Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: Khag »

Cześć,
Jak w temacie, poszukuje gry która pozwalałaby na rozgrywkę solo. W Robinsonie tryb solo potrafię sobie wyobrazić, a jak on wygląda w EH? Czasem z pewnością chciałbym zagrać w nie w większym gronie.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: akahoshi »

Sprawdza się dobrze (grywam w Robinsona i EH).
Ja głównie gram solo i nie narzekam (gram 4 postaciami na raz).
Trzeba tylko nauczyć się zapamiętywać zdolności poszczególnych badaczy, oraz przedmiotów/zaklęć jakie w obecnym momencie rozgrywki posiadają.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 08:12 przez akahoshi, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4633
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1026 times
Been thanked: 1942 times

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: warlock »

Dla mnie Robinson jest milion razy ciekawszy, ale co kto lubi. ;) Każdy powie Ci co innego ;).
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: ariser »

Ja w EH gram po prostu kilkoma (2 lub 4) badaczami samemu i bardzo mi się podoba. Zdecydowanie jest to jedna z moich ulubionych gier solo. Co po porównania z Robinsonem to się nie wypowiem, bo mnie ta gra zraziła do siebie od początku i sprzedałem w momencie. Niemniej musi coś w sobie mieć, skoro tyle ludzi ja chwali. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
merrin
Posty: 65
Rejestracja: 23 sty 2013, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: merrin »

Grywam solo zarówno w EH jak i w Robinsona, w obu przypadkach zabawa jest znakomita. Tryb dla jednego gracza jest zoptymalizowany w obu tytułach, ale nawet większa frajda jest z grania samemu kilkoma postaciami - w kooperacjach nie stanowi to problemu, jako że i tak gramy "przeciw grze". Natomiast gdybym miał się sugerować grą w większym gronie, to dla mnie lepiej sprawdza się EH, Robinson bardziej mi pasuje do kombinowania samemu (ale tu pewnie nie wszyscy się zgodzą). Generalnie na pewnej płaszczyźnie te gry są podobne, więc jeśli chcesz wybierać, to kieruj się raczej klimatem, bo ten jest jednak diametralnie inny. Zwróć też uwagę na koszty, bo EH pędzi z dodatkami w tempie 2 na rok, co zapewnia rzecz jasna kosmiczną regrywalność, ale też zmusza do wydatków, a do Robinsona póki co istnieje jeden dodatek (choć rekompensują to nieco różne dostępne w sieci fanowskie scenariusze).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 783 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: mat_eyo »

W zasadzie w każdego koopa można grać solo, nawet bez dedykowanego trybu. Z dwóch wymienionych w temacie zdecydowanie wybrałbym Robinsona.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: kastration »

Zdecydowany głos na Robinsona. Zarówno w grze solo, jak i z kimś czuje się ten sam polot mechaniki i radość z gry. I chyba w zasadach nie jest aż tak ciężki, jeśli dobrze się wczytać.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: Elemenek »

Zarówno Eldritch jak i Robinson są godne polecenia. W obu czuć klimat, świetne wykonanie, duża regrywalność (no EH zdecydowanie potrzebuje Zaginionej Wiedzy), dobrze się skalujują.

Robinson:

-trudniejszy do opanowania jeśli chodzi o zasady
-trudniej wygrać
-w grze solo można sobie wszystko odpowiednio zaplanować i wykonać, a gra cierpi na syndrom lidera jesli jest wiecej osób

Eldritch

-szybszy niż Robinson i łatwiej wygrać
-zasady dość proste
-sporo dodatków

Jeśli wolisz Lovecrafta i klimat grozy to bierz Eldritch, a jeśli sercu bliższe przygody na bezludnej wyspie to Robinson Crusoe.

Osobiście polecam do gry solo Robinsona. Można sobie spokojnie przemyśleć i zaplanować akcje, nie trzeba przekonywać kompana/kompanów do poparcia naszych założeń.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: Khag »

Dowiedziałem się, że kolega ma Robinsona. Wybór więc pada na EH, pytanie tyko gdzie ja dostane Zaginioną wiedzę. Planowany będzie jakiś dodruk? Czy zamiast ZW mogły być inny z małych dodatków?
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: akahoshi »

Zaginiona wiedza będzie wkrótce miała dodruk, ale spokojnie możesz wziąć Tajemnicze Ruiny.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Skellig
Posty: 123
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:16
Has thanked: 3 times

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: Skellig »

Ja bym ten wybór przedstawił w ten sposób:

- Chcesz więcej optymalizacji: bierz Robinsona.
- Chcesz więcej przygody/losowości: bierz EH.
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: EMI_NAT »

Robinsona jeszcze nie poznałem.
W Eldritch jak będziesz w stanie sam kontrolować kilku bohaterów to jest co robić ale weź pod uwagę kościaną losowość (czasami potrafi wyprowadzić z równowagi)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra solo. Eldritch Horror czy Robinson?

Post autor: Bary »

EMI_NAT pisze:Robinsona jeszcze nie poznałem.
W Eldritch jak będziesz w stanie sam kontrolować kilku bohaterów to jest co robić ale weź pod uwagę kościaną losowość (czasami potrafi wyprowadzić z równowagi)
W RC kości też mogą nieźle wkurzyć. ;)

Nie padło natomiast jeszcze jedno info. Robinsonowi bliżej do euro więc optymalizacja wygrywa z klimatem. W Eldritch, jako ameri, jest odwrotnie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