Szukam gry negocjacyjnej

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dezwior
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2016, 14:06

Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: dezwior »

...i nie trudnej ;)
Musi chodzić na 5 osób.
Mile widziany taki "monopol", ale z klasą ;) negocjacje, inwestowanie, zarabianie. Z dużą dawką gadania do tego.
Niestety ograniczeniem jest "ogranie" grupy, a raczej jego brak - w tym konkretnym składzie gramy w TTR (rózne plansze), Takenoko, tego typu lekkie sprawy :)

Pomóżcie - mam nadzieje, ze nie jestesmy skazani na Catan :mrgreen:
Myslalam nad Santiago, ale nie do końca przemawia do mnie temat i nie wiem czy santiagowe negocjacje to takie negocjacje, których szukam.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: Bardok »

Widzisz w jakim miejscu to dodałeś? Ja rozumiem, że nowa osoba w miarę na forum, ale jest wyraźny dział CO KUPIĆ.....
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
K.K.
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2013, 21:49

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: K.K. »

La Cosa Nostra. Dużo gadania, negocjowania i wzajemnego oszukiwania się
dezwior
Posty: 27
Rejestracja: 16 mar 2016, 14:06

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: dezwior »

Bardok pisze:Widzisz w jakim miejscu to dodałeś? Ja rozumiem, że nowa osoba w miarę na forum, ale jest wyraźny dział CO KUPIĆ.....
Miałam otwarte oba fora w zakładkach i bach, wpisałam nie tu, gdzie trzeba. Jestem całkiem świadoma, gdzie powinien się znaleźć ten post. Postaram się napisać do kogoś o pomoc w przeniesieniu ;)
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: crus221 »

Mogę polecić grę szeryf z Nottingham. Spełnia wszystkie wymogi :)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: ariser »

Zdecydowanie La Cosa Nostra bardziej mi się podoba niż Szeryf. Jedyną kwestią jest, że z uwagi na tematykę trzeba mieć odpowiednią ekipę. Niemniej chwilowo absolutny top 1 z negocjacyjnych gier u mnie na stole.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: Zet »

Chinatown. Ja miałem jej dosyć właśnie przez zbyt dużą ilość negocjacji.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: cezaras »

+1 dla Chinatown

Negocjacje to 90% gry :)
Podłoże ekonomiczne - takie jak chciałeś

A co najważniejsze - reguły do wytłumaczenia w 5 minut
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: genek »

article 27 - w sumie cała gra to jedne wielkie negocjacje
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: Dwntn »

dezwior pisze: Musi chodzić na 5 osób.
Mile widziany taki "monopol", ale z klasą ;) negocjacje, inwestowanie, zarabianie. Z dużą dawką gadania do tego.
Twilight Imperium

Z dodatkami chodzi nawet na 8 osób. Jest tam mnóstwo negocjacji, inwestowania (czy to w rozwój własnych jednostek,czy poprzez łapówki dla innych graczy aby coś dla nas zrobili w zamian :twisted: ). Jest sporo do roboty na planszy i można czasem nieźle się wzbogacić inwestując w agresywną taktykę "odwiedzania" sąsiada pod byle powodem ("moja babcia pochodziła z Lodor, wiec roszczeń sobie prawa do tej planety" itp.).

Ale przede wszystkim gra oferuje naprawdę sporo dobrej zabawy na długie godziny :D

Szczerze polecam! ;)

-K.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: bukimi »

Twilight Imperium dla osób nieogranych, które wyciągają póki co TTR i "tego typu lekkie sprawy"? :shock:
Czas gry 180-240 minut (wg BGG). "Ciężar" gry 4,21/5 stawia ją w czołówce najcięższych tytułów na BGG... :roll:
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: ariser »

TI na 5 osób? Nie ma problemu, każdy przecież uwielbia siedzieć nad jedną grą 8-10h. :D
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: elayeth »

Cosmic Encounter?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: Dwntn »

bukimi pisze:Twilight Imperium dla osób nieogranych, które wyciągają póki co TTR i "tego typu lekkie sprawy"? :shock:
Czas gry 180-240 minut (wg BGG). "Ciężar" gry 4,21/5 stawia ją w czołówce najcięższych tytułów na BGG... :roll:
Zasady do Twilight Imperium są wbrew pozorom dosyć proste. Gra sprawia wrażenie trudnej ze względu na ilość elementów i dodatkowych, opcjonalnych modułów, z których nie trzeba korzystać (choć warto, bo każda kolejna dodatkowa opcja dodaje jakiś smaczek i kolejną warstwę w rozgrywce).

