gry towarzyskie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
iLovPL
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2016, 02:16

gry towarzyskie

Post autor: iLovPL »

Czesc, postanowilem zarejestrowac sie na forum aby uzyskac pomoc w wyborze gry planszowej. Ustalilismy wraz z dziewczyna ze na kazde swieto kupujemy sobie gry, aby miec fajna kolekcje na pozniejsze lata i dobra zabawe teraz, we dwojke badz ze znajomymi.
Poki co nasza kolekcja nie jest ogromna, naleza do niej: scrabble, monopol, 5sekund, metropolia, swiat mody, wiesman,dixit, szachy,uno,czolko ( gra na telefonie - cos ala kalambury ) oraz oczywiscie tradycyjne karty z ktorych rowniez czesto korzystamy,

Z racji ze zblizaja sie jej urodziny, szukam jakiegos pomyslu na gre ktora zarowno nada sie na prezent jak i bedzie milym spedzeniem czasu, najczesciej dla 2 bardz 4 osob, wolalbym raczej aby gra byla planszowa anizeli tylko karciana oraz aby byla jakas interakcja miedzy graczami, nie byla zbyt krotka, no i zasady w miare klarowne,

chyba raczej jakas gra przygodowa/familijna tu by pasowala, bo nie sadze aby strategia byla dobrym prezentem dla dziewczyny

Ja osobiscie bardzo lubie Magie i Miecz, ale to juz znajomi maja i nie chcialbym powielac ich gier, dodam ze mamy po 23-25 lat ^^,

Czy macie jakies sprawdzone gry ktore przystworzyly wiele fajnych wieczorow ?

Dziekuje za kazda odpowiedz - na pewno sprawdze - pozdrawiam,
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: gry towarzyskie

Post autor: Aville »

Jakiś konkretny budżet? Bo ja bym poleciła albo Teby, albo Takenoko - obie działają bardzo fajnie od 2 do 4 osób, mają dawkę losowosci która powinna Wam przypaść do gustu oraz są raczej lekkie i co najważniejsze oferują zupełnie inne mechaniki od tego co już macie.
Albo Mały Książę: stwórz mi planetę (to niebieskie). U Pan się u nas bardzo sprawdza i nigdy nie kończy się na jednej partii - bo i te partie są krótkie.
GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: gry towarzyskie

Post autor: GaGacek »

K2
Ticket to ride
Patchwork
Wybuchowa mieszanka
Jaipur
Splendor
Tajniacy
Ostatnio zmieniony 15 paź 2016, 08:04 przez GaGacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: gry towarzyskie

Post autor: Aville »

Z tym, że z Ticket to Ride bądźcie ostrożni - jeśli do gry w 2 osoby, to polecam Nordic Countries. Niestety gra w podstawkę Europy na dwie osoby jest... nudna.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: gry towarzyskie

Post autor: Rafalm »

GaGacek pisze:K2
Ticket to ride
Patchwork
Wybuchowa mieszanka
Jaipur
Splendor
Tajniacy
Podpisuję się pod listą, z zastrzeżeniem dotyczącym Ticket to Ride, które zgłosił Aville. Na 2-3 osoby zdecydowania Nordic Countries, na 4-5 Europa. Dodatkowo Tajniacy , choć świetni, to gra od 4 osób wzwyż.

Do listy dopisałby jeszcze Kakao , Haru Ichiban, a skoro lubicie karty to jeszcze dorzucę Red7.
iLovPL
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2016, 02:16

Re: gry towarzyskie

Post autor: iLovPL »

Dziekuje za wszystkie wypowiedzi, teraz problem w wyborze znalezieniu fajniej gry zamianil sie w problem w wybraniu z kilku naprawde ciekawych,
Budzet raczej mam nieograniczony, ale nie zawsze czym drozsza gra tym lepsza grywalnosc
baaaardzo zaciekawila mnie wersja :
- tekanako - i chyba na nia sie zdecyduje tym razem
ciekawa tez jest gra w " kulki " wybuchowa mieszanka,
no i k2 ciekawa i pozostale tez by sie sprawdzily, zrobie sobie liste i przy kolejnych okazjach bede mial ulatwione zadanie,
Dziekuje za poswiecenie swojego czasu i pomoc w wyborze!
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: gry towarzyskie

Post autor: Relo »

Ja jeszcze zaproponuję Epokę kamienia.
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: gry towarzyskie

Post autor: vigdis »

kasia567 pisze:Dixit
Serio, do gry najczesciej w dwie osoby...?
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: gry towarzyskie

Post autor: Leszy2 »

Patrząc na waszą kolekcję to wszystko przed wami.
K2 - świetna gra, ale na dwie osoby nie polecam, dużo traci.

Polecam 'Zamki Szalonego Króla Ludwika' i 'Agricolę'.
Ale na moim stole z żoną triumfy święci 'Simurgh'.
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: gry towarzyskie

Post autor: vigdis »

Leszy2 pisze:Patrząc na waszą kolekcję to wszystko przed wami.
K2 - świetna gra, ale na dwie osoby nie polecam, dużo traci.

Polecam 'Zamki Szalonego Króla Ludwika' i 'Agricolę'.
Ale na moim stole z żoną triumfy święci 'Simurgh'.
To ja odwrotnie, K2 jak najbardziej na 2 osoby, max. 3, powyżej niekoniecznie, chyba że na mapie z dodatku.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: gry towarzyskie

Post autor: misioooo »

vigdis pisze:To ja odwrotnie, K2 jak najbardziej na 2 osoby, max. 3, powyżej niekoniecznie, chyba że na mapie z dodatku.
Dla mnie tak samo - podstawowa plansza na 2/3 osoby, a Broad Peek na więcej.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Skoczek15
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2016, 09:59

Re: gry towarzyskie

Post autor: Skoczek15 »

Ja polecam KRÓLESTWO, jest to gra oparta na bajkowej fabule, która łączy cechy gry strategicznej i przygodowej. Gracze wcielają się w rolę królów i królowych.
ODPOWIEDZ