List do Mikołaja!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

List do Mikołaja!

Post autor: arracan »

Witam wszystkich!
Jak co roku, zmuszony będę oddać dwa listy do św. Mikołaja ;) jeden dla mamy, drugi dla dziewczyny, coby z prezentem nie wtopiły, ale żebym do końca nie wiedział co dostanę.
Na jednym gry do max 70 zł i tu wydaje mi się mam już szeroką listę gotową, więc tym się nie chcę zajmować, na drugim do MAX 120 zł (aczkolwiek preferowane do 100). Co ważne, to musi być cena SKLEPOWA, moja dziewczyna nnie bedzie mi szukać gry z drugiej ręki pod choinkę. No i co się z tym wiąże- musi być w miarę łatwo dostępna.
O co mi chodzi tak naprawdę? Nie chciałbym zwyczajnie czegoś przeoczyć, przegapić jakiejś niedrogiej perełki, więc chciałbym Was prosić o pomoc i podrzucanie takich tytułów :) Nie stawiam żadnych innych wymagań niż cena- po prostu co wyda się spoko będzie wciągnięte na listę a co nie to nie.
Gry, które udało mi się wyłapać:
Bright Future
Gaja
Krwawa oberża
Mr. JAck
Rokoko
Wiertła Skały minerały

Tu jeszcze moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Arracan
Dzięki za każą pomoc! :D

EDIT: Gry anglojęzyczne równie mile widziane, o ile są dostępne w Polsce!
Ostatnio zmieniony 08 paź 2016, 15:31 przez arracan, łącznie zmieniany 1 raz.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: List do Mikołaja!

Post autor: josiu »

Widzę, że wysoko cenisz 7 Cudów Pojedynek, a już niedługo wychodzi dodatek "Panteon". Oprócz tego mogę polecić Wyspa Skye, Zamki Burgundii (mi udało się kupić nówkę w 3Trollach za 97 zł, ale promocja już się skończyła) i oczywiście (choć nie grałem, ale jest na pierwszym miejscu listy na nowy rok) Terraformacja Marsa, która ostatnio robi furorę, tyle, że musisz na nią liczyć chyba około 120 zł. Jak dla mnie ciekawie wygląda też karcianka Zaklinacze - w sklepie uWokkiego jest akurat za 79,99.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: List do Mikołaja!

Post autor: arracan »

O, ekstra! wiedziałem że łatwo fajne rzeczy przegapić ;) co do PAnteonu- zapobiegawczo wciągnąłem na "tańszą" listę dla mojej mamy :)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: List do Mikołaja!

Post autor: Bea »

Summoner Wars do grania z dziewczyną. Mała podstawka.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: List do Mikołaja!

Post autor: arracan »

Dzięki za pomoc, ale kwota maksymalna wzrosła do 150, więc przepiszę moją wishlistę i problem się właśnie rozwiązał :D
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: List do Mikołaja!

Post autor: josiu »

Czyli robisz listę gier które chciałbyś dostać i dziewczyna wybiera Ci jedną z nich,tak żebyś do końca nie wiedział co dostaniesz? Jeśli tak to ciekawy pomysł. Pokaż ostateczne wishlisty.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: List do Mikołaja!

Post autor: arracan »

josiu pisze:Czyli robisz listę gier które chciałbyś dostać i dziewczyna wybiera Ci jedną z nich,tak żebyś do końca nie wiedział co dostaniesz? Jeśli tak to ciekawy pomysł. Pokaż ostateczne wishlisty.
Dokładnie tak to wygląda ;)

Lista dla dziewczyny:
- Cyklady
- Cywilizacja poprzez wieki
- Keyflower
- Signorie
- Szogun
- Terraformacja Marsa
- Warhammer Quest: przygodowa gra karciana
- Wiertła, skały, minerały

Na liście dla mamy jakieś karcianki małe w stylu Siedem czy Intrygantów, także nie ma co wypisywać ;)
Odniosę się jeszcze do Waszych komentarzy, czuję się zobowiązany
@josiu- tak jak pisałem wcześniej, P"Panteon" jest na liście, ale pewnie nie będę do świąt czekał. Wyspa Skye nie podeszła, Zamki Burgundii chcę zagrać, zanim zdecyduję się na posiadanie. Terraformacje miałem na oku, przy zwiększonym budżecie od razu wciągnąłem na listę :D Zaklinacze- chyba nie miałbym z kim grać.
@Bea- nie da rady, fantastyka + naparzanie to nie z moją dziewczyną... ;)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: List do Mikołaja!

Post autor: josiu »

Zamki Burgundii polecam gorąco. Długo się przed tą grą broniłem, a bo to niby brzydka, a bo instrukcja po polsku jest czarno biała, ale jak zobaczyłem i zagrałem to jestem zauroczony, tak,że zamówiłem nawet dodatkowe plansze. Z Twojej listy bez zastanowienia brałbym Terraformacje (choć nie wien czy jest jeszcze gdzieś dostępna) .Polecam się jeszcze przyjrzeć grom: Dominion i 51 Stan Master Set.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: List do Mikołaja!

Post autor: arracan »

Zagram to ocenię ;)
Jest jeszcze w paru miejscach ta Terraformacja, ale nie jest to najładniejsza z gier na mojej liście, więc się nie nastawiam :lol:
Dominiona i 51 Stan: Master Set graliśmy. Dominion spoko, ale jakoś decbuilding mnie nie kręci, a 51 Stan to post apo, moja dziewczyna nie lubi, a ostatnio rzadko mam kogoś innego do grania. Chociaż gra sama w sobie fajna i nawet chętnie bym ją w kolekcji widział
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: List do Mikołaja!

Post autor: PanOddjob »

Jeśli gracie prawie zawsze we dwoje to odpuść Szoguna i Cyklady. Cyklady niby nie są złe na 2 osoby, od czasu do czasu można zagrać, ale po pierwsze są mega wredne i będzie to zawsze wymierzone w twoją 2 połówkę (zależy jak ona to znosi), a po drugie zdarza się, że jedna osoba dość szybko odskakuje i wtedy ciężko jest tej drugiej cokolwiek zrobić.
Edit. Terraformacja na pewno jest jeszcze w sklepie graszki.pl, ceny mają dobre i często wrzucają jakieś rabaty na forum więc możesz zerknąć na ich post, jeśli się na to akurat zdecydujecie.
ODPOWIEDZ