Zasady laikowi można wyjaśnić w 10 minut, gdy gra jest już rozłożona na stole i bazując na tych podstawowych zasadach, gracz powinien sobie całkiem nieźle poradzić. Niejednokrotnie wprowadzaliśmy nowych, słabo ogranych w planszówkach graczy i w takich grach ktoś doświadczony po prostu pomagał mniej doświadczonemu graczowi, służąc radą etc.

Co do czasu rozgrywki. W naszej grupie 8h trwają tylko rozgrywki na 8 osób. Przy grze 4-5 graczy zamykamy się w 4-6h godzin, w zależności od predyspozycji graczy i sytuacji na planszy. Ogólny czas gry u ogranych graczy to ok. 40min/gracza.

- K.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: bukimi »

Cóż to jest 6 godzin przy planszy dla osób, które nie są zbyt ograne. Przy czym mogę chyba śmiało założyć, że wynik 6 godzin dla osób, które (choćby tylko niektórzy) znają zasady wiele mówi o grze...
Ale w sumie powiedzieliśmy już co trzeba o grze - jeśli autora nie zrazi "10 minut tłumaczenia", a następnie 6 godzin grania, to pewnie warto żeby spróbował.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: Chaaber »

Chyba Panic on Wallstreet jest tytułem dla Was, same negocjacje i kombinacje, do tego uciąga aż 11 osób. Dodatkowo teraz nowość od Lucrum Games, czyli Dead Drop może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto obejrzeć recenzje, bo mnóstwo dogadywania się w trakcie gry, a potem głosowania i to od nich zależą dalsze losy graczy.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: genek »

Dwntn pisze: Zasady laikowi można wyjaśnić w 10 minut.
Taa, chyba jakiś wenusjańskich minut, albo wyjaśnienie po łebkach. Poza tym gdzie tam są negocjacje? Mówisz o tej wymianie handlowej raz na kilka tur? Czy może okazjonalnym chwilowym pakcie o nieagresji?

Jeśli chodzi o panic on walstreet to fakt są tam negocjacje, ale są to po prostu negocjacje stawki za obstawienie rzutu koscią, cała gra polega na tym, że obstawiasz rzut kością i jest to ubrane w kupowanie akcji, więc jak komuś odpowiada taka rozgrywka to moze śmiało brać, ale wg mnie jest to jedna z najgorszych gier w jakei grałem.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: mmag »

Inna propozycja - Lifeboats. Zasady banalne, niezależna językowo, dosyć tania i w całości polegająca na negocjacjach i rozmowach z innymi graczami. Brak jednak w niej elementu ekonomicznego, o którym wspomniałeś.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: Zet »

mmag pisze:Inna propozycja - Lifeboats. Zasady banalne, niezależna językowo, dosyć tania i w całości polegająca na negocjacjach i rozmowach z innymi graczami. Brak jednak w niej elementu ekonomicznego, o którym wspomniałeś.
Gra kapitalna, ale słyszałem w internetach, że potrafi rozbijać małżeństwa ;)
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Szukam gry negocjacyjnej

Post autor: medicus »

Chaaber pisze:Dodatkowo teraz nowość od Lucrum Games, czyli Dead Drop może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto obejrzeć recenzje, bo mnóstwo dogadywania się w trakcie gry, a potem głosowania i to od nich zależą dalsze losy graczy.
Dzięki za rekomendację, chodzi o DEAD LAST, polski tytuł JAK WŚCIEKŁE PSY
gra inspirowana filmem Tarantino

Fragment okładki:
Obrazek

REcenzja i gameplay:
https://www.boardgamegeek.com/video/111 ... 0-die-baby

Gra jest błyskawiczna. Gracze eliminują się wzajemnie. Albo jesteś w większości albo odpadasz. 90 sek na dokonanie wyboru, przekonanie osób przy stole, że powinni głosować jak TY.
Finał każdej rundy to DYLEMAT WIĘŹNIA. Dzielimy się łupami, dwa gracze mają wybór:
zagrać PODZIAŁ
zagrać KRADZIEŻ
zagrać BIORĘ FORSĘ I W NOGI

Jeśli obaj zagrają PODZIAŁ dostają po 2 łupy po równo
jeśli jeden zagra PODZIAŁ, drugi KRADZIEŻ - wynik 0 do 4
jesli obaj zagrają KRADZIEŻ, wynik 0 - 0 a łupy dostają gracze, którzy wcześniej odpadli
wybór BIORĘ FORSĘ to zawsze 1 łup, bez względu na to co zagra przeciwnik.
ODPOWIEDZ