzieć, że cały świat starożytny basenu Morza Śródziemnego. Mapa wygląda jak żywcem wyjęta z Europy Universalis.

Gra kilka dni temu dotarła do Polski, powinna być w sklepach.... "by the end of a week"* :roll: :lol:

*Dla nie śledzących wątku gry oraz tych, co stracili humor na takich żartach - obecnie dostarczana jest edycja dla wspierających na KS, ale gra na jesieni powinna być do zdobycia w sprzedaży detalicznej.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: mmag »

Mare Nostrum: Imperia - wygląda całkiem zacnie, choć jednak będę szukał gry "okołoświatowej", tym bardziej, że w chwili obecnej można już zapomnieć o wszelkich dodatkach z KS...

Quartermaster General - wygląda ciekawie, będę musiał bliżej się zapoznać z tą grą ;)
veetee
Posty: 139
Rejestracja: 28 maja 2015, 21:33

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: veetee »

Może Struggle of Empires? Jest prawie cały świat, z wyjątkami, są sojusze, jest niezła nawalanka, z małym (ale istotnym) naciskiem na ekonomię. Gra od 2-7 osób Martina Wallace'a.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: Zet »

Struggle of Empires polecam także, ale poza tym mapę całego świata ma Imperial 2030, tylko nie wiem, czy spełni inne kryteria. Niestety nie grałem, bo nie lubię podstawowego Imperiala :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: Andy »

misioooo pisze:Quartermaster General może?
Może? Zdecydowanie! :)
mmag pisze:Język polski preferowany
Przetłumaczyłem instrukcje i teksty z kart (w formie wkładek), wszystko do pobrania z BGG. Niedługo uzupełnię o instrukcję do Alternate Histories i karty z tego dodatku.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: mmag »

Dzięki za wszystkie propozycje!:) kilka pozycji wydaje się być faktycznie szczególnie warte zapoznania, zwłaszcza Inperial oraz Quartermaster General. Choć to też jeszcze nie do końca to, czego szukałem. Cóż, chyba będę musiał wymyślić coś własnego skoro jest taka luka na rynku:D
Baca11
Posty: 21
Rejestracja: 01 maja 2014, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: Baca11 »

Witam moze axis & allies 1941? - ale tam tylko wojna. No i czas gry nie wiem czy się uda w 3godz.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: michalldz90 »

Bierz Imperial 2030, na pewno ci sie spodoba. Niedługo wychodzi wersja PL (aczkolwiek gra jest całkowicie niezależna językowo) od Egmontu.

Here I Stand było by też dobre, ale to gra mocno zaawansowana i niestety trudno dostępna...
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: mmag »

michalldz90 pisze:Bierz Imperial 2030, na pewno ci sie spodoba. Niedługo wychodzi wersja PL (aczkolwiek gra jest całkowicie niezależna językowo) od Egmontu.

Here I Stand było by też dobre, ale to gra mocno zaawansowana i niestety trudno dostępna...
No właśnie chyba się skuszę na tego imperiala, wygląda na faktycznie ciekawą grę a i myślę, że dobrze powinien się przyjąć u mnie w grupie;) Swoją drogą czy któryś z posiadaczy tej gry może wypowiedzieć się o jakości komponentów? Obawy wzbudzają we mnie zwłaszcza te bankonoty. Wspomnienia bibułek z Eurobiznesu wciąż mnie prześladują, pomimo upływu lat :D

Najbliższe temu co faktycznie szukałem i na co miałem ochotę wydaje się być Struggle of Empires, niestety czas gry który ponoć mocno przekracza 3h eliminuje go... A szkoda
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: krzyss »

Kiedy wersja PL ma się pojawić?
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Podbój prawdziwego świata

Post autor: michalldz90 »

mmag pisze:
michalldz90 pisze:Bierz Imperial 2030, na pewno ci sie spodoba. Niedługo wychodzi wersja PL (aczkolwiek gra jest całkowicie niezależna językowo) od Egmontu.

Here I Stand było by też dobre, ale to gra mocno zaawansowana i niestety trudno dostępna...
No właśnie chyba się skuszę na tego imperiala, wygląda na faktycznie ciekawą grę a i myślę, że dobrze powinien się przyjąć u mnie w grupie;) Swoją drogą czy któryś z posiadaczy tej gry może wypowiedzieć się o jakości komponentów? Obawy wzbudzają we mnie zwłaszcza te bankonoty. Wspomnienia bibułek z Eurobiznesu wciąż mnie prześladują, pomimo upływu lat :D

Najbliższe temu co faktycznie szukałem i na co miałem ochotę wydaje się być Struggle of Empires, niestety czas gry który ponoć mocno przekracza 3h eliminuje go... A szkoda
to musisz sie przygotowac na to ze Imperial tez lubi potrwać 3h w poczatkowych partiach.
ODPOWIEDZ