SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: Wincenty Jan »

Długo zastanawiałem się nad tytułem postu i ten chyba najbardziej odzwierciedla czego szukam :D
Jestem tytpowym euro graczem. Owszem, jestem "wszystkożerny" ale mając do wyboru Trajana, a Imperium Atakuje zdecydowanie wybiorę grę Felda. Tylko jakoś tak ostatnio zapałałem chęcią zagrania w coś bardziej przygodowego, czyli w gry z dużą dawką klimatu, pewną dozą losowości. Idealnym przykładem może być Robinson Trzewika ale co za dużo to niezdrowo. Szukam czegoś w zastępstwie Robinsona, czegoś pokroju Descenta ale jednak chciałbym trochę więcej pomyśleć przy planszy ,a nie tylko rzucać kośćmi, czegoś tyci tyci jak Talisman ale ze zdecydowanie większymi wyborami niż lewo/prawo. Z góry zaznaczam, że odpada klimat Cthulu. Najlepiej jakby gra miała tryb solo, na dobrym poziomie. Cena tak maksymalnie do 400zl. Mogą być figurki ale nie jest to coś co potrzebuje aby cieszyć się grą. To nie musi być wyjątkowo wymagająca pozycja, która wykręci mi umysł. Raczej coś co da mi pewne wybory połączone z losowości i przygodą. Uf... ależ namieszałem.
Nie śpieszy mi się z kupnem takiej gry, jednak szukam tytułu , który mnie urzeknie i będę mogl w taką pozycje zainwestować.
Koniec wykładu :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: Rocy7 »

Wincenty Jan pisze: Szukam czegoś w zastępstwie Robinsona, czegoś pokroju Descenta ale jednak chciałbym trochę więcej pomyśleć przy planszy ,a nie tylko rzucać kośćmi, czegoś tyci tyci jak Talisman ale ze zdecydowanie większymi wyborami niż lewo/prawo.
Level 7 Omega Protocol - oprocz trybu solo.

Mniej taktycznie ale ciezko Assault of Doomrock.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: akahoshi »

Gears of War zdecydowanie polecam.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: buhaj »

Zdecydowanie zgadzam się z postem wyżej
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: Wincenty Jan »

A This War of Mine?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: pattom »

Euro na sterydach ameri = Mage Knight.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1941 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: warlock »

No Mage Knight solo będzie śmigał jak marzenie. Ale szykuj wieczór na ogarnianie zasad :D Jako eurogracz-bratnia dusza popieram przedmówcę - jeśli jakaś przygodówka Ci się spodoba, to właśnie to.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: akahoshi »

Z MK to bym jednak uważał. Miałem kiedyś podobną "zachciewajkę" i kupiłem Mage Knight.
Po kilku zagraniach - sprzedałem. Zupełnie nie podeszła.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: Marx »

Krótko i na temat: Mistfall czyli euro-like przygodówka z trybem dla jednego gracza. Klimat wyczuwalny, potyczki są kapitalne, system walki za pomocą kart fantastyczny... a poprawione karty w drodze :D
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: misioooo »

Darkest Night. Fabuła się tworzy podczas każdej gry inna. Zwłaszcza z dodatkiem Tales of Old albo dodatkiem #1 dodającym questy. W grze masz bardzo mało akcji, na każdym kroku jesteś kopany, bardzo dużo zależy od kostek, ale... Trzeba mega optymalizować swoje akcje (pisałem, ze jest ich strasznie mało?) i szukać synergii pomiędzy bohaterami i ich skillami (bohaterów też się czasami uda rozwinąć troszkę).

Dla mnie klimat jest potężny w tym tytule i z każdej rozgrywki można by fajne opowiadanie napisać. Za kasę jak napisałeś dostaniesz podstawkę i oba dodatki, o których pisałem (poza nimi są jeszcze 2 dodające w zasadzie tylko nowych bohaterów). Ale to ameri - kostki się turlają na każdym kroku, ty masz niewielki wpływ na nie (ale jakiś masz - i to właśnie jest klucz - jak wykorzystać najlepiej posiadane umiejętności, zdolności czy przedmioty).

