jaka karcianka do gry z rodzicami w podeszłym wieku

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

jaka karcianka do gry z rodzicami w podeszłym wieku

Post autor: Salah Ad-Din »

jak w temacie. Fajnie się gra w rodzinnym gronie, chcę przekonać moich rodziców do gier innych niż znany Tysiąc, Remik. Zacząłem od prostego Dixita i nawet mały sukces osiągnąłem.
Mam zamiar kupić coś bardziej regrywalnego i klimatycznego. Co polecacie ?
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: jaka karcianka do gry z rodzicami w podeszłym wieku

Post autor: Helga »

Klimatyczne może to nie jest, ale ja zaczęłam z osobami 60+ od Carcassonne, a potem dałam Ticket to Ride. Obie wyszły spoko, bo w sumie jakoś dużo zasad nie ma do zapamiętania. Cały czas przymierzam się, żeby zagrać z nimi w Kolejkę, bo te czasy pamiętają, może być ciekawie.

Sama z chęcią przygarnę kilka pomysłów.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: jaka karcianka do gry z rodzicami w podeszłym wieku

Post autor: kinioo »

Moze taka nie do końca arcianka, ale Tajniacy ??

U nas, przy grze z tesciową (która potrafi zepsuc/zniechecic każdą gre/gracza) Tajniacz sprawdyaj sie bardyo fajnie.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: jaka karcianka do gry z rodzicami w podeszłym wieku

Post autor: Salah Ad-Din »

Helga pisze:Klimatyczne może to nie jest, ale ja zaczęłam z osobami 60+ od Carcassonne, a potem dałam Ticket to Ride. Obie wyszły spoko, bo w sumie jakoś dużo zasad nie ma do zapamiętania. Cały czas przymierzam się, żeby zagrać z nimi w Kolejkę, bo te czasy pamiętają, może być ciekawie.

Sama z chęcią przygarnę kilka pomysłów.
hmm Carcassonne odpada to jednak zbyt proste i mnie się totalnie nie podoba :/ zobacz na moj podpis i ocenę :)

"Moze taka nie do końca arcianka, ale Tajniacy ??" też odpada, grałem ale to nie jest to
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: jaka karcianka do gry z rodzicami w podeszłym wieku

Post autor: Gizmoo »

Moi rodzice (65 i 60) nie przepadają za karciankami, ale...

Kotobirynt - bardzo tą grę lubi moja mama.
Łowcy Skarbów - moja ulubiona karcianka z draftem. Sprawdza się niemal w każdym towarzystwie.
Szeregowy Pingwin - przyzwoity filerek z draftem. Banalne zasady, ale trzeba sporo liczyć i kombinować.
Farmageddon- Bardzo dużo negatywnej interakcji, ale z odpowiednim podejściem - kupa śmiechu.

Do tego 7 Wonders, ale moi rodzice niestety nie zrozumieli systemu punktacji. Poddałem się po kilku próbach tłumaczenia zasad. Pomimo tego, uważam, że jest to doskonała gra i może Twoi rodzice będę mieli więcej cierpliwości.

Dotarły do mnie Wiertła, skały, minerały i również liczę na wspaniałą rozgrywkę, oraz czekam na Filary Ziemi Gra Karciana.

Jeżeli może być nie karcianka to polecam Wyspę Skye - obecnie ulubiona gra moich rodziców. Lubią jeszcze bardzo Stone Age, Kakao, Takenoko i tradycyjne Scrabble.
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 128
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 35 times
Been thanked: 13 times

Re: jaka karcianka do gry z rodzicami w podeszłym wieku

Post autor: floyd »

Moja mama (66):

7 cudów - Zdecydowanie ulubiona gra, może grać cały dzień (choć z zielonymi kartami ma problem).
Wsiąść do pociągu - Chyba stoi na drugim miejscu.
Fasolki - Tak na wesoło.
Splendor chociaż szybko chwycił to dosyć szybko się przejadł.
No i lubi kooperacje, bo nie musi się martwić o pamiętanie wszystkich zasad, tu chyba najbardziej podchodzi Pandemia.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: jaka karcianka do gry z rodzicami w podeszłym wieku

Post autor: Rafalm »

U mnie świetnie sprawdził się Splendor i Wsiąść do Pociągu.
ODPOWIEDZ