Wg mnie to gra stworzona do grania solo. Na więcej graczy się dłuży trochę i często brak optymalizacji i zgrania drużyny skazuje bohaterów na śmierć ;)

I jeszcze masz Leaving Earth :) Euro jak nic. Niby mega suche, ale mechanika tak się łączy z tematyką, że gra posiada przeogromny klimat. Choć tutaj losowości jest mało (głównie przy setupie i fruwaniu kosmonautami na dalsze planety czy księżyce).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: Patyk »

Możesz czekać na Gloomhaven, ale tam chyba nie będzie kostek

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: akahoshi »

Marx pisze:Krótko i na temat: Mistfall czyli euro-like przygodówka z trybem dla jednego gracza. Klimat wyczuwalny, potyczki są kapitalne, system walki za pomocą kart fantastyczny... a poprawione karty w drodze :D
O tym też pomyślałem, ale mnie uprzedziłeś. :)
misioooo pisze:Darkest Night.
Wygląda zacnie.
W przyszłym roku ma się ukazać II edycja. Może któreś z naszych wydawnictw się zainteresuje tym tytułem?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: Wincenty Jan »

Marx pisze:Krótko i na temat: Mistfall czyli euro-like przygodówka z trybem dla jednego gracza. Klimat wyczuwalny, potyczki są kapitalne, system walki za pomocą kart fantastyczny... a poprawione karty w drodze :D
W Mistfalla grałem dwa razy. Byłem bardzo bliski wsparcia tej gry. Grafiki przyciągnęły moje oko, mechanika faktycznie pachniała euro. Zagrałem dwa razy i nikt mnie już nie zaciągnie do tej gry. Bardzo duży zawód.

Mage Knight ... już kiedyś o tym myślałem. Tylko czy można jeszcze w sklepach gdzieś dostać czy tylko używki? Jest szansa, że będzie dodruk czy gra faktycznie została wygaszona?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: akahoshi »

Wincenty Jan pisze:Mage Knight ... już kiedyś o tym myślałem. Tylko czy można jeszcze w sklepach gdzieś dostać czy tylko używki? Jest szansa, że będzie dodruk czy gra faktycznie została wygaszona?
Dodruku nie będzie. Tylko używki, lub nówki w języku angielskim.
Jednak radzę sprawdzić przed zakupem.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: Gromb »

Darkest night jest niesamowity. Z dodatkami nabiera kopa. II edycja wprowadzi figurki. Mają być jakieś Update paki dla posiadaczy obecnego wydania. Hm...zobaczymy. Misioooo, jak zwykle ładnie podsumował ten tytuł.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: misioooo »

Gromb pisze:Darkest night jest niesamowity. Z dodatkami nabiera kopa. II edycja wprowadzi figurki. Mają być jakieś Update paki dla posiadaczy obecnego wydania. Hm...zobaczymy. Misioooo, jak zwykle ładnie podsumował ten tytuł.
Figurki w tej grze akurat wg mnie są całkowicie zbędne. Upgrade pack ma być taki, że w nowej edycji (poza inną oprawą graficzną) będzie też troszkę zmian w mechanice i jakieś nowe mechaniki - i to ma powstać również do 1. edycji. Fakt faktem kupując drugą (nową) edycję dostajemy za 100 dolców to, co zawiera 1. edycja + 4 dodatki (wartość sklepowa bliżej 700zł). Tylko kiedy się 2nd edition naprodukuje? Jeszcze pewnie minimum pół roku albo i lepiej ;P Ja z nowej wersji chciałbym tylko mapę, bo wygląda obłędnie jak dla mnie.

Dzięki Gromb - zwykle staram się podsumować krótko i zwięźle, w temacie pytania :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: Wincenty Jan »

A gra podobna do Robinsona?
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: pike »

Kup sobie, a przynajmniej rozważ rodzimy projekt z wariantem solo - Stawka większa niż życie z dodatkiem, aktualnie do wsparcia na wspieram.to . W dodatkach jest tam duży filmowy scenariusz do gry solo, ale są i inne na stronie gry. Projekt jest cały czas rozwijany. Gra dla 2, a z dodatkiem 3 graczy.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: SAM NIE WIEM CZEGO CHCĘ

Post autor: arracan »

Bez wariantu solo- Star Wars Rebelia. Klimatu na tony, zwłaszcza jeśli jest się fanem.
A z trybem solo (moim zdaniem fajnie się gra) może Ghost Stories? Jest klimat, jest przygoda, są kostki i sporo główkowania.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
ODPOWIEDZ